پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

عضو تیم ملی فوتسال کشور در گفتگو با خبرنگار مازندرانه مطرح کرد;
مشکل اصلی ورزش مازندران نبود امکانات سخت افزاری مناسب است
مرتضی عظیمایی آقای گل لیگ برتر فوتسال گفت: مسئولان مازندران از ورزشکاران و قهرمانان آن طور که شایسته آنها می باشد، حمایت نمی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حسن امیری/با مرتضى عظیمایى، آقای گل فوتسال دانشجویان جهان و کاپیتان شهروند ساری به گفتگو نشسته ایم که ماه عسل آن را می خوانید .

*لطفا خودتان را معرفی کنید و بگویید چطور فوتسال را به صورت حرفه ای شروع کردید؟

  متولد ۶١/۶/٢٠ کارشناس ارشد مدیریت ورزشى هستم و از سال ۸۲ بعد از خدمت سربازی فوتسال حرفه ای را در شهروند ساری شروع کردم.

*از دستاوردهایتان بگویید؟

۲ بار قهرمان جام ملت ها و بازی های آسیایی با تیم ملی ۲۰۰۵ ویتنام و ۲۰۰۶تایلند، حضور در جام جهانی ۲۰۰۹ برزیل ، مقام اول جام کنفدراسیون ها۲۰۱۰ لیبی، نایب قهرمان باشگاه های آسیا با منصوری قرچک ۲۰۱۱ قطر،۲ بار قهرمانی لیگ برتر با تیم شهید منصوری ۱۳۸۹ و۱۳۹۰، آقای گل لیگ برتر ۱۳۸۷، نفر دوم گلزن باشگاه های آسیا در قطر، مقام سوم دانشجویان جوان ۲۰۱۰ اسپانیا، مقام اول بازی های دانشجویان جهان ۲۰۱۶ بلژیک ،آقای گل مسابقات جهانی دانشجویان ۲۰۱۶بلژیک،۲۵۰ گل برای شهروند در ادوار لیگ برتر و ۲۹۰ گل در لیگ برتر از جمله عناوینی بود که تا به امروز بدست آوردم.

*کدام عنوان بیشتر از بقیه چسبید؟

همه عنوان ها رو دوست داشتم اما آقای گل لیگ برتر شدن و برای اولین بار وارد تیم ملی شدن که همراه با قهرمانی در جام ملت های آسیا بود برایم بیشتر لذت بخش بوده است.

*در مورد کسب عنوان آقای گل لیگ برتر بگویید؟

بعد از وحید شمسایی  عنوان دوم لیگ برتر هستم وقتی گل می زنم حس خوبی به من دست می دهد و اگر در بازی گل نزنم حال خوبی ندارم ،گلزنی در ذات من است و جز زندگی ام می دانم.

 *بیشترین گل در یک دیدار و مهم ترین گلی که به ثمر رسانده اید کدام گلها بوده اند؟

در یک دیدار در سال ۸۵ ، ۱۰ به ۱ هیئت فوتبال رشت را بردیم که ۷ گل در این دیدار را من  زدم و مهم ترین گلم در جام جهانی به اکوادور بود

*بزرگ‌ترین حاشیه‌ای که برایتان درست کردند چه بود؟

تا به حال حاشیه خاصی نداشتم

*شیرین ترین و تلخ ترین خاطره تان چه بوده است؟

شیرین ترین خاطره قهرمانی تیم ملی در جام ملت های آسیا در  ۲۰۰۵،  آقای گل شدن در لیگ برتر بود و بدترین خاطره ام جام جهانی۲۰۰۸ که با اختلاف یک گل که از رسیدن به چهار تیم محروم شدیم و نایب قهرمانی منصوری در جام باشگاه های آسیا که دوم شدیم بدترین خاطرات ام بودند.

 *بیشترین قراردادتان تا امروز با چه تیمی بود؟

در تیم شهید منصوری در سال ۸۹ و ۹۰

 *جایگاه فوتسال مازندران در چه وضعیتی است و چطور ارزیابی می کنید ؟

در کشور جایگاه خوبی دارد، اما برای سطح بالای کشو فاصله زیادی دارد که تعلل در پیشرفت باعث می شود دیگر استان ها از مازندران جلو بزنند .حضور مربیان و کلاس ها می توانند بسیار موثر باشد در پیشبرد اهداف می تواند بسیار موثر باشد در هر صورت باید سرعت پیشرفت را بیافزاییم.

 *چه اتفاق هایی باید بیفتد تا وضع فوتسال بهتر از این شود؟

مهم ترین عامل اسپانسر است که باید پخش تلوزیونی داشته باشد اگر هر هفته پخش تلوزیونی داشته باشد اسپانسرها به این سمت کشیده می شوند وحرکت رو به جلو یی خوبی انجام می گیرد.

* از مشکلات ورزش در مازندارن و بخصوص فوتسال بگویید؟

امکانات سخت افزاریی نسبت به بعضی از استان ها کم است جوانان با انگیزه وجود دارد که اگر به انها توجه شود کیفیت ورزش مازندران را بالا خواهند برد.

چقدر مورد حمایت مسئولین شهری و استانی  قرار گرفته اید و چه انتظاری از آنها دارید؟

ورزشکاران را آنطور که باید حمایت نمی کنند و تا به حال از هیچ مسئولی چیزی ندیده ام، حتی در شهر خودم امیر کلا هیچ حمایتی واقع نشدم.

*سقف آرزوهاتان؟

سقف آرزوی هر ورزشکاری رسیدن به تیم ملی و حضور در جام جهانی است که به هر دوی آن رسیدم

*و اما حرف آخرتان ؟

از تمام مربیانی که تا بحال برایم زحمت کشیدند نعمتی ،رعدی ،نجاریان تشکر می کنم از همسر و خانواده ام که پشتیبانم بودند ممنونم.

گفتگو و تنظیم: حسن امیری

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.