پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

معاون وزیر ارشاد مطرح کرد;
دنیا ایران را به فرهنگ غنی می‌شناسد
معاون وزیر ارشاد در حاشیه هفتمین همایش شلاب در بابل گفت: ساختار بودجه سال ٩٧ متفاوت از بودجه همه سال‌های بعد از انقلاب است، چون بودجه عملیاتی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سیدهادی حسینی در حاشیه هفتمین همایش شلاب در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار کرد: ساختار بودجه سال ٩٧ متفاوت از بودجه همه سال‌های بعد از انقلاب است چون بودجه عملیاتی شده است به این مفهوم که برای فعالیت‌های مشخصی بودجه می‌گذارند و در واقع دولت سعی کرده بودجه را از حالت سنتی خارج کند.

وی با اشاره به توجه دولت به حوزه فرهنگ افزود: با وجودی که دولت در مضیقه پولی و اقتصادی بود اما به حوزه فرهنگ توجه شده است،گرچه اهالی فرهنگ ممکن است از روند بودجه رضایت کافی نداشته باشند اما اگر تخصیص‌های خوب داده شود در حوزه فرهنگ اقدامات خوبی انجام می‌شود.

معاون وزیر  ارشاد از توجه به جدول ١٧ خبر داد و تصریح کرد: در جدول ١٧ بخشی به مجموعه وزارت فرهنگ آمده و بخشی به سازمان تبلیغات، این امر سبب می‌شود افرادی که دریافت‌کننده هستند برنامه و کارنامه داشته باشند.

حسینی با اشاره به اینکه باید فرهنگ در سبد زندگی مردم قرار گیرد، خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات موجود جامعه نبود فرهنگ در سبد زندگی مردم است که ناشی از مشکلات معیشتی است اما باید توجه کرد که دنیا ایران را به اقتصاد، صنعت و کشاورزی نمی‌شناسد بلکه ایران را به فرهنگ غنی می‌شناسد که انتظار داریم با مشارکت مردم و دولت عزت فرهنگی ایران بالاتر رفته و ایران قطب فرهنگی جهان شود.

این مسؤل با اشاره به اینکه از چنین همایش‌هایی در مازندران حمایت می‌کنیم، یادآور شد: شادی در جامعه کم رنگ شده و تمایل مردم بیشتر به سمت عزاداری‌ها است در حالیکه دین و آیین ایرانی ما تاکید بر شادی و نشاط دارد.

حسینی با اشاره به نقش برجسته زنان در خانواده و جامعه، ادامه داد: ما اگر افرادی موفق هستیم به خاطر این است که در دامن یک زن موفق پرورش یافتیم، خوشحالم که امروز از تلاش دکترفریده یوسفی، بانوی پژوهشگر مازندرانی تقدیر شد.

معاون وزیر  ارشاد همچنین به پاس قدردانی از تلاش فریده یوسفی قول خرید کتاب این پژوهشگر برتر را داد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.