پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

1366001 662
اختصاصی مازندرانه/
کلاهبرداری فیشینگ از طریق دانلود برنامه‌
شخصی که با طراحی صفحات جعلی درگاه‌ بانکی اقدام به برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب افراد مختلف کرده بود، توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتای استان مازندران شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ حسن محمدنژاد در تشریح این خبرگفت: در پی شکایت احدی از شهروندان مبنی بر این که با بررسی حساب بانکی خود متوجه برداشت غیر مجاز ۵۵ میلیون ریالی از آن به صورت اینترنتی شده‌است موضوع در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان مازندران ،افزود: ماموران با بررسی‌های تخصصی و اطلاعاتی ، متهم را که علاوه بر برداشت غیرمجاز از حساب شاکی اقدام به سرقت از ده‌ها نفر دیگر نیز کرده بود شناسایی کردند .

سرهنگ محمدنژاد،تصریح کرد: ضمن هماهنگی با مرجع قضایی متهم اهل و ساکن یکی از شهرستان های استان قزوین که با اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب افراد آن را صرف خریدهای اینترنتی کرده بود، در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد .

وی افزود: درادامه این عملیات ماموران یکی از همدستان متهم را که با طراحی درگاه های جعلی پرداخت های بانکی و دسترسی غیر مجاز به اطلاعات حساب افراد و کلاهبرداری از آن طریق با متهم همکاری می کرد نیز شناسایی و دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتای مازندران ،تصریح کرد: متهم و همدست وی پس از تشکیل پروننده به مرجع قضائی معرفی و موضوع در دست بررسی است .

سرهنگ محمدنژاد درادامه اظهار داشت: فیشینگ نوعی کلاهبرداری اینترنتی است که سارقان در آن با کپی‌برداری از صفحه اصلی درگاه بانک، صفحاتی جعلی را طراحی و اقدام به سرقت اطلاعات مهم کاربران می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در هنگام خرید‌آنلاین و در زمانی که پس از انتخاب کالا مشتریان بانک ها به درگاه پرداخت الکترونیکی رهنمون می‌شوند، باید دقت کنند که حتما آدرس صفحه درگاه پرداخت الکترونیکی متعلق به همان بانکی باشد که آرم و لوگوی آن را در صفحه مشاهده‌می‌کنند وباید دقت داشته‌باشند که همیشه آدرس سایت‌ها را خودشان در آدرس بار تایپ و از کپی‌کردن یا رفتن به لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف ارائه می‌شود جداً خودداری کنند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.