پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

موفقیت ۸۰ درصدی تعویض مفصل زانو در کشور
دبیر انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران، از موفقیت ۸۰ درصدی عمل تعویض مفصل زانو در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر سهیل مهدی پور در آستانه برگزاری چهارمین همایش بین المللی انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران با اشاره به اینکه تعویض مفصل زانو با موفقیت ۸۰ درصدی در کشور انجام می شود، گفت: تعویض مفصل زانو به هر دو روش کلی یا قطعه‌ای در کشور انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه جراحی مفصل زانو یکی از مباحث مهم و مورد بحث در این کنگره است، گفت: تعویض مفصل زانو برای افرادی که دچار آرتروز مفصل زانو یا ساییدگی شدید مفصل زانو شده اند که با درمان های رایج از قبیل فیزیوتراپی، دارو و تغییر روش های زندگی بهبود نیافته اند، انجام می شود.

این جراح ارتوپد، افزود: تعویض مفصل  زانو به صورت کلی یا قطعه ای انجام می شود بدین معنا که ممکن است تمام قسمت زانو یا تنها قسمت هایی از زانو تعویض می شود که روش دوم بیشتر در جوانان انجام می شود و یکی از مهم ترین مباحثی است که در این کنگره مطرح و به پزشکان آموزش داده می شود.

وی با بیان اینکه جراحی تعویض مفصل زانو با موفقیت ۸۰ درصدی در کشور انجام می شود، اظهار کرد: تمام تجهیزات جراحی و امکانات در اختیار پزشکان ایرانی قرار دارد  و پزشکان نیز نسبت به آخرین دستاوردها و نتایج تحقیقات آگاهی لازم را دارند به گونه ای که کیفیت جراحی هایی که در کشور انجام می شود در حد جراحی های خارج از کشور است.

دبیر انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران، با بیان اینکه انتخاب بیمار در نتیجه حاصل از جراحی تاثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: بیمار باید به درستی انتخاب شود و سپس باید بیمار به خوبی توجیه شود که قرار است چه نوع جراحی را انجام دهد تا انتظار مناسبی از نتیجه جراحی داشته باشد برای مثال بیمار باید توجیه باشد که بعد از جراحی تنها می تواند کارهای روزانه را انجام دهد و نمی تواند به تمرینات ورزشی خود را ادامه دهد.

مهدی پور عفونت را یکی از عوارض جراحی تعویض مفصل زانو دانست و خاطرنشان کرد: عفونت یک عارضه ناخوشایند هر جراحی است که با پیشرفت های صورت گرفته درصد زیادی از عفونت ها قابل  پیشگیری و درمان است.

وی افزود: تشکیل لخته وریدهای عمقی پا یکی دیگر از عوارض این نوع جراحی است که خوشبختانه با دارو قابل پیشگیری است اما گاهی ممکن است موجب   آمبولی  ریه شود.

دبیر انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران در پایان خاطرنشان کرد .تا آنجا که انجمن زانو مطلع میباشد هیچ گونه مفصل زانوی چینی در کشور وجود ندارد.

چهارمین کنگره بین المللی دو سالانه جراحی های زانو و آسیب های ورزشی از ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۹۵ در سالن همایش های برج میلادبرگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.