پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

57510878
سردار حاجی زاده در همایش بسیج اساتید: مردم ما هنوز متوجه عمق خطر تکفیری‌ها در منطقه نشده‌اند/ در داخل موشک‌ می‌سازیم ولی واگن قطار وارد می‌کنیم
فرمانده نیروی هوافضای سپاه ضمن تبریک پیروزی‌های جبهه مقاومت و ازهم پاشیدگی تکفیری‌ها در منطقه گفت: مردم ما هنوز متوجه عمق خطر این گروه نشده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه طی سخنانی در همایش بزرگ بسیج اساتید در دانشگاه شهید بهشتی تهران، ضمن ضمن تبریک پیروزی‌های جبهه اسلام و محور مقاومت و غلبه بر داعش و گروههای تکفیری اظهار داشت: واقعیت این است که عمق توطئه و بزرگی این خطر هنوز برای ما روشن نیست و مردم ما خیلی متوجه بزرگی این خطر نشدند و به طبع این بزرگی و عظمت این پیروزی هم برای مردم روشن نیست.

وی افزود: آینده نگری و فهم مسئله مهمتر از غلبه بر دشمنان بود که در روزهای اول پدید آمدن این غده سرطانی، رهبری آن را تشخیص دادند و حضور مستشاران و فرماندهان ایرانی و بکارگیری در محور مقاومت برای غلبه بر این غده ابعاد مهم مسئله بود.

سردار حاجی زاده ادامه داد: پیروزی بر تکفیری ها از این جهت مهم بود که جبهه غربی، عبری و عربی همه در کنار هم قرار گرفتند و به اقرار خودشان این گروه را ایجاد و حمایت و پشتیبانی کردند و این پیروزی بر یک دشمن بزرگ بود که آمریکا، سعودیها و رژیم صهیونیستی تمام قد پشت قضیه بودند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در ادامه خاطرنشان کرد: اگر به سوابق و گفته ها و خروجی مراکز مطالعاتی صهیونیستها و کشورهای غربی نگاه کنید می بینید که این طرح توسط اندیشکده های انگلیسی، اسرائیلی و آمریکایی طراحی شده بود و مسئله مهمتر این که آنها چون توان غلبه بر کشورهای مسلمان منطقه مثل ایران را ندارند این نقشه را کشیدند که توان خود منطقه را علیه خودشان استفاده کنند.

سردار حاجی زاده با برشماری نقشه قدیمی جنگ شیعه و سنی در میان صهیونیستها گفت: از این دست پروژه ها زیاد بوده ، جنگ ایران و عراق، جنگهای داخلی افغانستان و درگیریهای قومی و مذهبی پاکستان و جنگ سعودی ها علیه یمن و درگیری های داخلی ایران در اوایل انقلاب و پدید آمدن منافقین همه از ین جنس است. دشمن توان مقابله با ایران را ندارد و مجبورند از توان منطقه علیه خود منطقه استفاده کنند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: دشمن در حوزه هایی که امکان داشته باشد ورود می کند و گسل هایی از جنس قومی و مذهبی و ملی گرایی و بسته به استعداد آن یک مسئله ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه استراتژی امریکا همیشه ثابت بوده و تاکتیک ها تغییر می کند، گفت: دشمن برای مرعوب کردن و استعمار کشورهای منطقه در یک دوره بوش پدر را معرفی می کند که با سایه جنگ کشورهای منطقه را استثمار کند و روز دیگر اوباما را معرفی می کند که ماموریت او این است که باید با پنبه سر ببرد و در روز دیگر ترامپ را سر کار می آورد که با دیوانه بازی و به هم زدن تعهدات، دنیا را مرعوب کند.

سردار حاجی زاده تصریح کرد: ما در مسائل زیادی خروجی هایمان یکسان نبوده. در جاهایی از جنگ تحمیلی و توطئه بزرگ منطقه تحت عنوان داعش عبور کردیم، در غلبه بر تحریم های تسلیحاتی پیروز شدیم و امروز اگر موشک نداشتیم تصور کنید کشورهایی که ما عددی حساب نمی کنیم ما را تهدید می کنند و آیا رژیم صهیونیستی به ما حمله نمی کرد؟ این چگونه است که ما در بخش پهپادها، پدافند، حوزه های دریایی و زمینی به این توانمندی رسیدیم، ما در این حوزه ها از سدهای بزرگی عبور کردیم ولی در مسائل نسبتاً کوچک مثل حوزه اقتصاد و مسائل فرهنگی و اجتماعی مشکل داریم.

وی ادامه داد: در همین دوره که بیشترین فسادهای اقتصادی انجام می شود در جبهه مدافعین حرم در مقابله با داعش امثال شهید حججی می روند و شهید می شوند. خانواده هایی هستند و ما به خدمت آنها رفتیم و دیدیم تنها فرزند ذکورشان در راه مقاومت به شهادت رسید و این محصول همین دوره است و از این دست موارد کم نداریم و شهید حججی هم مورد انحصاری نیست و از این عزیزان بسیار زیاد هستند.

وی در ادامه افزود: در حوزه های علمی و شکستن سد های علمی می بینیم که جوانان و نخبگن وارد شدند و سد های بلند علمی را شکستند. متخصصان می دانند که ساخت رادار، بمب هوشمند، پهپاد چه پیچیدگی هایی دارد و بیش از ۶۰۰ عملیات علیه داعش با همین توانمندی ها انجام شد و اینها واقعیت است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: حال چرا عمدتاً در حوزه‌های اقتصادی مشکل داریم که حاصل دوره های مختلف است. من قصد اشاره به فرد و دوره خاصی را ندارم.

سردار حاجی زاده با برشماری توانمندی های نظامی نیروی هوافضای سپاه افزود: امروز موشک ما بومی است ولی واگن قطار از خارج وارد می شود، امروز گیر باکس پیچیده بالگرد را ما خودمان تولید می کنیم اما سنگ پا و دوغ از خارج وارد می شود، امروز ما پهپادهای پیچیده و بمبهای هوشمند را می سازیم اما بیسکوئیت و شکلات از خارج وارد می شود، سامانه های پدافندی را می سازیم ولی ضربه گیر درب خودرو را وارد می کنیم. با این شرایط تولید و اشتغال چطور بهبود می‌یابد و اقتصاد مقاومتی چگونه انجام می‌شود؟ مدیری که مشکل دندان پزشکی خود را در داخل کشور اعتماد ندارد حل کند، نتیجه این می شود که در مشکلات عمده دنبال راه حل در خارج از کشور است.

سردار حاجی زاده افزود: برای حل مشکلات کار جمعی لازم است، همانطور که در زمان جنگ تحمیلی یکپارچه و همه پای کار آمدند باید در این دوره هم ملت باید پای کار بیایند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: امروز بنده بعنوان سرباز ولایت و خادم این نظام بزرگترین دغدغه ام تهدید دشمن و موضوع موشک نیست، بلکه معضل بیکاری و فقر مردم و مشکلات اقتصادی است. ما نگران دشمن خارجی نیستیم چون می دانیم کاری از دست شان بر نمی آید. چون آن روز که دست خالی بودیم غلطی نکردند و امروز با نیروهای زبده و با انبارهای مملو از تجهیزات نگرانی نداریم.

وی تصریح کرد: همانطور که در جبهه مقابله با تکفیری ها «قاسم سلیمانی» را بعنوان محور کار داشتیم، امروز هم باید در دانشگاه شهید بهشتی، تهران و استانهای کشور «قاسم سلیمانی» داشته باشیم تا باقدرت و تخصص مشکلات لاینحل را حل کنیم.

سردار حاجی زاده در پایان گفت: ما در حوزه کاری خود ، موسسات شهید مقدم را حداقل در ۱۰ دانشگاه ایجاد کردیم که ظرف یک سال گذشته تا امروز حدود ۶۰۰ پروژه سنگین را انجام دادند و در سایر اگر مشکلات از این الگوها استفاده کنیم بسیاری از این مشکلات حل خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.