پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

به قلم نازنین زارع;
نمایندگان اروپایی در آمل چه می کنند ؟
چطور در غرب اجبار به بی حجابی ، مطابق قانون و مخالف آزادی نیست ، ولی اجبار به حجاب در جمهوری اسلامی که مطابق با عقل و شرع و قانون است ، خلاف آزادی است ؟!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اگر این روز ها در دل شهر قدم بزنید، عابرانی را خواهید دید که با پوشش های نامناسب حکایت از غربزدگی می دهند خیابان های که بی شباهت با شانزده لیزه ندارد، پیاده روهایی که می بایست برای پیاده رویی و لذت بردن شهروندان طراحی شده باشد شبیه شو های مدل شده است.

در خیابان هراز قدم می زنم؛ گویی دیوار های که روزی حیا و غیرت نام داشت یکی پس از دیگری هوای فرو ریختن کرده است؛ مردانی که فکر می کنند حجاب مختص زنان است و زنانی که عقیده دارند پوششان ربطی به کسی ندارد.

جای تعجب و سوال دارد که چطور در غرب اجبار به بی حجابی ، مطابق قانون و مخالف آزادی نیست ، ولی اجبار به حجاب در جمهوری اسلامی که مطابق با عقل و شرع و قانون است ، خلاف آزادی است ؟!

عده ای برای حجاب جان دادند و عده ای به راحتی آن را زیر پا می گزارند ، در حالی که حجاب مانند نماز یک مسئله فردی نیست، بلکه بازتاب و نمود اجتماعی دارد؛ به گفته چارلی چاپین: برهنگی بیماری عصر ما است .

حجاب هم جنبه حق الهی دارد و هم حق الناسی ، حق الله است چون دستور خداست ، حق الناس است چون عدم رعایت آن ، جامعه را آلوده و بنیان خانواده را سست می کند .

رهبر مقام معظم انقلاب نیز در سفری که به خراسان شمالی داشتند فرمودند( بعضی از همین هایی که به استقبال امروز آمده بودند خانم هایی هستند که در عرف معمولی به آنها می گویند خانم بدحجاب ، حالا چکار کنیم ؟ ردش کنیم ؟ مصلحت است ؟ حق است؟ نه ، دل متعلق به این جبهه است. آری او یک نقص دارد، مگر من نقص ندارم ؟! نقص او ظاهر است و نقص های حقیر باطن است و نمی بینند؛ ما هم یک نقص داریم و او هم یک نقص دارد؛ با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید، البته انسان نهی از منکر هم می کند، اما نهی از منکر با زبان خوش نه با ایجاد نفرت !)

امام خمینی ره حجاب را پرچم مبارزه با تهاجم فرهنگی خواندند و جلوگیری از آزادی های منحرف غربی و خلاف عفت، بر مسئولان و مردم واجب دانستند؛ اما این روزها که آثار تهاجم فرهنگی در خانواده هایمان جا خوش کرده است بودجه های فرهنگی صرف چه چیزی واجب تر این این جریان خواهد شد که ماهنوز برای ارتقای فرهنگ حجاب اندرخم یک کوچه هستیم.

همه مردم به نوبه خود مسئول هستند؛ مسئول پوشش خود، خانواده و اطرافیان؛ اما انتظار این می رود که مسئولان فرهنگی برای رشد عقاید و آرمان های این سرزمین تلاش بیشتری داشته باشند تا فرهنگ هزارساله این مرز و بوم به دست مشتی از عقاید بی پایه و اساس لگدمال نشود.

امروزه که اتفاق های ناگواری تن این ملت را می لرزاند و خبرهای چون آتنا و اهورا و از این دست که همه از انحطاط های اخلاقی ریشه دوانده اند کافی است تا بخود بیایم و از این خواب زمستانی مان بیدار شویم؛ از مسئولیت ها شانه خالی نکنیم و بوجه های فرهنگی را صرف ارتقای فرهنگ ایرانی اسلامی کنیم.

به قلم نازنین زارع

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

  1. بی نام گفت:

    این تیتر چه ربطی به متن داشت
    خودتو رو گیر اوردین

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.