پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تحویل طلا، نقره و پول توقیف شده در منزل «علی عبدالله صالح» به بانک مرکزی صنعاء
یک منبع آگاه با اشاره به توقیف مقادیر زیادی طلا، نقره و پول در منزل رئیس‌جمهور پیشین یمن اعلام کرد که تمامی این اقلام به بانک مرکزی صنعاء تحویل داده خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

یک مقام مسئول در دولت نجات ملی یمن، از توقیف مقادیر زیادی طلا، نقره و پول در خانه «علی عبدالله صالح» رئیس‌جمهور پیشین یمن پس از مرگش، خبر داد و اعلام کرد که تمامی این مبالغ به بانک مرکزی صنعاء تحویل داده خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری رسمی یمن «سبأ»، این منبع افزود: در سایه بحران جاری و محاصره تحمیلی علیه ملت یمن و پس از آن بحران‌های شدید موجود و عدم توانایی لازم برای پرداخت حقوق کارمندان، اعلام می‌کنیم که صرفا برای منافع ملی و در راستای تلاش برای کاستن رنج مردم یمن و کمک به بانک مرکزی صنعاء، کلیه اقلام توقیف شده در منزل علی عبدالله صالح به طور علنی و رسمی به این بانک تحویل داده خواهد شد زیرا این اموال متعلق به مردم یمن است و امید می‌رود که در بالا بردن توان خزانه کشور نقش داشته باشد.

این منبع تاکید کرد: طرف‌های رسمی در حال بررسی کلیه دارایی‌هایی هستند که متعلق به شبه‌نظامیان خائن است و به همه درباره مخفی کردن یا تصرف این دارایی‌ها هشدار می‌دهیم و توصیه می‌کنیم که فورا آنها را به دولت تحویل دهند در غیر این صورت از آنها بازخواست خواهد شد.

 وی از کشورها و طرف‌های مالی در خارج از یمن خواست که برای بازگرداندن اموال چپاول شده به بانک مرکزی صنعاء تلاش کنند زیرا این اموال بیت‌المال یمن به شمار می‌رود.

این منبع درباره سلاح‌ها و تجهیزات توقیف شده نیز گفت که تمامی این تسلیحات به وزارت دفاع یمن تحویل داده شده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.