پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بافت فرسوده رها شده است/ وجود بیش از ۳هزار هکتار بافت فرسوده در پایتخت
رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر گفت: وضعیت بافت فرسوده در شهر تهران نامناسب بوده و برای ایمنی بافت فرسوده هیچ گونه پیشرفتی صورت نگرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

محمد سالاری در گفت‌وگویی با انتقاد نسبت به وضعیت نامناسب بافتهای فرسوده گفت: در شهر تهران ۳هزار و ۲۶۸ هکتار بافت فرسوده وجود دارد که معادل ۵٫۳ درصد از وسعت کل شهر را تشکیل می‌دهد و ۴۳ درصد از کل واحدهای مسکونی پایتخت شرایط ناپایداری دارند.

وی ادامه داد: بر اساس آمارها بیشترین بافت فرسوده در مناطق ۱۲ که بیشترین نقطه نیز منطقه بازار است و کمترین میزان در منطقه ۲۲ است.

سالاری گفت: در این حوزه به اندازه کافی قانون داریم حتی ستاد بازآفرینی نیز تشکیل شده ولی لازم است به صورت جدی و اجرایی وارد شویم که پیشنهاد مناسب این است که یک محله یا بلوک شهری به صورت پایلوت برای نوسازی انتخاب شود.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر ادامه داد: وضعیت بافت فرسوده در شهر تهران نامناسب بوده و برای ایمنی بافت فرسوده هیچ گونه پیشرفتی صورت نگرفته است. نمونه آن بافت فرسوده بازار است که از نظر رعایت اصول و استانداردهای ایمنی، شهرداری و دیگر دستگاه ها اقدامات پیشگیرانه انجام نشده داده اند.

وی گفت: در این زمینه البته فقط شهرداری مسئول نیست بلکه سازمانها و وزارتخانه های دیگر مانند وزارت کار، راه و شهرسازی و قوه قضاییه نیز در این زمینه مسئول هستند و باید به شهرداری کمک کنند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.