پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

انتخابات به دور دوم کشیده شد/ شاهزاده اردنی کناره‌گیری کرد؟!
با رقابت نزدیک شیخ سلمان و اینفانتینو، انتخابات ریاست فیفا به دور دوم کشیده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

برای برگزاری مراسم انتخابات فیفا علی بن حسین شاهزاده اردنی و شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا با هم وارد مقر فیفا شدند.

*در زمان ورود شیخ سلمان، طرفداران او با بر دست داشتن بلاکارت هایی به حمایت از پرداختند. بن حسین اولین کاندیدا ریاست فیفا بود که به مقر فیفا در زوریخ وارد شد.

*شیخ سلمان در بدو ورود به سالن انتخابات با سیکس‌وال و چامپاین عکس یادگاری گرفت. در مقابل بن‌حسین با اینفانتینو و سیکس‌وال احوال‌پرسی کرد.

فیفا در ورودی سالن زوریخ به شش زبان مختلف دنیا به حاضرین در سالن خوش‌آمد گفته و از انها پذیرایی می‌کند.

*قبل از شروع کنگره فوق‌العاده فیفا، البته از سوی دبیر کل فیفا حضور و غیاب صورت گرفت که هر ۲۰۹ عضو حضور دارند و فقط فدراسیون های اندونزی و کویت به دلیل تعلیق فدراسیون‌های‌شان نمی توانند در رای گیری ریاست فیفا شرکت کنند.

طبق آخرین تصمیم اتخاذه شده فدراسیون های این دو کشور می توانند تا روز دوازدهم و سیزدهم می می ۲۰۱۶ ( بیست سوم و بیست چهارم سال ۹۵)از برنامه های آتی خود دفاع کردند و در جلسه‌ای که در مکزیک برگزار خواهد شد، با ارئه توضیحات رفع تعلیق شوند.

*رئیس فدراسیون فوتبال انگلیس در حال سخنرانی یکی از نامزدهای انتخاباتی ریاست فیفا برای لحظاتی چرت زد که همین اتفاق سوژه برخی حاضرین در سالن شد.

*مارکوس کانتر، دبیر کل فیفا اعلام کرد که تا سال ۲۰۱۸ درآمدهای فیفا به ۵۵۰ میلیون دلار سالالانه می رسید.

*اینفانتینو، یکی از نامزدهای ریاست فیفا برای اینکه رئیس شود گفت که به ۵ زبان زنده دنیا صحبت می‌کند تا حمایت بیشتری از او شود.

*برخی رسانه ها با شروع انتخابات پیش بینی کردند که شیخ سلمان؛ ۸۰ رای اینفاتینو؛ ۶۰ رای بن حسینن؛۳۰ درصد آراء را به خود اختصاص خواهند داد.

* اینفانتینو یکی از نامزدهای حاضر در انتخابات فیفا گفت: اگر شیخ سلمان در دور اول بیش از ۱۰۰ رای بیاورد کنار می کشم و آراء خودم را به بن حسین می دهم.

*رسانه های فرانسوی خبر دادند که احتمال دارد چامپاین، نامزد فرانسوی انتخابات ریاست فیفا از ادامه انتخابات انصراف دهد.

*شمارش آراء در حضور تمامی حاضرین در سالن برگزاری انتخابات ریاست آغاز شد.

* شیخ سلمان ۸۵رای ، اینفانتینو ۸۸ و بن حسین ۲۷ رای و چامپاین ۷ رای را به دست آوردند تا انتخابات فیفا به دور دوم کشیده شود و چامپاین با آراء کم‌تر حذف شد تا شیخ سلمان، اینفانتینو و بن‌حسین راهی مرحله دوم شوند.

*شیخ سلمان بعد از اعلام آراء مرحله اول که ۸۵ رای آورد، مات و مبهوت شد و به مسئولان شمارش آراء اعتراض کرد.

*پس از برگزاری مرحله اول در سالن برگزاری انتخابات شایعه شد که علی بن‌حسین از ادامه حضور در انتخابات کناره‌گیری کرده است.

 

 

ادامه دارد…

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.