پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قلعه‌نویی: گل‌محمدی واقعیت‌‎ها را بگوید
سرمربی ذوب‌آهن اصفهان درباره سرباز شدن 3 بازیکن تیمش، شایعات درباره جدایی اش از تیم اصفهانی و برخی موضوعات دیگر به اظهارنظر پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بحث حضور ۳ بازیکن تیم ذوب آهن در تراکتورسازی یکی از داغ ترین موضوعات روز فوتبال ایران است؛ بعد از قطعی شدن حضور احسان پهلوان، مهدی مهدی پور و دانیال اسماعیلی فر در تیم تراکتورسازی به عنوان یار سرباز حالا سرمربی ذوب آهن اعتقاد دارد تراکتوری ها با هوایی کردن نفراتش کار را برای آنها و تیم سخت کرده اند.

امیر قلعه نویی در گفت و گویی درباره موضوعات مربوط به سرباز شدن ۳ بازیکن تیمش و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داد که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:

اختلاف ما و پرسپولیس ۴ گل نبود

من جا دارد ابتدا از هواداران تیم مان بابت شکست سنگین مقابل پرسپولیس معذرت خواهی کنم. ما در آن مسابقه بازی را خوب شروع کردیم و قبل از اینکه گل بخوریم، موقعیت های بالای ۸۰ درصد را گل نکردیم. با اینکه ۴ گل خوردیم؛ اما اختلاف دو تیم در آن بازی اینقدر نبود. اشتباهات بچه گانه ای که خط دفاعی ما انجام داد، مانع از این شد که عملکرد چندان خوبی داشته باشیم. روی مسائل ساده ای که کار کرده بودیم، ۴ توپ روی دروازه مان آمد و به گل تبدیل شد. با این حال ضعف هایی داریم که در جلسه روز گذشته هیات مدیره نیز صحبت کردیم تا این ضعف ها پوشش داده شود و با تقویت تیم نتایج بهتری بگیریم.

انتظارات بالا است، باید جبران کنیم

دو بحث مطرح است؛ یکی بحث ذوب آهن و یکی بحث امیر قلعه نویی. باشگاه ذوب آهن یک باشگاه فرهنگی ورزشی و اخلاق مدار است و وقتی این موضوع را کنار اسم امیر قلعه نویی و بازیکنان خوب تیم می گذارید، ناخودآگاه انتظارات بالا می رود. در این شرایط ما ۵۰ درصد از چیزی که هستیم را ارائه دادیم و باید نقاط ضعف تیم را برطرف کنیم. تا پایان فصل ۱۶ بازی داریم که ۱۰ مسابقه در خانه است. از سوی دیگر دیدار با سپاهان هم خانگی است. قبول دارم باخت های بدی دادیم و باید با تقویت تیم جبران کنیم.

۳ بازیکنان سرباز روی نتایج ما تاثیر گذار هستند

در کنار مسائلی که گفتم ما ۳ بازیکن داشتیم که در شرایط خوبی نبودند. یکی احسان پهلوان بود که می دانستیم می خواهد به سربازی برود؛ اما دو بازیکن دیگر(مهدی پور و اسماعیلی فر) را بعد از دیدار با فولاد متوجه شدیم. این شرایط بر نتایج ما تاثیرگذار بود و به ما لطمه زد. ۳ بازیکن ما تمرکز لازم را نداشتند و حواسشان به دو تیم بود. به همین خاطر آنها نتوانستند روزهای خوبی را پشت سر بگذارند.

خبر نداشتیم مهدی پور و اسماعیلی فر سرباز شده اند

من چندبار با احسان پهلوان صحبت کردم و دلیل افتش را پرسیدم. او می گفت نمی دانم چرا افت کرده ام؟ جالب اینکه دو بازیکن دیگر را حتی ما خبر نداشتیم که می خواهند به خدمت سربازی بروند. من بعد از بازی با فولاد مهدی پور و اسماعیلی فر را کنار کشیدم و گفتم برای رفتن به سربازی اقدام کردید؟ که جوابشان مثبت بود. گفتم خب چرا به ما خبر ندادید؟ این هم از کم لطفی بازیکنان بود.

گل محمدی صادق است، واقعیت‌ها را بگوید

من برای یحیی گل محمدی احترام قائل هستم؛ اما اینکه ایشان می گویند در زمان حضورش در ذوب آهن هم نفراتش سرباز شده اند، با شرایط الان فرق دارد. ما پارسال فقط هادی محمدی را از ذوب آهن سرباز کردیم و آن هم اول فصل بود. آقای گل محمدی خودش فوتبالیست بوده و خوب می داند اینکه نیم فصل بازیکنان جدا شوند با اینکه اول فصل این اتفاق بیفتد، فرق می کند. اگر اشتباه نکنم هادی محمدی در شرایطی به تراکتورسازی اضافه شد که پنالتی قهرمانی ذوب آهن در حذفی را زده بود. گل محمدی همیشه صداقت داشته و این را هم بگوید که گرفتن ۳ بازیکن از یک تیم که دو تای آن را ما حتی خبر نداشتیم، با جذب یک بازیکن آن هم در اول فصل خیلی فرق دارد. شما نگاه کنید احسان پهلوان سال گذشته عصای دست ذوب آهن بوده؛ اما امسال بدترین شرایط را دارد.

نوراللهی و عالیشاه راهی جز سرباز شدن نداشتند

من باید درباره نوراللهی و عالیشاه هم توضیح بدهم. آقایان می گویند قلعه نویی وقتی در تراکتور بود آنها را به همین صورت نیم فصل از پرسپولیس جذب کرد؛ آقایان چرا نمی گویند که عالیشاه و نوراللهی دیگر معافیت تحصیلی نداشتند و مجبور بودند به خدمت سربازی بروند؟ آنها دیگر راهی جز حضور در یک تیم نظامی نداشتند. در تیم ما اما حداقل مهدی پور و اسماعیلی فر می توانستند تا آخر فصل از معافیت تحصیلی شان استفاده کنند و در ذوب آهن بمانند.

برای جذب بازیکن از پرسپولیس از برانکو اجازه گرفتم

شما به یاد بیاورید که پرسپولیس قبل از نوراللهی و عالیشاه، سروش رفیعی را از ما گرفت و آن دو بازیکن در شرایطی که مسابقه خداحافظی برایشان گذاشته شد، از پرسپولیس جدا شدند. ضمن اینکه من قبل از اینکه برای جذب آنها اقدام کنیم، با برانکو جلسه گذاشتم و اخبار و عکس های آن جلسه هم در رسانه ها موجود است. برانکو کاملا می دانست که قرار است عالیشاه و نوراللهی جدا شوند. مثل الان نبود که ما ندانیم مهدی پور و اسماعیلی برای سرباز شدن خودشان اقدام کردند.

خواهش می کنم با مهدی کیانی تماس بگیرید

من خواهش می کنم با مهدی کیانی تماس بگیرید و ببینید من اول فصل به او چه گفتم. کیانی چون علاقه ای به من دارد، اول فصل زنگ زد و گفت که می دانیم با شما بدرفتاری شده است. من به مهدی گفتم شما بمانید و تاریخ ساز شوید. گفتم حالا که پنجره نقل و انتقالات بسته شده وقتش است که بمانید و معرفت تان را نشان بدهید.

از خالد شفیعی خواهش کردم در تراکتور بماند

خالد شفیعی هم اینگونه بود. با اینکه به من ارتباطی نداشت از خالد خواهش کردم که بماند. شفیعی می گفت از استقلال و چند تیم دیگر پیشنهاد دارد.  حتی بدش هم نمی آمد پیش من بیاید، اما من به خالد گفتم گزینه اول و دوم و سوم تو تراکتور باشد. حتی به او گفتم اگر نخواستی بمانی در ایران بازی نکن. الان هم که در کره جنوبی حضور دارد.

من گفتم از تراکتور بازیکن نمی گیرم، آقایان بازیکنانم را هوایی کردند

در آن زمان حتما یادتان هست که بیانیه دادم و اعلام کردم به خاطر شرایط تراکتورسازی از این تیم بازیکن نمی گیریم. من به دلیل عرق و تعصبی که نسبت به تراکتور و مردم آذربایجان داشتم، این کارها را کردیم. منتی هم نمی گذارم چون وظیفه ام بوده است، اما اینکه بازیکن ما را هوایی می کنند و برای بازیکن دوگانگی پدید می آورند، باعث دلخوری است. متاسفانه آقایان به ما کم لطفی کردند.

رسانه ها جلسه دیروز هیات مدیره را به سمت دیگری بردند

محور صحبت های دیروز هیات مدیره این بود که تیم تقویت شود، اما برخی دوستان رسانه ای مساله را به سمت و سوی دیگری بردند. اتفاقا در جلسه دیروز مفصل درباره ۳ بازیکنی که سرباز شده اند بحث شد و اعضای هیات مدیره در جریان نبودند و تعجب کردند. باید با جابه جایی مهره ها تیم مان را تقویت کنیم. ما در پلی آف آسیا حضور داریم و باید با شرایط مطلوبی راهی این رقابت ها شویم.

استقلال شهباززاده را نخواهد، جذبش می کنیم

من هم بازی سجاد شهباززاده را دوست دارم و هم خودش را. اگر ببینیم که استقلال او را نمی خواهد، برای جذب وی اقدام می کنیم. شاید استقلالی ها خودشان نیاز داشته باشند که این بحث دیگری است. با این حال اگر او را نخواهند حتما برای جذبش اقدام می کنیم، چون مهاجمی مثل سجاد به دردمان می خورد.

در جام جهانی رایگان با اسپانیا بازی می کنیم

درباره گروه ایران در جام جهانی دو نگاه وجود دارد؛ نگاه اول این است که می توانستیم در گروه راحت تری قرار بگیریم و با توجه به وجهه بین المللی که فوتبال مان پیدا کرده می توانستیم شانس صعود پیدا کنیم. مثل عربستان که گروه راحت تری دارد. نگاه دوم هم اینکه ما با توجه به نداشتن منابع مالی لازم برای بازی کردن با اسپانیا می توانیم یک مسابقه خوب در کارنامه فوتبال مان به ثبت برسانیم. بازی کردن با اسپانیا ۲ میلیون یورو پول می خواهد که ما قادر به پرداختش نیستیم؛ اما در جام جهانی رایگان با این تیم بازی می کنیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.