پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شماره بده شارژ بگیر/کاندیدایی که اسلحه به دوش آمد
شماره بده شارژ بگیر، چهار عکس به ماشین بچسبان ۸۰ هزار تومان بگیر، موافقت با برجام، قرارهای غیرممکن و اغواکننده برای مردم...از مهم‌ترین روش‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی در ایلام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

درحالی‌که دو روز دیگر تا انتخابات هفتم اسفندماه باقی‌مانده که تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در استان ایلام به اوج خود رسیده و نامزدها از طرق مختلف در حال تبلیغات هستند.

برخی هواداران نامزدها در استان ایلام برای استفاده حداکثری از ظرفیت شبکه‌های مجازی به‌منظور تحریک افکار عمومی رأی‌دهندگان به نفع نامزد حامی اقدام به راه‌اندازی کانال‌های ارتباطی بر روی نرم‌افزار تلگرام و واتس آپ کرده‌اند.

حامیان این دسته از نامزدها با به عضویت درآوردن افراد سرشناس حوزه‌های گوناگون، بزرگان ایلات، طوایف و چهره‌های متنفذ و صاحب‌رأی به تبلیغ دیدگاه و برنامه‌های نامزد منتسب به خود می‌پردازند.

کارناوال‌های تبلیغاتی نیز در امنیت کامل و به‌صورت منسجم در سطح شهر راه‌اندازی و در حال تبلیغ هستند و تمامی ستادها کاندیداها بدون هیچ‌گونه تنشی و در کمال احترام در فاصله کمی نسبت به هم قرار دارند.

رنگ بنفش به تبلیغات انتخابات در ایلام آمد

یکی دیگر از شگردهای تبلیغاتی در ایلام بازی با احساسات فامیل و تحریک آنان به‌منزله عقب افتادن از رقیب است و اینکه فلان نامزد ایل‌و تبارش را جمع کرده و برایش به جد کار می‌کنند و اجتماع چند هزارنفری داشته‌اند و….که این شعارها و به تحرک واداشتن غیرت مردم، مردود، مضموم و از پایه بی‌اساس است و فقط فرصت خدمت به افراد کاردان و لایق را تباه می‌سازد.

یکی دیگر از شگردهای تبلیغاتی نامزدها در ایلام که به نظر برگرفته و تقلیدی از نمادهای انتخابات ریاست جمهوری است استفاده از رنگ در تبلیغات انتخابات است، یکی از نامزدهای معروف که در لیست گروه‌های سیاسی نیز قرار دارد برای تحریک و تهییج رأی‌دهندگان رنگ بنفش را نماد و شناسه تبلیغات خود قرار داده و برای تفکیک از دیگر رقبا اقلام تبلیغی خود را به رنگ بنفش درآورده است.

شماره بده شارژ بگیر، توزیع مواد غذایی!

تبلیغات داوطلبان نمایندگی مجلس در استان ایلام این روزها رنگ و شکل جدی‌تری به خود گرفته است، بسیاری از داوطلبان این روزها با تمام توان در حال رفت‌وآمد به شهر و روستاها برای کسب رأی هستند اما دراین‌بین نیز هستند کسانی که از روش‌های غیرمعمول برای کسب رأی استفاده می‌کنند. پس از توزیع برنج، اهدای لباس ورزشی و کمک مالی به فقرا شاهد روش جدیدی برای کسب رأی در استان ایلام هستیم.

بر همین اساس هواداران یکی از داوطلبین در استان ایلام با سفر به شهرستان‌های استان ضمن اخذ شماره تلفن افراد، اقدام به شارژ سیم‌کارت‌های اعتباری آنان می‌کنند و سپس برای همان فرد پیامکی ارسال می‌کنند که این شارژ از طرف فلان کاندیدا بوده است.

رأی بده استخدام شو!

جالب اینکه حضور گروه‌های تبلیغاتی در منازل روستاییان با قول و قرارهای غیرممکن و اغواکننده‌ای نظیر استخدام یک نفر از اعضای خانواده همراه است، غافل از اینکه همان کاندیداهایی که قرار است برای هر خانواده یک شغل دولتی دست‌وپا کند، می خواهد قانون‌گذاری کند.

هرچند روش‌های تبلیغات چهره به چهره و منزل‌به‌منزل سال‌هاست که به‌عنوان روشی پذیرفته‌شده توسط کاندیداهای نمایندگی در استان ایلام اجرا می‌شود، اما بروز و ظهور روش‌های جدید تبلیغاتی در این دوره از انتخابات استان باعث شده است تا هرروز به تفاوت‌های انتخابات در استان ۵۰۰هزارنفری ایلام افزوده شود.

من در دوران نمایندگی خود موافق برجام بوده‌ام

یکی از نامزدهای انتخاباتی در استان ایلام که دوره گذشته نماینده استان در مجلس بوده، هم‌اکنون طرح موافقان و مخالفان برجام را مورد تبلیغات قرار داده و اینکه خود وی جزو موافقان برجام بوده است.

یکی دیگر از نامزدهای انتخاباتی در استان ایلام در توزیع عکس خود، یک عکس با لباس محلی و اسلحه به دوش گرفته و نسبت به توزیع آن در بین مردم استان اقدام کرده است.

استفاده از لباس‌های سنتی و کردی همراه با حمایل و سلاح و درج تک‌بیت‌هایی از سرودهای معاصر و یا قدیمی و البته جذاب کردی در متن‌ها و نوشته‌های تبلیغی نامزدهای انتخاباتی ایلام رونق بسیاری یافته است.

برخی از نامزدهای حوزه انتخابیه ایلام در کنار عکس‌های تبلیغی خود بیت یا مصرعی از یک قطعه منظوم شعر کردی را تنظیم و استفاده کرده است.

پخش موسیقی و آهنگ‌های سنتی و محلی از دیگر عناصری است که ستادهای تبلیغاتی برخی نامزدها در ایلام از آن بهره می‌گیرند و با توجه به روال روبه افزایش آن به نظر می‌رسد که این ابزار دستکم ازنظرمشاوران تبلیغاتی نامزدها در جلب‌توجه مخاطبان مؤثر بوده است.

تاکنون هیچ‌گونه تخلف انتخاباتی در استان ایلام گزارش نشده است

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان ایلام با اشاره به اینکه زمینه برگزاری انتخابات باشکوه در ایلام فراهم‌شده است، گفت: تاکنون هیچ‌گونه تخلف انتخاباتی در استان ایلام گزارش نشده است.

علی رشیدی در گفتگو با اظهار داشت: هیئت بازرسی انتخابات در شهرستان‌های استان ایلام تشکیل‌شده و تاکنون هیچ‌گونه تخلف انتخاباتی در استان ایلام گزارش نشده است.

وی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته در تمام شهرستان‌های استان بازرسان و سربازرسان مشخص‌شده و کار خود را شروع کرده‌اند.

رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان ایلام گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته خوشبختانه همه بازرسان و سربازرسان در استان آموزش‌های لازم را فراگرفته‌اند و خوشبختانه امسال برای اولین بار به ازای هر شعبه یک بازرس و به ازای هر ۱۰ تا ۲۰شعبه یک سربازرس انتخاب‌شده است.

وی بیان داشت: در کل استان : تعداد ۵۳۱ نفر سربازرس و ۳۰ نفر هیئت بازرسی انتخابات استان کار بازرسی را بر عهده‌دارند.

استان ایلام دارای دو حوزه انتخابیه ایلام شامل ایلام، مهران، ملکشاهی، سیروان، ایوان، چرداول و حوزه انتخابیه دهلران شامل: دهلران، دره شهر، بدره و آبدانان است که در حوزه انتخابیه ایلام دو نفر و در حوزه انتخابیه دهلران یک نفر به مجلس راه پیدا می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.