پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ادعای مضحک رسانه غربی درباره زنان باحجاب
وبسایت کوآرتز با طرح ادعاهایی بی اساس و مضحک، حجاب مسلمانان زن سراسر جهان را به "تروریسم پنهان" نسبت داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

وبسایت کوآرتز در گزارشی با طرح ادعاهایی بی اساس نوشت: حجاب چیزی بیش از پوشش سر است. حجاب باعث گسترش افراط گرایی می شود. آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا بخشی از یک مقاله با عنوان “مبارزه با افراط گرایی خشونت بار: استراتژی ها و روش های علمی” را که به حجاب مسلمانان زن اختصاص داده شده است، منتشر کرد. به ادعای این وبسایت، در این مقاله حجاب مسلمانان زن در سراسر جهان به “تروریسم پنهان” تشبیه شده است.

این بخش از مقاله به قلم عضو ارشد مؤسسه مطالعات سیاست پوتوماک در واشینگتن است. نگارنده این بخش از مقاله با طرح ادعاهایی مضحک می نویسد: همانطور که افراط گرایی سلفی گسترش می یابد، زنان بیشتری پوشش سر را به عنوان پیش نیازی برای اسلام در نظر می گیرند. گسترش سلفی گری و حجاب، نوعی تروریسم منفعل است که زمانی رخ می دهد که بخش میانه روی جامعه از صحبت در خصوص تروریسم جلوگیری می کند یا در برابر تروریسم مقاومت می کند.

وی همچنین مدعی شد: شکست برای مقاومت فعال در برابر تروریسم، تهدیدی برای جوامع آزاد محسوب می شود.

خبرنگاران کوآرتز سعی کردند با نگارنده این مقاله ارتباط برقرار کنند و از وی بپرسند آیا محتوای این مقاله دیدگاه ارتش آمریکا را در خصوص حجاب نشان می دهد یا خیر؟

نگارنده در پاسخ به این پرسش گفت: دیدگاه من در خصوص پدیده حجاب است. زمانی که من درخصوص حجاب صحبت می کنم، منظورم شخص خاصی نیست. استفاده از سیگار منجر به سرطان ریه می شود؛ اما آیا همه سیگاری ها به این بیماری مبتلا می شوند؟

وی در پایان افزود: هرگز از ممنوع کردن حجاب در جوامع حمایت نمی کنم؛ زیرا این مسئله ممکن است واکنش شدیدی از جانب جامعه مسلمانان به دنبال داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.