پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ردپای یاسر هاشمی در تحریف لیست اصولگراها/ بنر ضدانگلیسی ناپدید شد
پیرو انتشار تصویر خبری از واکنش جالب و خودجوش نمازگزاران یک مسجد در اعتراض به تلاش رسانه دولتی انگلیس برای دخالت در انتخابات مردم ایران، این بنر امروز ناپدید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

با رصد کانال‌های تلگرامی که این روزها بازارشان داغ شده، می‌توان بسیاری از اخبار را سریعتر و بدون پرده دریافت کرد؛ جذابیت اخبار تلگرامی موجب شد تا به صورت گزینشی، اخبار رسمی و غیررسمی و همچنین انتخاباتی منتشر شده در این کانال‌ها مورد بررسی قرار دهیم.

********

دست های خالی اعتدالیون/ حرف‌های تکراری اصلاح طلبان

محمدامین توکلی‌زاده در تلگرام نوشت: عملکرد ضعیف دولت در نزدیک به سه سال گذشته باعث رویگردانی مردم از دولت شده اعتدالیون برای حل این مشکل دوباره دست به دامن اصلاحات شده اندتا با سیاسی کاری بتوانند از پاسخ گویی بگریزند واصلاحات هم بدون درک واقعی جامعه با دادن شعارهای سیاسی وایجاد هیجانهای زودگذر به دنبال حل این معضل است .

در واقع نه دولت کارنامه ای برای ارائه به مردم دارد ونه اصلاحات حرف جدیدی دارد وهمین باعث شده با تمام تلاش های روزهای گذشته، رای به سبد آنها اضافه نشود .

اصلاحات با پیوستن به حامیان دولت عملا باید هزینه اشتباهات دولتی ها را پرداخت کند هزینه سنگینی که می تواند آینده را برای آنها مبهم تر نماید.واعتدال با توسل دوباره به اصلاحات نشان داد نتوانسته سرمایه اجتماعی مستقلی برای خود ایجاد نماید .

اما در مقابل اصولگرا ها با شعار تغییرات اقتصادی ونقد نا کارآمدی های دولت با حفظ آرا سنتی خود گام های مهمی در گسترش دایره اجتماعی خود برداشته اند هرچند دولتی ها بابدون پاسخ گذاشتن نقد های اقتصادی سعی دارند از فشار افکار عمومی فرار کنند اماواقعیت های اجتماعی بیانگر شنیده شدن صدای اصولگرایان در طبقات مختلف اجتماعی دارد.

همه آمدند
در همایش بزرگ ائتلاف اصولگرایان که عصر سه شنبه ۴ اسفند در مدرسه عالی شهید مطهری، برگزار شد. حتی چهره هایی عصا زنان و با قد خمیده، با کپسول اکسیژن و … آمده‌اند تا از اصولگرایان حمایت کنند و نگذارند مجلس ششم تکرار شود.

رصد کانال‌های انتخاباتی تلگرام؛.

فائزه هاشمی: مجلس فعلی عقل ندارد!

خانم فائزه هاشمی در مصاحبه با سایت جماران گفت: در مجلس فعلی عقلانیتی دیده نمی‌شود!
نمایندگان برای تخریب کارها و مانع دولت شدن، بیشتر سیاسی و چکشی عمل می کنند.
این مساله باعث شده بسیاری از وزرای دولت محافظه‌کار شوند و کاری انجام نشود.
طبیعتا یک مجلسی که در کنار دولت و همراه آن باشد، با توجه به برجام می تواند موجب تقویت کشور در همه زمینه‌ها از جمله اقتصاد شود.

رصد کانال‌های انتخاباتی تلگرام؛

پوستر| امام خامنه‌ای: اگر عنصر #نفوذی وارد #مجلس بشود،مثل موریانه از داخل میجود و پایه ها را سست میکند.

تبعیض در حق نامزدهای فراکسیون رهروان در لیست اصلاحات

برخی کانال های تلگرامی از تبعیض در حق نامزدهای فراکسیون رهروان در لیست اصلاحات خبر دادند و نوشتند: ستاد مرکزی اصلاح طلبان به نامزدهای فراکسیون رهروان و حامیان دولت اعلام کرده هیچ پوستر شخصی برای این نامزدها منتشر نمی کند.

این در حالی است که نامزدهای جریان اصلاحات از امتیاز چاپ پوستر شخصی از طریق منابع مالی ستاد برخوردار شده اند.

کمپین ارسال تصویر با پوستر و عکس‌های نامزدهای انتخاباتی

یکی از اقدامات جالب تبلیغاتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، راه‌اندازی کمپین ارسال تصاویر مردمی با پوستر و عکس نامزدهای انتخاباتی در فضای مجازی بود که اتفاقاً با استقبال بسیاری از مردم مواجه شد.

بسیاری از جوانان و نوجوانان با به اشتراک گذاشتن تصویر خود با نامزد موردحمایت و محبوبشان، شورونشاط انتخاباتی را دوچندان کردند.

همچنین دریکی از شهرستان‌های استان تهران، کمپین سه به راه افتاد و طرفداران یکی از نامزدهای انتخاباتی باهدف نشان دادن اعتماد سوم به نامزد محبوبشان، عدد سه را در فضای مجازی به اشتراک گذاشتند.

رصد کانال‌های انتخاباتی تلگرام؛


حمایت چهره های شاخص اصولگرا از امیرآبادی و آشتیانی
آقایان حدادعادل، آقاتهرانی، توکلی، نادران، نجابت و کوثری در نامه ای خطاب به مردم قم از آقایان امیرآبادی فراهانی و آشتیانی، کاندیداهای اصولگرای نمایندگی مردم قم در مجلس دهم حمایت کردند.

حضور پررنگ خانواده آقای وزیر در انتخابات
کانال های تلگرامی با انتشار تصاویر گسترده از داماد و فرزند علوی به کاندیداتوری خانوادگی آنها واکنش نشان دادند.

رصد کانال‌های انتخاباتی تلگرام؛جمع‌آوری بنرهای روحانی و جایگزین شدن بنرهای جدید با حضور هاشمی

پس از بروز اختلاف بین ستادهای انتخاباتی آقایان روحانی و هاشمی؛ بنرهای اولیه جمع‌آوری و بنرهای جدید جایگزین شد.
طی شب گذشته بنرهای اولیه ستاد رئیس‌جمهور در سطح شهر جمع‌آوری و بنرهایی که پس از عکس رئیس‌جمهور تصویر هاشمی رفسنجانی نیز به عنوان سرلیست اضافه شده بود، جایگزین شدند.

پس از اینکه هاشمی رفسنجانی در لیست انتخاباتی خبرگان خود، حسن روحانی را از سر لیستی حذف و خود را به تنهایی سر لیست انتخاباتی معرفی کرد، اعضای ستاد انتخابات ریاست جمهوری نیز با طراحی بنرهایی با سرلیستی رئیس جمهور، پاسخ لیست منتشر شده از سوی ستاد رئیس مجمع تشخیص را دادند.

پس از این درگیری تبلیغاتی اما، تغییراتی در لیست انتخاباتی رئیس‌جمهور ایجاد شد و تصویر آقای هاشمی رفسنجانی پس از حسن روحانی به عنوان سرلیست لیست تبلیغاتی ستاد رئیس جمهور اضافه شد.

رصد کانال‌های انتخاباتی تلگرام؛

واکنش یکی از اعضای «صدای ملت» به اظهارات موسوی لاری

آقای موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات در گفت‌وگو با روزنامه آفتاب یزد درباره فهرست انتخاباتی آقای علی مطهری گفت: فهرستی که مطهری و جمعی ۲۰ نفره تشکیل دادند، فهرست اصولگرایان معترضی است که در فهرست اصلی اصولگرایان جای نگرفته‌اند.

آقای عبدخدایی معاون وزیر ارشاد دولت اصلاحات که نامش در فهرست صدای ملت قرار گرفته در واکنش به اظهارات موسوی لاری گفت: فهرست مطهری به هیچ وجه مجموعه افراد رانده شده اصولگرا و اصلاح طلب نیست.

رصد کانال‌های انتخاباتی تلگرام؛

یک جوان اصلاح طلب در شبکه های اجتماعی مدعی شد: نامزد فهرست اصلاح طلبان، دزد است

تغییر همایش پنهانی- تشکیلاتی اصلاح طلبان

به گزارش برخی کانال های خبری تلگرام قرار بود شب گذشته ساعت ٢٠ همایش اصلاح طلبان با حضور آقایان هاشمی رفسنجانی، حسن خمینی و رئیس دولت اصلاحات در جماران برگزار شود که به این جلسه به روزهای بعد موکول شد.

در مورد این همایش، هیچ اطلاع رسانی بیرونی انجام نشده و صرفا دعوت تشکیلاتی انجام شده است.

برنامه ریزی جهت حضور خیابانی بعد از این جلسه نیز در ستاد برگزاری این همایش مطرح شده است.

رصد کانال‌های انتخاباتی تلگرام؛
کاظم جلالی پنج سال پیش خواهان اعدام سران فتنه و حالا در لیست اصلاحات با شعار رفع حصر!

عارف بازهم به نفع روحانی کنار رفت/ نظر هاشمی در مورد ریاست مجلس آینده

کانال #اخبار_ویژه_انتخابات نوشت: در جلسه جمعی از یاران هاشمی با وی، بحث ریاست مجلس آینده مطرح و از هاشمی سوال شد که عارف یا لاریجانی؟
هاشمی پس از چندبار طفره رفتن از جواب گفت: «جای باهنر در این مجلس خالی است و آقای عارف گزینه خوبی برای پر کردن جای اوست
آقای روحانی نیز صریحا ابراز کرده که ریاست آقای لاریجانی را بر مجلس می پسندد.
بر همین اساس باز هم آقای عارف به نفع نظر روحانی و در جهت ریاست مجلس لاریجانی، کناره گیری می کند و قرار است با او در مورد در اختیار داشتن ریاست مرکز پژوهش های مجلس و دو کمیسیون مهم مجلس مذاکره شود.

ردپای یاسر هاشمی در تحریف لیست اصولگراها و توزیع بین مردم

اصلاح طلبان پس از احساس خطر از وحدت اصولگراها دست به تحریف لیست واحد زدند.
کانال خبری ویژه انتخابات نوشت
: ستاد عملیات روانی جریان اصلاحات با مسوولیت حسین مرعشی، از امروز صبح عملیات انتشار فهرست های تقلبی را آغاز کرده است. جلسه دیشب این ستاد در میدان نیاوران دفتر مرکزی هیات امنای دانشگاه آزاد برگزار شد.

بر اساس گزارش میدانی وافکار سنجی آقای جلایی پور در این جلسه، اصولگرایان توانسته اند بدنه خود را برای رای لیستی مجاب نمایند و لذا بایستی در روز آخر به شدت فهرست های موازی اصولگرا تبلیغ و توزیع شود تا موجب سردرگمی در بدنه آنها شود.

محسن آرمین نیز در ادامه گفته است: باید فهرست به گونه ای توزیع شود که آن فهرست در دست مردم بماند و در گوشی های تلفن همراهشان ذخیره شود تا به کار آید.

جالب آن است که در این جلسه یاسر هاشمی و برخی فعالین رسانه ای نزدیک به وی نیز حضور داشتند که اول قرار می شود فهرست تحریفی در یک رسانه رسمی کار شود که باورپذیری آن بالا رود و سپس در کانال ها و رسانه های غیررسمی به صورت گسترده توزیع شود. بر این اساس فهرست جعلی صبح امروز در سایت مشاور رسانه ای یاسر هاشمی منتشر شد.

بنر ضدانگلیسی ناپدید شد!

پیرو انتشار تصویر خبری از واکنش جالب و خودجوش نمازگزاران یک مسجد در اعتراض به تلاش رسانه دولتی کشور انگلستان برای دخالت در انتخابات مردم ایران، بنر مذکور در روز جاری ناپدید شد.

در همین راستا عده ای از نمازگزاران، بسیجیان و اهالی محله آن مسجد واقع در خیابان آذربایجان تهران، اعلام کردند که با چاپ و نصب مجدد بنر مذکور و پرداخت هزینه آن از بودجه شخصی خودشان، هرگز از مبارزه با دشمن استعمارگر و تلاش برای حفظ استقلال کشور خسته نخواهند شد.

رصد کانال‌های انتخاباتی تلگرام؛
واکنش یک مسجد در خیابان آذربایجان تهران به دخالت بی بی سی در انتخابات ایران
رصد کانال‌های انتخاباتی تلگرام؛
همان مکان – امروز


به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.