پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

به قلم عباس اقوامی آملی;
بسیجی کیست؟
بسيجي بودن به لباس خاكي و کارت فعال و غیر فعال نيست ، ،محتواي بسيج به جوهره ذاتي آن و همچنين به نوع رفتار و برخوردهاي بسيجيان با ديگر افراد جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم، در ره عشق جگردارتر از صد مردیم، هر زمان شور خمینی به سر افتد ما را، دور سید علی خامنه ای می گردیم .بزدلانی کز هراس ابتر شدند، از بسیجی ها بسیجی تر شدند.

یقینا بسیجیان بیش از دیگران مورد توجه و نقد جامعه قرار دارند، به همین منظوربسیجیان تکلیف مضاعفی بر عهده دارند بسیجی بودن به لباس خاکی وکارت فعال وغیرفعال نیست ، ،محتوای بسیج به جوهره ذاتی آن و همچنین به نوع رفتار و برخوردهای بسیجیان با دیگر افرادجامعه است حتما باید توجه داشت که این ظواهر نیز برای شکل ظاهری بسیج باید حفظ شود و جزو ارزش‌ ها قلمداد شوند بسیج باحدودبیش ازسه دهه سابقه ی درخشان و حضور در همه ی عرصه ها گره گشای بسیاری از مشکلات عمده کشور بوده است .

حضور حماسی بسیجیان در طول هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی است در کارنامه این نهاد انقلابی و مردمی که در تاریخ ایران بی سابقه بوده است.

اندوخته بسیجی ابتدا باید فرهنگ بسیجی باشد.فرهنگ او فرهنگ معنویت ، شجاعت ،فرهنگ غیرت ،فرهنگ استقلال و آزادگی ،فرهنگ اسیر خواست های حقیر نشدن است خواستهای دنیایی برای انسان مهم است ،اما آنچه برای مجاهدان فی سبیل الله مهمتراست آرمان ها،ارزش هاوهدف است،بسیجی آنها را گرامی می دارد.

بسیجی باایمان به خدا ، خاضع و خاشع در مقابل او ،کارها را برای رضای پروردگار انجام می دهد و اعمال ورفتارش رنگ خدایی دارد.

ایمان به خدا مهمترین ویژگی بسیجی است و اگر این ویژگی بسیجی نباشد ایثار و از خودگذشتگی او نامفهوم است.تا زمانی که این خصائص اخلاقی در بسیج وجود دارد، بسیج همچنان پرافتخار خواهد بود ولی اگر بر اثر دنیازدگی ها، این فضائل تضعیف شود، به همان میزان نیز بسیج آسیب خواهد دید. باید خوشنام ترین، خوش اخلاق ترین، پرکارترین و دلسوزترین افراد جامعه نسبت به مردم باشند تا تصویر واقعی از بسیج را به مردم نشان دهند.

او شجاعت و دلاوری دارد،حضور همه جانبه اش در صحنه های دشوار و سخت مبارزه با دشمنان و قرارگرفتن در برابر تهدیدهای همه جانبه آنان ویژگی بارز یک بسیجی است. بسیجی ایثار و از خودگذشتگی دارد،برآورده ساختن نیازهای جامعه و سایر افراد را برخواست خود ترجیح میدهد.

سازمان بسیج تحت امر فرماندهی کل قوا و ولی فقیه است.و بسیجی نیز خود را تابع محض ولی فقیه میداند و حرکت خود را در عرصه های اجتماعی،سیاسی،فرهنگی،نظام بر محوریت رهنمودهای صبر و بردباری ،ساده زیستی، تواضع،شهادت طلبی، دشمن ستیزی،خوش اخلاقی،برخورداری از دانش و تخصص پویایی و نوآوری،غیرت دینی وبصیرت از دیگر ویژگیهای بسیجی است.

به تعبیر حضرت امام خامنه ای زیده توفیقاته بسیج مجموعه ای که درآن پاکترین انسانها، فداکارترین وآماده به کارترین جوانان کشور در راه اهداف متعالی این ملت و برای به کمال و به خوشبختی رساندن این مردم جمع شده اند و بسیج یعنی حضور ناشی از ایمان و اخلاص و انگیزه دینی و ایمان صادقانه در هر میدانی که کارآرایی و توانایی حضور درآن میدان را داراست،این معنای بسیج است در قرآن کریم در آیات متعددی به ضرورت بسیج و آمادگی مسلمانان برای مبارزه با دشمنان اشاره شده است ازجمله:ای کسانی که ایمان آورده اید سلاح جنگ برگیرید و آنگاه دسته دسته و یا همه به یکبار متفق برای جهاد بیرون روید.

شما(ای مومنان) در مقام مبارزه با آن کافران خود را مهیا کنید و تا آن حد که بتوانید از آذوقه و تسهیلات و آلات جنگی و اسبان سواری برای تهدید دشمنان خدا و دشمنان خودتان فراهم سازید. و خلاصه اینکه: بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان بسیجی از اولین تا آخرین امضاء نموده اند. هفته بسیج را به همه عزیزان بسیجی بصیر،شجاع وعاشق شهادت تبریک عرض می نمایم. خاک پای همه بسیجیان طوطیای چشمانم.

عباس اقوامی آملی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.