پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

محسنی‌اژه‌ای: بازداشت یک نفر در یک قرارداد نفتی صحت دارد/ موضوع تخفیف در مجازات مهدی هاشمی صحت ندارد
معاون اول قوه قضائیه گفت: من چیزی در خصوص درخواست خانواده هاشمی برای تخفیف در حکم مهدی هاشمی نشنیده‌ام اما از آنجا که حکم قطعی است تخفیف در اجرای حکم معنا ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال فارس که در برخی از محافل خبری شنیده شده که خانواده مهدی هاشمی قصد دارند پس از انتخابات نسبت به تخفیف مجازات این فرد درخواستی را به قوه قضاییه اعلام کنند، گفت: من این موضوع را نشنیده‌ام.

وی تصریح کرد: البته از آنجا که حکم مهدی هاشمی قطعی است به همین ترتیب تخفیف معنایی ندارد مگر اینکه یا اعضای این خانواده درخواست اعمال ماده ۴۷۷ داشته باشند یا اینکه اعاده دادرسی بدهند.

معاون اول قوه قضاییه گفت: زمانی که درخواست ماده ۴۷۷ بدهند از آنجا که حکم خلاف شرع بیِّن نیست بعید می‌دانم این درخواستشان به نتیجه برسد اما در خصوص درخواست اعاده دادرسی باید ببینیم چه چیزی را مورد درخواست قرار می‌دهند ولی علی‌ایحال حکم ایشان قطعی بوده و لازم الاجراست.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار فارس درباره اینکه اخیراً شنیده شده در جریان بررسی یکی از قراردادهای شرکت نفتی پتروپارس مواردی از اخذ پول مشاهده شده و تعدادی هم در این رابطه دستگیر شده‌اند، گفت: براساس نظر سازمان بازرسی کل کشور، یکی از قراردادهای این شرکت نفتی دچار مشکل بوده و در آن اخذ رقم‌هایی دیده می‌شود که البته اینکه این ارقام رشوه تلقی شود یا خیر با نظر قاضی دادگاه است.

محسنی اژه‌ای گفت: در این پرونده تاکنون یک نفر دستگیر شده اما هنوز تحقیقات مقدماتی در حال انجام است.

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران که از وی درباره سرنوشت پرونده بابک زنجانی پرسیده بود، گفت: این فرد هنوز پولی را به دستگاه قضایی و بانک مرکزی نداده است و علی‌ایحال پرونده روال قانونی خود را طی خواهد کرد تا حکم صادر شود.

سخنگوی دستگاه قضا درباره اینکه وکیل بابک زنجانی نسبت به مزایده اموالش پیش از صدور حکم گلایه داشته است، گفت: به طور قطع برگزاری مزایده براساس روال و اختیاری است که خود وکیل و متهم به دستگاه قضایی داده‌اند و به طور قطع خارج از این چارچوب تصمیم‌گیری و اتفاقی نخواهد افتاد.

وی درخصوص تخلفات انتخاباتی گفت: تخلفاتی بوده است و در این هفته هم افزایش پیدا کرده است البته باز هم زیاد نبوده است آنچنان که ما احساس نگرانی کنیم اما باید مراقب بود هم دستگاه‌های انتظامی و سیستم اطلاعاتی به هوش باشند تا برخی‌ها دست به اقدامات مجرمانه نزنند. البته به حمدالله فضا آرام است و مردم با هوشمندی و در عین رقابت اوضاع را خوب و مطلوب نگه داشته‌اند.

یکی از خبرنگاران گفت در نشست قبلی خود عنوان کردید که بیشتر تخلفات مربوط به فضای مجازی است آیا تغییری ایجاد شده است؟

اژه‌ای گفت: بیشترین تخلفات مجازی است و البته در این هفته هم قاعدتا با همان رشد افزوده شده است البته ما باز هم امیدواریم این تعداد اندک هم نباشد و امیدواریم مردم به هوش باشند تا تحت تأثیر شبکه‌های ماهواره‌ای قرار نگیرند و فریب نخورند که اقدام مجرمانه‌ای ایجاد شود.

وی درباره ورود دستگاه قضایی به موضوع موسسات مالی غیر مجاز هم گفت: موسسات غیر مجاز دو جور است یکی اینکه رسما غیرمجاز بودنشان از طرف دستگاه‌های ذی ربط اعلام می‌شود که خب در این صورت ما ورود می‌کنیم و دادستان وارد می‌شود.

اما در مورد دوم ادعا می‌کنند که جواز فعالیت دارند اما هنوز غیرمجاز بودنشان مشخص نشده است و تا زمانی که به ما اعلام نشود ما نمی‌توانیم اقدامی انجام دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.