پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دانستنى‌هاى علمى؛
خطر سکته در اثر تماشای زیاد تلویزیون/ خطرات مغزی پرتاب کردن شیرخواران به سمت بالا/ پیاده‌روی سریع، طول عمر را افزایش می‌دهد
افراد سالمندی که پیاده روی سریع انجام می‌دهند می‌توانند با این فعالیت چند سال به طول عمر خود ‌اضافه کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

چگونه می توان با تمرینات قدرتی چربی سوزاند؟

در شرایطی که انجام تمرینات هوازی اغلب کالری بیشتری نسبت به تمرینات قدرتی می‌سوزاند، کار با وزنه نیز برای چربی سوزی اهمیت ویژه ای دارد. زمانی  که کار با وزنه در یک برنامه مناسب انجام شود، عضله سازی انجام خواهد شد، از مقداری چربی به عنوان منبع انرژی طی تمرینات کار با وزنه استفاده می شود و همچنین مقداری چربی پس از پایان کار با وزنه، زمانی که سوخت و ساز افزایش یافته است، سوزانده می‌شود.

چه سردردهایی باید جدی تلقی شود؟

اگر شروع سردرد بالای ۵۰ سالگی باشد، تغییر الگوی سردرد، تغییر نوع سردرد، تغییرمحل سردرد یا بیهوش شدن بعد از یک سردرد ۳۰ تا ۴۰ ثانیه‌ای، سردرد همراه با سرطان،  سردرد همراه با علائم سیستمیک مثل تب و کاهش وزن، ضعف اندام. سردردی که در معاینه ورم عصب چشم مشاهده شود باید جدی گرفته شود.

چه سردردهایی باید جدی تلقی شود؟/این خون ریزی را جدی بگیرید/چای خود را دیرتر بنوشید تا سرطانی نشوید!/خطرات مغزی پرتاب کردن شیرخواران به سمت بالا
اضطراب را بدون دارو از خودتان دور کنید!

قرار گرفتن در معرض نور خورشید بهترین راه طبیعی برای کاهش اضطراب  است، جذب ویتامین دی از راه نور خورشید باعث کاهش علائم افسردگی و اضطراب می‌شود.

خطر بالای زردی نوزادان در مادران دیابتی

یکی از مواردی که ممکن است نوزادان را از طرق مختلف دچار دردسر کند، ابتلای مادران باردار به دیابت است. نوزادان چنین مادرانی اغلب دچار مشکلات متعددی ازجمله نارسی و عوارض آن، هیپوگلیسمی یا افت قند خون، ماکروزومی یا رشد بیش‌ از حد جنین و بالاخره زردی می‌شوند. جنین در مادر مبتلابه دیابت بارداری، در محیطی کاملاً متفاوت از یک جنین با مادر سالم قرار دارد. در این وضعیت، گلوکز، آلانین و اسیدهای چرب آزاد به مقدار زیاد از مادر به سمت جنین انتقال می‌یابند. بنابراین غلطت انسولین در کیسه آب افزایش پیدا می‌کند.

چه سردردهایی باید جدی تلقی شود؟/این خون ریزی را جدی بگیرید/چای خود را دیرتر بنوشید تا سرطانی نشوید!/خطرات مغزی پرتاب کردن شیرخواران به سمت بالا

چای خود را دیرتر بنوشید تا سرطانی نشوید!

احتمال ابتلا به سرطان مری  در افرادی که چای خود را دو تا سه دقیقه یا کمتر پس از ریختن در استکان با فنجان می نوشند در مقایسه با کسانی که چای خود را ۶ تا ۷ دقیقه بعد می‌نوشند، ۱۰ برابر بیشتر است.

خطر سکته در اثر تماشای زیاد تلویزیون

یافته‌ها نشان می‌دهد ریسک لخته شدن خون در عروق پا، دست، لگن و ریه‌ها موسوم به «ترومبوآمبولی وریدی» یا VTE با مدت زمان طولانی تماشای تلویزیون افزایش می‌یابد حتی اگر فرد به مقدار کافی تحرک فیزیکی داشته باشد.

چه سردردهایی باید جدی تلقی شود؟/این خون ریزی را جدی بگیرید/چای خود را دیرتر بنوشید تا سرطانی نشوید!/خطرات مغزی پرتاب کردن شیرخواران به سمت بالا
خطرات مغزی پرتاب کردن شیرخواران به سمت بالا

پرتاب کردن شیرخواران به سمت بالا، بسیار خطرناک است و کاملاً باید از این عمل اجتناب کرد، علت آن است که در شیرخواران اندازه سر نسبت به بقیه بدن بیشتر است و چگالی، حجم جمجمه و مغز نسبت به بدن متفاوت است و با این کار یکی از مخرب‌ترین فرآیندهای آسیب رسان به مغز، که اساساً تغییر شتاب می گویند رخ می دهد، به همین دلیل است در حوادث ترافیکی می بینیم که بیشترین آسیب به مغز وارد می شود.

پیاده‌روی سریع طول عمر را افزایش می‌دهد

افراد سالمندی که‌ در برنامه روزانه خود پیاده روی سریع  را جای می‌دهند نسبت به همسالان خود بیشتر عمر می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.