پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تلاقی موسیقی و کار در «کار و نوا» از زبان یک نویسنده
هوشنگ جاوید در برنامه «کار و نوا» به ارتباط موسیقی و کار در ایران و زوایای مختلف آن می پردازد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

هوشنگ جاوید نویسنده درباره کار جدید خود گفت: الان برنامه‌های «کار و نوا» را برای رادیو اقتصاد انجام می‌دهم. در این برنامه به موسیقی کار در ایران و ارتباطش با جامعه کار، کشاورزی و صنعتی می‌پردازم و زوایای مختلف آن را در خلال برنامه از طریق مصاحبه بیان می‌کنم. تهیه‌کنندگی برنامه را مهرگان سوادکوهی بر عهده دارد و من  در برنامه کارشناس، مجری و نویسنده هستم.

وی افزود: برنامه «کار و نوا» جمعه‌ها از ساعت ۳ بعدازظهر پخش می‌شود. این مجموعه ابتدا، اول فروردین ۹۶ تا ۱۳ فروردین پخش شد. به دلیل استقبال زیاد مخاطبان و مسئولان پخش برنامه کار و نوا مجددا از آخر شهریور ماه امسال آغاز شد که ضبط‌های مجدد و پخش این برنامه تا پایان سال ادامه دارد.

گفتنی است؛ هوشنگ جاوید پیش از این در سال جاری کتاب «فرهنگ موسیقی کار در ایران» را توسط انتشارات سوره مهر منتشر کرده بود. همچنین وی دبیری  نخستین دوره جشنواره موسیقی کار و تلاش را عهده دار بود و تاکنون کتاب‌های زیادی در زمینه موسیقی از جمله نقش زن در موسیقی مناطق ایران، موسیقی آیینی قوم ترکمن: سیری بر جایگاه اهل بیت، آشنایی با موسیقی مناطق و نواحی ایران، موسیقی رمضان در ایران، پرند ستایش در ایران، موسیقی- رسانه، آخرین خنیاگر (شرح حال زندگی حاج قربان سلیمانی) و مناقب خوانی (موسیقی قدسی، مذهبی و آیینی ایران) را به رشته تحریر درآورده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.