پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیت‌الله آملی‌لاریجانی: آمریکا از وحدت و اقتدار ایران احساس خطر می‌کند
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه آمریکا به این یقین رسیده‌ است که ملت ایران با رهنمودهای رهبری و تدابیر صحیح در صحنه‌ها هستند، گفت: آمریکا از وحدت و اقتدار ایران احساس خطر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی شامگاه سه‌شنبه در جمع مردم میاندورود در مسجد جامع سورک با اشاره به انتخابات پیش‌رو، اظهار کرد: انتخابات در ایران در طول پیروزی انقلاب اسلامی بسیار مهم بوده و امروزه نیز شاهد اهمیت بالای این امر هستیم که دلیل آن وضعیت بسیار مهم منطقه در سطح بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه اقتدار ایران خار چشمی برای استکبار به‌شمار می‌رود، تصریح کرد: اقتدار ایران در خارج از کشور در بین توده‌های مسلمان دنیا چه شیعه و سنی خطری بین کشورهای غربی به‌وجود آورده‌است و با تمام توان اعم از تهدید و تحریم در حال شیطنت هستند، ملت ایران مقتدر در طول ۳۷ سال با تحمل تمام مشقات، امروز بیشتر از هر زمان دیگری مقتدرتر است.

رئیس قوه قضائیه با اعلام اینکه ایران از عراق به‌عنوان یک کشور با مرز مشترک و وجود افراد شیعه و سنی  حمایت و در تمام مشکلات کنار این کشور بوده‌است، بیان کرد: این موضوع یک واقعیت است که آمریکا با حمله نظامی به عراق و با هزینه بیش از ۱۰۰۰ میلیارد دلار جنگ‌افزار با این همه هزینه چه چیزی به دست آورد که کشور عراق نسبت به ایران بسیار نزدیک‌تر از گذشته بوده و با سوریه و یمن و لبنان جور دیگری است، ایران به لحاظ سیاسی در همه این کشورها نفوذ پیدا کرده و این دخالت نظامی نیست بلکه در قلوب مردم آن‌ها نفوذ پیدا کرده‌است.

وی ادامه داد: عراق در زمان حمله داعش که می‌توانست ظرف چند ساعت بغداد را بگیرد، اما ایران ایستادگی کرد و عراقی‌ها به این موضوع آگاه هستند که کشور ایران به‌ داد آن‌ها رسید، عده‌ای ائتلاف درست کردند که هیچ اثری عملی در عراق نداشت و در طول جنگ با صدام تمام زیرساخت‌های عراق را نابود کردند و حالا نفت آن‌ها را به مدت ۲۵ سال می‌برند و باید بدانند که کار آمریکایی‌ها همین است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه ایران مقتدرتر و توانمندتر از همیشه در صحنه است، ادامه داد: در بعد نظامی و موشک‌های دوربرد ما یک وسیله بازدارنده بوده که در بحث پیشرفت‌های هسته‌ای و نانوتکنولوژی کشور در موقعیت بسیار بالایی است، کشوری با این همه استعداد برای پیشرفت یقینا مورد تهدید بوده و این یک امر طبیعی است که کشورهای سلطه‌گر نتوانند کشوری را با این همه استعدادیی که ندای استقلال می‌دهد تحت فشار قرار دهند.

وی به پیام حضور مردم در پای صندوق رأی اشاره کرد و افزود: مردم ما از قشرهای مختلف با هر میزان سواد، تحلیل سیاسی خوب و روشنی دارند که نشان از بصیرت افراد دارد که راهپیمایی ۲۲ بهمن به خوبی گویای این امر است و حضور مردم نشان از اقتدار نظام، یکپارچگی، وحدت، انسجام  و فهم مردم دارد.

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه مشکل اشتغال جوانان، رکود و مشکلات متعددی در زمینه تولید وجود دارد، خاطرنشان کرد: بصیرت مردم در آن است که بین آن چیزی که به بحث نظام برمی‌گردد و آنچه مشکلات نظام است فرق می‌گذارند، لذا هر کجا که احساس کنند اصل نظام نیاز به آنها دارد حاضر هستند و همه ما انتخابات را به حماسه تبدیل خواهیم کرد و اقتدار جمهوری اسلامی ایران و بصیرت این ملت را به رخ دنیا خواهیم کشید.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها ایران را افرادی تندرو معرفی می‌کنند، یادآور شد: خودمان باید همیشه در صحنه حضور داشته باشیم و با آگاهی عمل کنیم و دوست را از دشمن تشخیص دهیم، آمریکایی‌ها به این یقین رسیده‌ اند که ملت ایران با رهنمودهای رهبری و تدابیر صحیح در صحنه‌ها هستند و از این موضوع احساس خطر می‌کنند که این نعمت را مدیون وحدت، انسجام و اقتدار نیروهای مسلح و رهبر معظم انقلاب هستیم.

وی در پایان با اعلام اینکه نقطه پیروزی را مدیون تدابیر رهبری هستیم، گفت: در جلسات متعدد سران کیفیت استدلال و تلاش را برای اقنای مسئولان کشور در زمینه‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی، علمی مشاهده کردیم، رهبری بزرگ‌ترین حامی جوانان است که در مسیر پیشرفت علمی حرفی برای گفتن دارند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.