پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

یادداشت اختصاصی مازندرانه/
و اگر اربعین نبود…
قرن هاست صدای هل من ناصر ینصرنی چون نسیمی روح عالمیان را می نوازد و میلیون ها عاشق لبیک گویان در روز اربعین طواف خانه دل می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اربعین، امروز ، بعد از قرن ها هنوز رسالت اش را نه تنها حفظ کرده است، بلکه هر دوره بر جمعیت میلیونی آن افزوده می شود و همگان ارادت خود را به سالار بی کفن ابراز می کنند، دلهایی که لبیک گویان صدای العطش کودکان را شنیده اند و به سوی پرودگار ایثار قدم بر می دارند.
موج دریای تشیع تمام آزادی خواهان جهان را ربوده است، امروز از تمام دین ها با رنگ و زبان های مختلف دست های امام عشق را می خوانند تا یاری شان کند، صدای تشنگی روح خسته مان را شکسته است؟! دلهای مان از فرط دنیای مدرن مچاله شده و هیچ چیزی برای از دست دادن نداریم.
خوشا به آن میلیون ها عاشقانی که به سوی تو رهسپارند و اربعین تو را در خاک مقدست لمس می کنند ، و ما اینجا با پاهایی که با دلمان همراه نیست حسرت نگاه طلایی گنبدت را می خوریم.
اگر اربعین نبود ما گم می شدیم در هیاهوی زندگی، در موج های که ساخته ایم خراب می شدیم و اگر اربعین نبود،هیچ نبود، هیچ!
اربعین تنها رسانه ای است که بدون حجاب است، بدون هیچ شعاری، بدون هیچ هجوی و فقط منطق آن عشق است که سرتاسر هستی آزادی خواهان جهان را می رباید.
اگر امروز لبیک ۳۰ میلیونی ستون های جهان را به لرزه می اندازد در آن روز همه شاهدند که امام تنها بود و هیچ کس نبود که یاری اش کند، هیچ کس صدای حق را نشنید، درست مانند امروزکه ۳۰ میلیون لبیک در جهان به نام تو سند می خورد، اما همچنان میانمار در خون غرق می شود، سوریه به آتش و یمن و عراق و مجسمه آزادی از حقوق بشر می گوید.
انسانیت زیر پاهای مزدوران جهان رنگ می بازد و تاریخ همچنان تکرار می شود و هر بار زخم های دلمان عمیق تر خواهد شد.

۳۰ میلیون لبیک به عشق تو هم نوا می شود و باید دیوارهای ظلم جهان را متلاشی کنند، اما همچنان حال دلمان خوب نیست آیا کسی نیست که یاریمان کند؟!

به قلم سمانه قلی پور-مازندرانه

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.