پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مهاجمی که هم به رئال و بارسا گل زده هم به رحمتی +عکس
نیلمار سیلوا را باید خطرناک‌ترین بازیکن امروز النصر مقابل سپاهان دانست. هافبک – مهاجمی برزیلی با سابقه 23 بازی ملی و زدن 8 گل به شیلی (3) بولیوی، پاراگوئه، عمان، انگلستان و ایران.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

تقابل ساعت ۱۸:۳۰ امشب سپاهان و النصر امارات در فولاد شهر دیدنی خواهد بود. دو تیم در نخستین دیدار مرحله گروهی برابر یکدیگر قرار می گیرند در شرایطی که هر کدام انگیزه های خاص خود را دارند.

بررسی ۸ نکته پیش از آغاز این دیدار حساس نشان می دهد که سپاهان میزبان باید با توجه به سوابق از شرایط روحی بهتری نسبت به حریف برخوردار باشد. ۸ نکته ای که البته باید به آن توجه ویژه داشت.

۱ – ایوان در آستانه اخراج؟
ایوان یوانوویچ سرمربی یوگسلاوی الاصل النصر امیدوار است تا تجربیات بین‌المللی خود در لیگ برتر یونان را به کار گیرد تا تیم اماراتی را به هدفش برساند. ایوان خوب می‌داند فاصله ۱۴ امتیازی النصر با الاهلی صدرنشین سبب خواهد شد تا خواب قهرمانی در لیگ امارات را ببیند.

با این حساب تنها راه ماندن در النصر کسب نتیجه در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. ایوان خوب می‌داند بعد از ناکامی در لیگ امارات، اگر ناکامی آسیایی هم به کارنامه‌اش اضافه شود، درب خروج باشگاه را – زود- نشانش می‌دهند.

۲ – سپاهانی‌ها از شمبی ۵ مرتبه زهرچشم گرفته‌اند
احمد محمد شمبی۲۲ ساله گلر اول النصر است. شمبی در ۱۶ دیدار فصل جاری لیگ امارات به میدان آمده تا طی ۱۳۹۶ دقیقه ۲۲ مرتبه دروازه‌اش باز شود. این گلر کم‌سن و سال تنها در ۲ دیدار موفق شد چارچوب دروازه النصر را از خطر دریافت گل مصون بدارد. قابل توجه این‌که شمبی در رقابت‌های سال ۲۰۱۳ لیگ قهرمانان ۵ گل از سپاهانی‌ها دریافت کرده است.

چهارشنبه ۹ اسفند سال ۹۱ جواهیر سوکای دو بار (۲۲ و ۸۱) و امید ابراهیمی (۸۶) به شمبی در دیدار هفته اول رقابت‌ها گل زدند. در بازی برگشت همان فصل هم نوبت به جالوویچ (۲۹) و محمد غلامی (۷۹) رسید که از این دروازه‌بان جوان زهرچشم بگیرند.

۳ – هت‌تریک پاس گل خلعتبری
قطعا النصری‌ها حساب ویژه‌ای روی محمدرضا خلعتبری باز کرده‌اند. این هافبک- مهاجم ریزنقش اگرچه در دیدارهای قبلی دو تیم گلی به ثمر نرسانده اما ۲ سال و ۱۱ ماه و ۲۷ روز قبل بلایی سر این تیم آورد که تا مدت‌ها از یاد النصری‌ها نخواهد رفت.

خلعت سپاهانی‌ها چهارشنبه ۹ اسفند ماه سال ۹۱ سه پاس گل تماشایی به سوکای (۲) و ابراهیمی داد تا عامل اصلی پیروزی ۳ بر صفر سپاهان بر النصر باشد.

۴ – خیمنز یک شیلیایی با موتور بنز
به گزارش مشرق، النصر در خط هافبک خود لویس آنتونیو خیمنز شیلیایی را دارد. هافبکی ۳۱ ساله که طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ برای الاهلی امارات توپ می‌زد. شماره ۱۰ این فصل النصر برای تیم جدیدش ۱۸ بازی انجام داده تا طی ۱۶۱۷ دقیقه ۶ گل به ثمر برساند.

مهاجمی که هم به رئال و بارسا گل زده هم به رحمتی

لویس در ترکیب ثابت النصر نقش یک مغز متفکر را دارد. این هافبک باتجربه در سیستم ۱-۳-۲-۴ تیم اماراتی نفر وسط خط سوم است. خیمنز با پاس‌های مورب خود خالد جلال (شماره ۴) را از چپ راه می‌اندازد و نیلمار (شماره ۷) را از راست. این شیلیایی علی‌رغم سن و سالی که دارد، از نظر بدنی کاملا آماده نشان می‌دهد.

۵- ژیرس که به بیرانوند گل زد
النصر در پیشانی خط حمله خود ژیرس کمبو اکوکو را دارد. مهاجمی ۲۸ ساله با ملیت فرانسوی – کنگویی. مهاجم سابق الجیش قطر و رن فرانسه در فصل جاری لیگ امارات طی ۱۵ بازی ۶ گل به الوصل، دیبا الفجیره، بن یاس، الامارات، الزفرا و شارجه زده است.

مهاجمی که هم به رئال و بارسا گل زده هم به رحمتی

کمبو برای الجیش و العین در لیگ قهرمانان آسیا ۲۴ بازی انجام داده در حالی که ۲۳ مرتبه وارد ترکیب اصلی شده است. اکوکو ۴ گل هم به رقبای آسیایی العین زده که یکی از آنها سهم علیرضا بیرانوند گلر نفت بود.

۶- بورکینافاسویی قابل احترام
حریف امروز سپاهان در جناح چپ خط دفاعی خود یک بازیکن بین‌المللی را در اختیار دارد. جاناتان پیترویپای «راست پا» برای تیم‌ملی بورکینافاسو ۳۵ بازی انجام داده تا ۱۴ گل ملی هم در کارنامه‌اش داشته باشد. این مدافع – هافبک سیه‌چهره طی سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ بوندسلیگا ۷۴ مرتبه پیراهن هامبورگ را بر تن کرده است.

امروز جاناتان با سابقه زدن ۶ گل بوندس‌لیگایی برابر سپاهان به میدان می‌آید تا اول جناح راست میزبان را از کار بیندازد و بعد اگر شد در فاز هجومی شرکت کند.

۷- نیلمار؛ مهاجمی که هم به رئال و بارسا گل زده هم به رحمتی
نیلمار سیلوا را باید خطرناک‌ترین بازیکن امروز النصر دانست. هافبک – مهاجمی برزیلی با سابقه ۲۳ بازی ملی و زدن ۸ گل به شیلی (۳) بولیوی، پاراگوئه، عمان، انگلستان و ایران.

این مهره تهاجمی ۳۱ ساله گاهی اوقات به عنوان هافبک پشت مهاجم از اکوکو در پیشانی خط حمله حمایت می‌کند و گاهی اوقات به عنوان گوش راست به میدان می‌رود. کارنامه سیلوا پر از سوابق قابل تامل است. این هافبک مهاجم ریزنقش برای کوریتیبا و اینترناسیونال در سری A فوتبال کشورش ۸۲ بازی انجام داده تا ۳۱ گل به ثمر برساند.

مهاجمی که هم به رئال و بارسا گل زده هم به رحمتی

نیلمار در لالیگا هم برای ویارئال طی سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲، ۸۵ مرتبه به میدان رفته تا در لیگ ماتادورها نیز ۲۶ گل بزند. این بازیکن در هفته ۲۳ لالیگا (۱۰-۲۰۰۹) با ضربه دقیقه ۶۶ خود ایکر کاسیاس دروازه‌بان سرشناس رئال مادرید را تسلیم کرد.

سیلوا فصل بعد با ویارئال (هفته ۱۱) به بارسلونا هم گل زد (۲۶) در حالی که حریف با مسی (۲) و داوید ویا ۳ گل به ویا زد.
نیلمار در دیدار تاریخی ایران – برزیل (پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۸۹) گل آخر مردان سرزمین قهوه را با ضربه دقیقه ۹۰ خود به سیدمهدی رحمتی زد. ۵ سال و ۴ ماه و ۱۶ روزقبل دنی آلوس و پاتو دروازه ایران را باز کرده بودند که نیلمار گل سوم حریف را به ثمر رساند.

مهاجمی که هم به رئال و بارسا گل زده هم به رحمتی +عکس

قابل توجه این‌که نیلمار سال ۲۰۱۳ با الریان هم موفق به گشودن دروازه سیدمهدی رحمتی شده بود. چهارشنبه ۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۱ تیم امیر قلعه‌نویی‌ با گل دقیقه ۸۶ جواد نکونام از میزبانش ۲-۳ پیش افتاده بود که یک دقیقه بعد نیلمار بازی را به تساوی کشاند.

خطرناک‌ترین النصری بازی امروز فولادشهر در فصل جاری لیگ امارات طی ۱۴۸۳ دقیقه ۹ گل به ثمر رسانده در حالی که برابر الشعب و شارجه هت‌تریک کرده است.

۸- گل دهم را چه کسی می‌زند؟
سپاهان و النصر امارات تاکنون ۴ مرتبه – در لیگ قهرمانان آسیا- برابر یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند. جالب این‌که سپاهان در هر ۴ دیدار یادشده حریف اماراتی‌اش را نقره داغ کرده است.

اصفهانی‌ها سال ۲۰۱۲ ابتدا با گل برونو سزار (۸۴) نتیجه بازی رفت را به نام خود رقم زدند و سپس در بازی برگشت – پیش چشم هواداران النصر- این تیم را با گل‌های برونوسزار (۴۴)، جواهیر سوکای (۶۹) و سیدمهدی سیدصالحی (۷۷) ۳تایی کردند.

در سال ۲۰۱۳دوباره این داستان تکرار شد. این مرتبه سپاهان بازی رفت را با ۲ گل سوکای و تک ضربه امید ابراهیمی (۸۶) به سود خود خاتمه داد. در بازی برگشت هم جالوویچ و غلامی عامل پیروزی ۲- یک سپاهان شدند. به این ترتیب نصف‌جهانی‌ها طی ۴ دیدار به النصر ۹ گل زدند در حالی که تنها ۴ مرتبه مغلوب ضربات نصراوی‌ها شدند.

حال باید دید امروز آیا سکه گل دهم سپاهان برابر حریف اماراتی – در فولادشهر–  ضرب خواهد شد؟

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.