پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نقش ماهواره در تضعیف جایگاه زنان
بیشترین مخاطبان تلویزیون ر زلزل کرده و بنیان خانواده را به‌شدت تضعیف کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از وبلاگ زاهدان بلاگ /

ماهواره همان ابزاری که توسط بیگانگان برای فروپاشی کانون گرم در خانواده های ایرانی بکار گرفته شد تا با نفوذ در هر خانه و کاشانه ای عقاید و باورها را سست و تخریب کند.

در این برهه از زمان که در جنگ نرم و رجنگ رسانه ای با دشمن مواجه هستیم این جعبه جادویی توانسته با تغییر باور و اعتقادات برخی از افراد جامعه به ویژه زنان و جوانان آنها را به سمت فرهنگ غربی سوق دهند تا بدین طریق به اهداف شوم خود نائل آیند.

از همین رو در کشور ما بیشترین مخاطبان تلویزیون را زنان تشکیل می‌دهند که این امر باعث شده برنامه‌های این نوع شبکه‌ها با هدف ‌قرار دادن شخصیت زن و القا کردن فرهنگ غربی به او بتوانند شخصیت حقیقی زن مسلمان ایرانی را متزلزل کرده و بنیان خانواده را به‌شدت تضعیف کنند.

گسترش و استفاده افراطی ماهواره‌ها با کارکرد متنوع خود و دگرگون‌سازی‎های پیوسته‎اش، رفته‌‎رفته آسیب‌پذیر شده و استحکام خانواده را به مخاطره می‌اندازند. در این صورت خانواده، قوی‎ترین عامل دوام و رشد خود را که عاطفه و صمیمیت میان اعضاست، به دست فراموشی می‌سپارد.

برنامه‌های ماهواره‌ به تدریج جای ارتباط بین فردی از نوع چهره به چهره را گرفته و توانسته‌اند ‌فضای انفرادی را به‌جای فضای جمعی و اجتماعی خانواده حاکم کنند، به گونه‌ای که در ابتدا به افزایش فردگرایی و کاهش جمع‌گرایی منجر شده و با رخنه در محیط گرم خانواده ترویج مفاسد دینی، عفاف‌زدایی و ایجاد حس رقابت زن و شوهر نسبت به یکدیگر، عامل مهمی در آسیب رساندن به انسجام خانواده شوند. در کشور ما بیشترین مخاطبان تلویزیون را زنان تشکیل می‌دهند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.