پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تحصیل ۲۰۰ هزار دانش‌آموز تهرانی در مدارس غیردولتی و خیّرساز/ نیاز تهران به ۶۰۰ مدرسه
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: 200 هزار دانش‌آموز از مجموع یک میلیون و 100 هزار دانش‌آموز شهر تهران در مدارس خیّرساز و غیردولتی تحصیل می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز در این سال‌ها نسبت به احداث و تجهیز مدارس اهتمام ویژه‌ای داشته‌اند، اظهار داشت: با توجه به روند افزایش جمعیت دانش‌آموزی، این فعالیت‌ها باید هر سال بیش از پیش شود.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت بخش خصوصی به ویژه خیرین مدرسه‌ساز در حوزه تعلیم و تربیت افزود: مصداق عینی و تبلور عملی مشارکت بخش خصوصی، فعالیت مدارس غیردولتی است.

باقری گفت: ۲۰۰ هزار دانش‌آموز از مجموع یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز شهر تهران در مدارس خیرساز و غیردولتی تحصیل می‌کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: ۱۸٫۵ درصد از مجموع کل جمعیت دانش‌آموزی شهر تهران در مدارس غیردولتی مشغول تحصیل هستند.

وی خاطر نشان کرد: این تعداد دانش‌آموز در هزار و ۷۲۰ مدرسه غیردولتی شهر تهران شامل مدارس خیرساز، غیرانتفاعی و هیأت امنایی تحصیل می‌کنند.

باقری گفت: اگر این تعداد مدرسه غیردولتی به ویژه مدارس خیرساز در شهر تهران وجود نداشت، پوشش تحصیلی این دانش‌آموزان نیازمند ایجاد ۸۰۰ مدرسه ۱۰ کلاسه و استخدام ۱۲ هزار نیرو بود.

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران یا بیان اینکه شهر تهران از لحاظ فضاهای آموزشی در ردیف ۵ شهر فقیر کشور قرار دارد، عنوان کرد: برای تأمین فضاهای آموزشی مورد نیاز در تهران احداث ۶۰۰ باب مدرسه جدید ضروری است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.