پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پس از یک سال/
پیدا شدن جسد کوهنورد مالزیایی در دره یخار دماوند + تصاویر
جسد کوهنورد 50 ساله مالزیایی که هنگام صعود به قله دماوند، اول آذر 95 ناپدید شده بود، با تلاش و عملیات امداد و نجات پیدا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

یک گروه ۱۲ نفره از کوهنوردان مالزیائی پارسغال اول آذر به قصد فتح قله دماوند حرکت و تا ارتفاع پنج هزار و ۲۰۰ متری صعود کردند که از این تعداد ۱۰ نفر بازگشتند اما ۲ نفری که قصد داشتند به ارتفاع پنج هزار و ۶۷۵ متری برسند ، به راهشان ادامه دادند ولی هیچگاه بازنکشتند.

براساس گزارش های رسیده دو تن از کوهنوردان ایرانی که در حال صعود در محدوده دره یخار دماوند را بودند با پیکر کوهنورد مالزیایی که در سال گذشته مفقود شده بود مواجه شدند.

این کوهنورد همراه با همنورد خود که در قالب یک تیم از کشور مالزی در آذر ماه سال ۹۵ اقدام به صعود قله دماوند از مسیر جنوبی نموده بود بعد از صعود قله با هوای طوفانی مواجه و مفقود شدند.

پیکر هموطن دیگر مالزیایی وی بعد از یک ماه در منطقه دره یخار دماوند پیدا شد ولی پیکر کوهنورد دیگر همچنان در منطقه مفقود بود.

در چند نوبت تیم های جستجو از امداد و نجات هلال احمر، فدراسیون کوهنوردی و تیمی نیز از کشور مالزی که برای جستجو به ایران آمده بود تلاشهایی برای یافتن پیکر نفر دوم نموده بودند ولی اثری از وی یافت نشده بود.

در نهایت ظهر ۵ آبان ماه ۹۶ پیکر وی بطور اتفاقی در ارتفاع ۴۳۰۰ متر در دره یخار توسط دو تن از کوهنوردان یافت شد.

یافت شدن پیکر این کوهنورد توسط فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی به اطلاع سفارت مالزی در ایران رسید تا بعد از شناسایی وی جهت انتقال به کشور خود اقدامات قانونی انجام گیرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.