پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

برانکو: در دربی برد، برد و تنها برد می‌خواهیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با حضور در نشست خبری پیش از دربی پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس با حضور در نشست خبری دربی هشتاد و پنجم پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد. مشروح نشست خبری سرمربی پرسپولیس در ادامه می آید:

 

 

صحبت های اولیه؟

بابت درگذشت ابراهیم آشتیانی عرض تسلیت دارم. برای ما نبودن ایشان در آستانه دربی یک فقدان بزرگ است اما خوب به هر حال همه برای بازی فردا هیجان داریم و بی صبرانه منتظر شروع بازی هستیم. طبیعی است که این دیدار بزرگترین دربی در آسیا است و همه از این بابت خوشحال هستیم. می دانیم که این بازی چقدر برای هواداران بزرگ و پرمعنا است. این دیدار خیلی وقت ها از قهرمانی هم مهم تر است. استقلال نیز همین نظر را دارد. بارها عرض کردم که دربی یک بازی خاص است و از قبل برنده ای برای این دیدار وجود ندارد. این دیدار ارتباطی با رده جدول تیم ها هم ندارد و آن چیزی که بازیکنان در زمین پیاده می کنند در کنار بازی و روح تیمی مهم است. خوشحال هستم که بازیکنان ما لحظه ای به دنبال کم کاری نیستند و به دنبال شاد کردن هواداران هستند. افتخار می کنم به عنوان یک مربی در این دیدار حضور دارم و خوب طبیعی است که به جز یازده بازیکن اصلی، دیگر بازیکنان تا حدی برای نبودن در این بازی بزرگ ناراحت می شوند. فردا مصدومیت، سردرد و پا درد معنا ندارد و همه با تمام وجود برای بازی آماده می شوند. در مورد کادر بازیکنان باید بگویم که همه سالم هستند. مشکلاتی داریم که البته مهم نیست. مهدی طارمی به دلیل محرومیت و فرشاد احمد زاده به دلیل مصدومیت و نوراللهی که هنوز به این بازی نرسیدند و دیگر بازیکنان برای رقابت آماده هستند.

 

 

به دنبال پیروزی هستید و به بازی تهاجمی فکر می کنید؟

همه بازیکنان سالم هستند و ما به چیزی جز برد فکر نمی کنیم. برد، برد و فقط برد. می دانیم که برد برابر هر تیمی سخت است. در این بازی انگیزه های زیادی وجود دارد و فردا باید قلب ها داغ و ذهن و مغز خنک باشد. نتیجه و تعداد گل خیلی مهم نیست و تنها به دنبال برد هستیم و حتی نیم به صفر هم خوب است.

 

 

مسلمان در ترکیب اصلی حضور دارد؟

مسلمان در کادر بازیکنان ما حضور دارد.  لیست ما  ۲۰ بازیکن دارد. ایشان در کادر ۲۰ نفره هستند. باید با نقاشی توضیح بدهم که ایشان در کادر حضور دارد؟ طارمی، نوراللهی و فرشاد حضور ندارند و بقیه نیستند.

 

 

چرا مسلمان محروم شده؟

 

(خبرنگاران گفتند قلیان کشیدن) مگر در ایران قلیان کشیدن ممنوع است که مسلمان محروم شود؟ این موضوع شخصی است. من در رستوران می روم و می بینم مردم قلیان می کشند و قانون در مورد این موضوع مشخص است.

 

 

سورپرایز برای هواداران دارید؟

دربی یک بازی خاص است و برنده از قبل مشخص نیست. جزییات سرنوشت بازی را مشخص می کند. ما پارسال در ۵ دقیقه شکست خوردیم. شانس های زیادی را از دست دادیم و این ویژگی دربی است. استقلال در جدول موقعیت ضعیفی دارد اما این موضوع ارتباطی به دیدار فردا ندارد. استقلال تیم عالی است و مربی خوبی دارد و طبیعی است که آنها به دنبال بردن هستند. یواش یواش به استقبال بازی می رویم.

 

رسن در ترکیب حضور دارد؟

رسن را آورده ایم که از او استفاده کنیم. هر زمان که لازم بدانم از او استفاده می کنم.

 

 

چرا امروز بر خلاف گذشته در مورد ترکیب حرف نمی زنید؟

من هیچگاه در نشست خبری ترکیب تیمم را نمی گویم. در مورد اسم ها هم حرف نمی زنم. بشار از زمانی که آمده تقریبا در تمامی مسابقات حضور داشته است. او مدت کمی با ما بوده اما موضوعی که خیلی خوب است این است که با جذب او به هدف زدیم. او پتانسیل خودش را برای حضور در پرسپولیس نشان داده است. او خیلی جوان است و ۲۰ سال سن دارد. طبیعی است که انتظار داریم روز به روز بهتر و بهتر شود.

 

 

 تجربه بیشتر برانکو نسبت به شفر به نفع پرسپولیس؟

قبول ندارم که ایشان تجربه دربی ندارد. تجربیات ایشان بسیار غنی است. او به عنوان یک مربی باشگاهی در امارات و تایلند و قهرمان آفریقا، تجربیات عظیمی دارد. او تجربه دربی و بازی های بزرگ را دارد و توانسته حریفان را ناک اوت کند. ایشان تجربه زیادی دارند.

 

فکر می کنید استقلال دفاعی وارد زمین شود یا هجومی؟

شفر آلمانی است و مربیان این کشور هجومی هستند. او تمام تلاش خود را خواهد کرد اما خوب طبیعی است که ایشان به عنوان یک مربی واقعی روی تمامی فازها حساب باز خواهد کرد. دفاع، هافبک و حمله تمامی فازهایی است که روی آن حساب باز کرده است و به دنبال این است که به تیم ما با اکثریت نفرات ضربه بزند و خوب، دمش گرم!

 

برای اینکه در چند دقیقه بازی از دست نرود، برنامه ای دارید؟

۵ دقیقه بازی قبل در نیمه اول بود و شاید فردا در نیمه دوم باشد. ما روی بازیکنان کار می کنیم و تلاش می کنیم تمرکز آنها را افزایش بدهیم. شما بهتر می دانید که انگیزه و هیجان چقدر بالاست. شما مقابل ۸۰ تا ۱۰۰ هزار نفر نمی توانید با آرامش کار خود را انجام بدهید. من روی تجربه سید جلال، ماهینی و شجاع حساب باز کرده ام و اطمینان دارم که ضعف های بازی قبل تکرار نمی شود.

 

 

۹۰ درصد یا ۵۰ درصد؟

دربی ایران از حد معمول زیباتر است. طبیعی است که تیم میزبان تنها باید ۱۰ درصد به حریف بدهد اما خوب همین وضعیت موجود زیبا است که دو تیم قبول کردند تا ورزشگاه نصف نصف تقسیم شود. این موضوع منصفانه است و فکر می کنم بسیار خوب است. بابت این موضوع به فدراسیون، استقلال و پرسپولیس تبریک می گویم که این تصمیم را اتخاذ کردند. این بازی ها برای هواداران و مردم است و ما برای شادی آنها تلاش می کنیم.

 

 نبود مسلمان خلاقیت پرسپولیس را کم می کند؟

این موضوع را فردا خواهیم دید.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.