پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

روایت اعجوبه ایرانی اسنوکر جهان از گرندپری ۶۰۰ میلیونی
بازیکن حرفه ای اسنوکر ایران گفت: وقتی در همین مسابقات آزاد انگلیس بودم، یک نفر آمد و گفت که از ویتنام به خاطر اینکه بازی مرا ببیند، آمده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پسر ۲۳ ساله آبادانی اسنوکر ایران که به عنوان اولین بازیکن حرفه ای کشورمان در مسابقات معتبر شرکت می کند، اخیرا بار دیگر توانست با نمایش خوب خود در مسابقات آزاد انگلیس تا یک قدمی نیمه نهایی پیش برود.

حسین وفایی که در رده سنی زیر ۲۱ سال سابقه قهرمانی در جهان را هم دارد، شکست دادن خیلی از بزرگان اسنوکر جهان را در کارنامه خود ثبت کرده است.

بعد از بازگشت از مسابقات آزاد انگلیس با حسین وفایی همکلام شدیم که البته تا چند روز دیگر برای حضور در مسابقات جایزه بزرگ چین راهی این کشور می شود.

در ادامه مشروح صحبت های حسین وفایی را در گفت و گو با “ورزش سه” می خوانید.

 

تا یک چهارم با اقتدار پیش رفتم

هفته خوبی را در مسابقات آزاد انگلیس سپری کردم. خوشحالم که دوباره توانستم هموطنانم را تا حدودی شاد کنم. بازی اول و دوم من مقابل چینی ها بود که خیلی راحت آنها را شکست دادم. در دور سوم به قهرمان ۳ سال قبل جهان برخورد کردم که بازی ما خیلی حساس شده بود. در نهایت من در توپ آخر ۴-۳ برنده شدم. در دور بعدی نیز برای رسیدن به جمع ۸ نفر برتر توانستم آندره هیگینسون را شکست دهم که اتفاق خیلی مهمی بود.

 

مربی ام در فینال انتقام مرا گرفت

بازی من در یک چهارم نهایی مقابل ویلسون گره خورد. کمی هم دچار بدشانسی شدم و نتوانستم برنده شوم. خیلی دوست داشتم که تا فینال پیش بروم و با رونی سیلوان که مربی من محسوب می شود، بازی کنم؛ اما نشد. البته دیشب سیلوان در فینال توانست ویلسون را شکست دهد و به نوعی انتقام مرا هم گرفت.

 

قهرمان ۶۰۰ میلیون برنده شد

قهرمان این مسابقات که رونی سیلوان بود، ۶۰۰ میلیون تومان برنده شد. البته به دلیل اینکه مسابقات حذفی بود، هر اسنوکرباز بعد از برنده شدن در هر بازی مبلغی را به عنوان پاداش دریافت می کرد.

 

امیدوارم بازهم در چین بدرخشم

هفته آینده باید در اینترنشنال چمپیونز چین شرکت کنم. سال قبل در یک رقابت دیگر که در چین برگزار شد، نتایج خوبی گرفتم و سوم شدم. امیدوارم امسال نیز بتوانم نتایج خوبم را در چین تکرار کنم. برای حضور در این مسابقات در چند روز آینده راهی چین می شوم.

 

 

بقیه بازیکنان هم می توانند حرفه ای شوند

سال های زیادی است که من به عنوان تنها ایرانی در مسابقات حرفه ای شرکت می کردم که مدتی است سهیل واحدی نیز توانسته به جمع حرفه ای ها اضافه شود. به نظرم زمانش رسیده که سایر بازیکنان ایرانی هم بتوانند به این سطح برسند. امیر سرخوش، احسان حیدری و سیاوش مزینی و علی قره گوزلو از جمله نفراتی هستند که توان حرفه ای شدن را دارند.

 

یک هوادار از ویتنام به خاطر من به انگلیس آمد

خدا را شکر نسبت به چند سال قبل که تازه حرفه ای شده بودم،‌ وضعیتم بهتر است. الان خیلی از علاقه مندان به این رشته در جهان بازی های مرا دنبال می کنند. وقتی در همین مسابقات آزاد انگلیس بودم، یک نفر آمد و گفت که از ویتنام به خاطر اینکه بازی مرا ببیند، آمده است. این اتفاق با ارزشی است. البته در چین هم خیلی ها مرا می شناسند.

 

در چین بیشتر از ایران طرفدار دارم!

همانطور که گفتم در چین خیلی از علاقه مندان به اسنوکر مرا می شناسند و حتی طرفدارم هستند. شاید در سال های اول از حضور من به عنوان یک ایرانی در مسابقات حرفه ای اسنوکر تعجب می کردند؛ اما الان شرایط کمی عادی تر شده است. به نظرم اگر در ایران رسانه ها بیشتر کمکم کنند، مردم کشور خودم هم بیشتر می توانند مرا بشناسند. من بارها روی جلد روزنامه و صفحه اول خبرگزاری های خارجی بودم. به هر حال من توقع دارم به عنوان کسی که اسم ایران را به تمام کشورها نشان می دهد، بیشتر توجه ببینم.

 

از فدراسیون ایران توقعی ندارم

من بازیکن حرفه ای هستم و بازی کردن در مسابقات آماتور برایم سخت است. با این حال در مواقعی که اجازه حضور داشته باشم، به تیم ملی ایران کمک می کنم. مثلا در همین بازی های داخل سالن آسیا شرکت کردم و یک طلا و یک نقره به دست آوردم. من توقع زیادی از فدراسیون ایران ندارم، چون بودجه آنها با هزینه هایی که در مسابقات حرفه ای می شود، ‌متفاوت است. فقط شاید این توقع را داشته باشم که برایم یک اسپانسر داخلی جذب کنند.

 

فعلا هزینه ها را از جیبم می دهم

در داخل که اسپانسر ندارم و اسپانسر خارجی هم هنوز قطعی نشده است. البته در مرحله عقد قرارداد هستیم و فعلا به صورت شخصی هزینه ها را از جیبم می دهم. تنها پاداشی که در مسابقات می گیرم، منبع درآمد من است. این شرایط کار را برای من سخت کرده، در صورتی که اکثر رقبای من در جهان اسپانسرهای قوی دارند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.