پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تکرار بازارگرمی برای خودرویی با اختلاف قیمت ۷ میلیونی/ثبت‌نام ساندرو استپ‌وی باز هم ممکن نشد
گروه خودروسازی سایپا امروز در حالی برای دومین مرتبه نسبت به فروش ساندرو استپ‌وی اقدام کرد که علاوه بر متقاضیان خرید این خودرو، نمایندگی‌ها نیز نتوانستند برای مشتریان ثبت‌نام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

طبق اعلام گروه خودروسازی سایپا قرار بود از ساعت ۱۱ امروز فروش ساندرو استپ‌وی به صورت اینترنتی انجام شود اما این بار هم مانند دفعه قبل، این اقدام بیشتر به یک نمایش فروش برای این خودرو تبدیل شد و متقاضیان خرید همچنان با پیام‌های بدون نتیجه سایت فروش سایپا روبرو شدند.

در فروش امروز سایپا، ساندرو استپ‌وی دنده اتوماتیک با پیش پرداخت ۲۷ میلیون تومان و نوع دستی آن با پیش پرداخت ۲۴ میلیون تومانی عرضه شده است. سود مشارکت این خرید ۱۵ درصد و سود انصراف ۱۲ درصد تعیین شده است. همچنین در این طرح، خودرو با قیمت روز به مشتریان تحویل داده خواهد شد و موعد تحویل نیز بهمن و اسفند ۹۶ تعیین شده است.

متقاضیان از زمان آغاز فروش ساندرو استپ‌وی، با مراجعه به سایت فروش محصولات سایپا با پیغام‌هایی با این مضمون که «مشتری گرامی؛ مرحله اول پذیرش به داخل سایت صورت پذیرفته، در صورت وجود ظرفیت فروش خودرو، پذیرش جدید در ساعت ۱۲:۳۰ انجام می‌پذیرد» روبرو شدند. این متن در ساعات بعد نیز تکرار شد و وعده پذیرش جدید برای ساعت‌های ۱۳:۱۰ و همچنین ۱۳:۵۰ نیز داده شد به طوری که جدیدترین پیام درج شده بر روی سایت فروش سایپا به این شرح است: « مشتری گرامی؛ مرحله سوم پذیرش به داخل سایت صورت پذیرفته است، در صورت وجود ظرفیت فروش خودرو، پذیرش جدید در ساعت ۱۳:۵۰ انجام می‌پذیرد. در صورت تکمیل فرایند خرید و دریافت پیام پرداخت موفق در سایت ایرانی‌کار ، انتخاب نمایندگی تا ۴۸ ساعت آیند امکان‌پذیر است.»

این پیغام هر ۱۰ دقیقه یک بار با ذکر ساعت جدید، تکرار می‌شود.

از سویی، نمایندگی‌های فروش سایپا نیز با همین وضعیت روبرو بودند و نتوانستند ثبت نامی برای فروش این خودرو انجام دهند.

به این ترتیب، داستان بازارگرمی سایپا برای خودرویی که هم اکنون اختلاف قیمت ۶ تا ۷ میلیون تومانی با بازار دارد، امروز نیز تکرار شد.

شرکت پارس خودرو ۲۶ شهریورماه نیز نسبت به فروش ساندرو استپ‌وی اقدام کرد اما در آن زمان نیز سایت خرید این خودرو با اختلال روبرو شد و بسیاری از متقاضیان موفق به خرید نشدند.

در حال حاضر قیمت کارخانه‌ای ساندرو دنده‌ای اتوماتیک ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و این خودرو در بازار حدود ۶ میلیون تومان گرانتر یعنی به قیمت ۵۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

همچنین قیمت کارخانه‌ای نوع دنده اتوماتیک این خودرو ۵۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که در بازار با اختلاف ۷ میلیون تومانی، به قیمت ۶۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می شود.

عرضه کم ساندرو استپ‌وی باعث افزایش اختلاف قیمت این خودرو بین نرخ کارخانه و بازار شده است و در عین حال، برنامه‌ریزی ناموفق سایپا برای فروش این خودرو و عدم دسترسی متقاضیان به خرید آن باعث تشدید این اختلاف قیمت شده است.

در این وضعیت مشخص نیست چه نهاد یا سازمانی وظیفه نظارت بر فروش شرکت‌های خودروساز را دارد و اصولاً چرا سازمان حمایت همچنان در چرت پاییزی به سر می‌برد؟

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.