پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی مازندرانه/
مهدی زمانپورکیاسری مهمان ویژه انجمن فیلم بهارنارنج
دومین برنامه 5 هفته 5 فیلم انجمن فیلم بهار نارنج شهرداری ساری پنجشنبه 27 مهر96 با حضور ویژه مهدی زمانپورکیاسری فیلمساز خوشنام ساروی همراه بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دومین هفته برنامه نمایش و بررسی مستندهای آیینی عاشورایی ۵ هفته ۵ فیلم میزبان فیلمساز پرآوازه ساروی بوده که جهت حضور در این نشست و گفتگویی درباره سینمای مستند به این برنامه دعوت شد.
مهدی زمانپورکیاسری که تجربه ساخت مستندهای موفقی همچون مشتی اسماعیل و پاپلی و همچنین کسب بیش از سی جایزه معتبر ملی و بین‌المللی سینمایی را در پرونده دارد، پس از نمایش و بررسی فیلم هفته، درباره سینمای مستند به سوالات کارشناس برنامه پاسخ گفت.
وی در ابتدا از جسارت و شهامت بعنوان دو عنصر کلیدی برای اقدام به تجربه گرایی فیلمسازان جوان نام برد و خاطر نشان کرد: اگرچه ایده آل گرایی هنرمندان خوب و لازم است اما این نباید مانع از حرکت روبه جلوی آنان شود.
زمانپور کیاسری در ادامه به مقوله بازنمایی خلاق واقعیت پرداخت و درباره خلاقیت و نوآوری در هنر سخت گفت.
وی همچنین در پاسخ به سوال کارشناس مجری برنامه مبنی بر چرایی اقبال مستندسازان از ساخت پرتره و تاثیر منفی ساختار مستند از ویژگی های شخصیت مورد بررسی، به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.
در ادامه مهمان ویژه دومین نشست نمایش و بررسی فیلمهای آیینی عاشورایی ۵ هفته ۵ فیلم به سوالات حاضرین درباره ساخت فیلم مستند پاسخ گفت.
گفتنی است در پایان این نشست، کارشناس برنامه از مهدی زمانپورکیاسری دعوت کرد تا بزودی در یک کارگاه مستقل سینمای مستند این انجمن با حضور مستندسازان جوان به طرح موارد کلیدی تولید فیلم بپردازد که در ادامه، زمانپور کیاسری ضمن قدردانی از معاونت فرهنگی شهرداری ساری، حوزه هنری و سایر عوامل برگزاری برنامه و قدردانی از حضور پرشور و مثال زدنی علاقمندان به این دعوت پاسخ مثبت داد.

شایان ذکر آنکه، نمایش و بررسی مستندهای آیینی عاشورایی ۵ هفته ۵ فیلم توسط انجمن بهارنارنج معاونت فرهنگی شهرداری ساری، با حمایت این معاونت و شورای اسلامی شهر ساری و همکاری حوزه هنری مازندران پنجشنبه های هر هفته در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.