پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حذف نساجی مازندران از جام حذفی/ پاشازاده استقلال را از بحران خارج کرد
تیم‌های استقلال و نساجی قائمشهر روز گذشته در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار به پیروزی 2 بر یک استقلال انجامید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

تیم‌های استقلال و نساجی قائمشهر از ساعت روز گذشته در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار به پیروزی ۲ بر یک استقلال انجامید. گل‌های استقلال را فرشید اسماعیلی در دقیقه ۲۸ و علی قربانی در دقیقه ۵۹ به ثمر رساندند. تک گل نساجی هم توسط محمد اوسانی در دقیقه ۷۱ وارد دروازه استقلال شد.

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، سیدمجید حسینی، روزبه چشمی، میلاد زکی‌پور، وریا غفوری، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان، خسرو حیدری (۱+۹۰ – لئاندرو پادوانی)، سرور چپاروف، فرشید اسماعیلی (۸۰ – فرشید باقری) و علی قربانی (۷۸ – سجاد شهباززاده).

ترکیب نساجی: مجتبی روشنگر، مهرداد عبدی، مرتضی غلامعلی تبار، مجتبی بیژن، مجتبی ممشلی، علی اکبر فرهنگ (۶۰ – محمد اوسانی)، حسین کریمی (۶۴ – رحمان جعفری)، محمود شفیعی، محمد آشتیانی، احسان پیرهادی و مجتبی محبوب مجاز.

این پیروزی، نخستین پیروزی استقلال با وینفرد شفرِ آلمانی بود. آخرین پیروزی آبی‌پوشان به چهارم مهرماه برمی‌گردد که این تیم با هدایت میک مک درمورت توانست در رشت بر سپیدرود غلبه کند. با این نتیجه، استقلال پس از ۲۸ روز توانست رنگ پیروزی را ببیند.

موعود بنیادی‌فر کار قضاوت این دیدار را برعهده داشت. او به میلاد زکی‌پور، وریا غفوری و سرور جپاروف از استقلال و مهرداد عبدی، احسان پیرهادی، حسن نجفی و مجتبی محبوب‌مجاز کارت زرد نشان داد.

شرح بازی:

بازیکنان استقلال در نیمه اول بازی را تهاجمی آغاز کردند و پرس شدیدی روی بازیکنان نساجی باعث اشتباه پرتعداد مدافعان این تیم شدند. استقلالی ها در هفته ابتدایی همیشه به ضعف بدنی متهم بودند؛ اما تمرینات بدنسازی پرفشار استقلالی ها در طول دو هفته ای که شفر هدایت این تیم برعهده گرفته است باعث شد این تیم در تمام طول ۴۵ دقیقه بازی برتری فاحشی نسبت به حریفش داشته باشد. استقلالی ها در طول ۴۵ دقیقه نیمه اول بارها با پرس شدید توپ را از مدافعان نساجی گرفتند که در یکی از این صحنه ها فرشید اسماعیلی روی اشتباه غلامعلی تبار موفق شد دروازه نساجی را باز کند. استقلال بعد از گل هم نمایش برتری از حریفش داشت و اجازه نداد نساجی خطر جدی روی دروازه این تیم ایجاد کند. در نهایت استقلال در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر نساجی را شکست داد تا آبی ها با روحیه ای خوب به رختکن بروند.

نیمه دوم هم با برتری مطلق استقلال آغاز شد و آبی ها که انگیزه زیادی برای زیاد کردن تعداد گل های خود داشتند، بازهم حملات خود را ادامه دادند و موقعیت های خوبی هم روی دروازه حریف خلق کردند که علی قربانی در این دقایق دو موقعیت عالی گلزنی را از دست داد. اما در دقیقه ۵۹ سانتر زیبای زکی پور توسط علی قربانی وارد دروازه نساجی شد تا آبی ها با خیال راحت دقایق باقی مانده را دنبال کنند. اما مهدی پاشازاده که در دقایق پایانی از زمین بازی اخراج شده بود در تعویضی هوشمندانه ترجیح داد اوسانی را وارد بازی کند و او جز گلی که در دقیقه ۷۱ زد موفق شد روند بازی را نیز تغییر بدهد. بعد از این دقیقه حملات نساجی خطرناک شد، هرچند که استقلال هم روی ضد حمله ها چند بار دروازه نساجی را تهدید کرد؛ اما در نهایت موفق به گلزنی نشد تا استقلال با ارائه بازی برتر به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کند.

نیمه اول

دقیقه ۳: دروازه‌بان نساجی ارسال مستقیم فرشید اسماعیلی از سمت چپ را با نوک انگشتان خود به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶: ضربه سر سیدحسین کریمی توسط مدافع استقلال دفع شد.

دقیقه ۱۱: پاس اشتباه بازیکن نساجی توپ را به استقلالی‌ها رساند و یک ضدحمله سریع را برای این تیم رقم زد، اما ضربه فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه از کنار دروازه روشنگر به بیرون رفت.

دقیقه ۱۵: خسرو حیدری در گوشه محوطه جریمه نساجی توپ ربایی کرد و توپ را به روی دروازه این تیم فرستاد، اما دروازه‌بان تیم میهمان بالاتر از مهاجم استقلال توپ را با یک دست جمع کرد.

دقیقه ۱۶: ضربه ایستگاهی تمرین شده نساجی با شوت از راه دور بازیکن این تیم همراه شد، اما ضربه او پس از برخورد با میلاد زکی‌پور بلوکه شد و برگشت.

دقیقه ۲۳: ارسال پای چپ داریوش شجاعیان روی سر فرشید اسماعیلی نشست، اما ضربه سر او به تیر دروازه نساجی برخورد کرد.

دقیقه ۲۵:‌ داریوش شجاعیان باز هم از سمت چپ توپ را روی دروازه فرستاد، اما ضربه سر اسماعیلی این‌بار از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۸: اشتباهات و پاس به عقب‌های اشتباه بازیکنان نساجی بالاخره کار دست این تیم داد. فرشید اسماعیلی که در خراب کردن فرصت‌ها کم نگذاشته بود، با این توپ‌ربایی همه اشتباهاتش را جبران کرد و پس از جا گذاشتن روشنگر، دروازه نساجی را گشود.

دقیقه ۳۸: یک پاس در عمق، علی قربانی را در موقعیت تک‌به‌تک با دروازه‌بان نساجی قرار داد، اما تعلل بیش از حد او باعث شد مدافع نساجی توپ را به کرنر بفرستد.

دقیقه ۴۲: ارسال خسرو

حیدری از سمت راست از مقابل همه بازیکنان عبور کرد و در دستان مجتبی روشنگر آرام گرفت.

نیمه دوم

دقیقه ۴۶: ضربه محکم علی قربانی از فاصله حدود ۳۰ متری از کنار دروازه نساجی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۱: احسان پیرهادی توپ را از سمت چپ به روی دروازه استقلال ارسال کرد، اما حسینی در دهانه دروازه و مقابل مهاجم نساجی توپ را مشت کرد.

دقیقه ۵۳: فرشید اسماعیلی درون محوطه جریمه توپ را به علی قربانی سپرد، اما مهاجم استقلالی‌ها با بی‌دقتی تمام توپ را به آسمان کوبید.

دقیقه ۵۴: مجتبی محبوب‌مجاز با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۵۵: دروازه‌بان استقلال ضربه کم‌جان مجتبی محبوب‌مجاز از پشت محوطه جریمه را در اختیار گرفت.

دقیقه ۵۹: میلاد زکی‌پور با ارسال کوتاه خود، توپ را در دهانه دروازه نساجی مقابل علی قربانی قرار داد و ضربه سر ضرب او به زیر طاق دروازه نساجی رفت تا دومین گل استقلال در این دیدار به ثمر برسد.

دقیقه ۶۰: محمد اوسانی جایگزین علی‌اکبر فرهنگ در ترکیب نساجی شد.

دقیقه ۶۳: موعود بنیادی‌فر به‌خاطر تکل خطرناک علی قربانی روی پای بازیکن نساجی به وی کارت زرد نشان داد.

دقیقه ۶۵: رحمان جعفری به جای حسین کریمی وارد زمین شد.

دقیقه ۷۰: ارسال وریا غفوری روی سر علی قربانی فرود آمد و ضربه این بازیکن را دروازه‌بان نساجی گرفت.

دقیقه ۷۱: محمد اوسانی با حسینی تک‌به‌تک شد و توپ را به کنج دروازه استقلال فرستاد تا اختلاف به حداقل برسد.

دقیقه ۷۴: مجتبی روشنگر ضربه زمینی میلاد زکی‌پور که از زاویه بسته زده شده بود، درازکش مهار کرد.

دقیقه ۷۹: علی قربانی جای خود را به سجاد شهباززاده داد.

دقیقه ۸۰: فرشید باقری به جای فرشید اسماعیلی برای استقلال وارد زمین شد.

دقیقه ۸۲: مهرداد عبدی، بازیکن نساجی با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۸۷: سرور چپاروف با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۳+۹۰: احسان پیرهادی از نساجی و داریوش شجاعیان از استقلال کارت زرد گرفتند.

خبر از: سید علی حسینی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.