پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شعار مرگ بر آمریکا ناشی از جنایت‌های بی‌شمار علیه ملت ایران است/ یک غفلت باعث خدشه به افکار جوانان می‌شود
نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر شعار مرگ بر آمریکا سر داده می‌شود حاصل کارها و اشتباهات آمریکا بوده که جنایت‌های بی‌شماری در حق ایران انجام داده و این حق مسلم مردم ایران است که با صدای بلند چنین شعاری را سر دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری صبح امروز در هشتمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در تالار مصلای امام خمینی (ره) این شهر با قدردانی از زحمات آیت‌الله شبستری در راستای برگزاری این اجلاسیه اظهار کرد: برای برگزاری این اجلاسیه علمای زیادی هم‌اندیشی کرده و عنایت ویژه نسبت به اجلاسیه نشان دادند.

*تبریز مهد عالمان بزرگ در جهان اسلام است 

وی با بیان اینکه مفتخریم هشتمین اجلاس منطقه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در شهری برگزار می‌شود که مهد علم و عمل بوده و شهر علامه‌ها و شهدای محراب است، افزود: اگر بخواهم نام عالمان این شهر و خطه بزرگ را نام ببرم فهرستی بسیار طولانی خواهد بود که هر کدام مرجع بزرگ برای دین بوده و همچون چراغی در حوزه علمیه درخشیدند.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه این نشست منطقه‌ای با حضور مدرسین خبره و آگاه به صورت بی‌نظیر برگزار شد، گفت: نشست‌های منطقه‌ای فرصتی ارزشمند بوده که البته دستاوردهای زیادی را به دست آورد.

وی، به موضوع اصلی اجلاس در راستای هم‌اندیشی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بیان کرد: حقیقتاً باید شکرگزار نعمات الهی باشیم، زیرا دشمنان در تلاش منزوی کردن روحانیت بودند و برای انحراف افکار مردم توطئه چیده بودند که با الهام‌های غیبی همگی شکست خوردند.

حسینی‌بوشهری با استناد به تأکیدات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر شروع مرحله سوم انقلاب با عنوان تداوم انقلاب اسلامی افزود: ایشان مرحله سوم انقلاب را  مرحله سرمایه‌گذاری تمدنی نوین می‌دانند که در این مرحله مسؤولیت روحانیت چندین برابر شده زیرا ما دغدغه ناهنجاری‌ها، آسیب‌های اجتماعی و فرهنگ در جامعه داریم و  روحانیت از این موضوع آرامش ندارد.

*جنایات آمریکا در حق ایران باعث سردادن شعار مرگ بر آمریکا شده است

وی اضافه کرد: اگر یک روحانی بگوید آرامش داریم، نمی‌توان باور کرد زیرا از هر سمت و سو تهدیدات کشور را هدف قرار داده و در جنگ نرم بزرگی قرار گرفته‌ایم و روحانیون نمی‌توانند با این همه دغدغه و مسؤولیت آرامش داشته باشند.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه رئیس جمهور آمریکا گلایه‌مند است که چرا مردم ایران شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند، ادامه داد: اگر شعار مرگ بر آمریکا سر داده می‌شود حاصل کارها و اشتباهات آمریکا بوده جنایت‌های بی‌شماری در حق ایران انجام داده و این حق مسلم مردم ایران است که با صدای بلند چنین شعاری را سر دهند.

وی افزود: آمریکا به صورت نابخردانه سپاه پاسداران قهرمان ما را مورد هدف قرار داده و با گستاخی اعلام می‌کند که سپاه حامی تروریست است در حالی که چه کسی است که سپاه ما را نشناسد که به پناهگاهی برای مستضعفان تبدیل شده است.

حسینی‌بوشهری با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند گفته‌های ترامپ ارزش پاسخگویی هم  ندارد که شخصیت‌های بزرگ کشور بخواهند به وی پاسخ دهند، تصریح کرد: معتقدم در مقابل آنچه به عنوان تهدید داخلی مطرح است، روحانیت باید نبض کار را در تمام صحنه‌ها به دست گیرند.

*یک غفلت باعث خدشه به افکار جوانان و وحدت بین مردم می‌شود

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ابراز نگرانی از اینکه نکند توطئه‌های دشمن ما را از مشکلات داخلی غافل کرده و حساسیت ما به ارزش‌های اسلامی را کم‌رنگ‌ کند تا جایی که اعتقادات جوانان تحت تأثیر فرهنگ غربی قرار گیرد، افزود: چرا باید با وجود مردم فهیم و جامعه روحانیت عوامل نفوذی دشمن وارد صحنه شوند و ما روزی متوجه این موضوع شویم که کار از کار گذشته و  وحدت بین ما خدشه‌دار شود.

وی اذعان کرد: بی‌توجهی به دین و ارزش‌ها در برخی موارد زنگ خطری برایمان است و از این رو  روحانیت مسؤولیت‌پذیر باید توجه کنند که کارکردهایمان چگونه سازگار با نیازها باشد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.