پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رویترز: عربستان اعتراضات داخلی را به ایران نسبت می‌دهد، اما هرگز مدرکی ارائه نکرده است
خبرگزاری رویترز با اشاره به محاکمه ۳۲ نفر در عربستان به اتهام ارتباط با ایران، نوشت ریاض همواره اعتراضات داخلی در عربستان را گردن ایران می‌اندازد، اما هرگز مدرکی در این باره منتشر نکرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

خبرگزاری رویترز در گزارشی در مورد اتهام‌زنی ریاض به ایران، نوشته است که عربستان تاکنون مدرکی که نشان دهد تهران با ناآرامی‌های داخل عربستان مرتبط است، ارائه نکرده است.

روز گذشته رسانه‌های سعودی اعلام کردند که عربستان ۳۲ نفر از جمله یک ایرانی را به اتهام ارتباط با تهران و تشکیل هسته اطلاعاتی، محاکمه می‌کند.

رویترز نوشته است عربستان سعودی تظاهرات‌ها و ناآرامی‌های شکل گرفته در مناطق شیعه نشین استان قطیف را به ایران نسبت داده، «اما هرگز به صورت علنی مدرکی که نشان دهد شرکت‌کنندگان در تظاهرات‌های سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ رابطه مستقیمی با تهران داشته‌اند، ارائه نکرده‌ است.»

این خبرگزاری با اشاره به اینکه عربستان سعودی پیرو مکتب وهابی است و شیعیان را «بدعت‌گذار» می‌داند، نوشته است: «شیعیان استان شرقی عربستان می‌گویند که با تبعیض مداوم روبرو هستند که این امر بر توان آن‌ها برای کار، تحصیل و عبادت آزادنه، اثر منفی می‌گذارد، هرچند که ریاض این اتهامات را رد می‌کند.»

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.