پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

یک اقدام غیرقانونی دیگر توسط دولتی ها در حوزه واردات/ کشاورزان ضرر می کنند، دولت گندم وارد می کند!/ بهانه عجیب دولتی ها برای توجیه واردات گندم به کشور
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به موضوع نرخ تضمینی خرید گندم از کشاورزان در سال جاری گفت: متاسفانه دولت در این باره کم لطفی کرده است ، در سال گذشته که نرخ تورم در کشور اعلام شد دولت نرخ خرید تضمینی گندم را بر اساس پیشرفت نرخ تورم که بین 9 تا 10 درصد بود اعلام نکرد و تنها 3 درصد نرخ خرید تضمینی گندم در کشور را افزایش داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علی وقف چی ، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع نرخ تضمینی خرید گندم از کشاورزان در سال جاری گفت: متاسفانه دولت در این باره کم لطفی کرده است ، در سال گذشته که نرخ تورم در کشور اعلام شد دولت نرخ خرید تضمینی گندم را بر اساس پیشرفت نرخ تورم که بین ۹ تا ۱۰ درصد بود اعلام نکرد و تنها ۳ درصد نرخ خرید تضمینی گندم در کشور را افزایش داد.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: عدم افزایش نرخ خرید تضمینی گندم موجب متضرر شدن گندم کاران کشور شد زیرا که کاشت گندم دیگر برای انها نه تنها سودی ندارد بلکه در هر کیلو بیش از ۷ درصد زیان نیز متحمل می شوند که این امر زیر پا گذاشتن حق قانونی کشاورزان است.

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال هم نرخ خرید تضمینی گندم را اعلام نکرده است بیان کرد: دولت امسال هم تا کنون نرخ تضمینی گندم را اعلام نکرده است که این امر موجب متضرر شدن کشاورزان شده است  امیدوارم دولت امسال نرخ خرید گندم را بر اساس افزایش تورم در کشور اعلام کند.

 

وقف چی همچنین با اشاره به موضوع واردات گندم در کشور نیز گفت: بیش از یک میلیون تن گندم در سال گذشته وارد کشور شد که این رقم در مقایسه با سال جاری افزایش نیز یافته است در حالی که ممنوعیت واردات گندم از سوی گمرک اعلام شده است اما هنوز موضوع واردات گندم در کشور ادامه دارد.

 

وی با اشاره به دلیل واردات گندم از سوی دولت خاطر نشان کرد: بهانه هایی واهی از سوی دولت در این باره مطرح می شود که اصلا جای توجیه ندارد، می گویند تولید کشور پاسخگوی مصرف نیست بنا بر این باید گندم وارد کنیم در حالی که تولید مصرف داخلی در کشور وجود دارد و این گونه واردات جای هیچ گونه توجیهی ندارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.