پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

۶ کشته در حمله گروه‌‌های مسلح به یکی از بانک‌های مصر در العریش
یک منبع امنیتی در وزارت کشور مصر اعلام کرد که تعدادی از تروریست‌ها با حمله به شعبه بانک الأهلی در شهر العریش واقع در شمال سیناء، ۳ غیرنظامی و ۳ نیروی پلیس را به قتل رساندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

یک منبع امنیتی مصر گفت که تعدادی از عناصر تروریستی صبح امروز دوشنبه به شعبه بانک الأهلی در العریش حمله کرده و ۵ بمب دست‌ساز در اطراف این بانک کار گذاشته بودند که مأموران امنیتی بانک نیز به مقابله با آنها پرداخته و در نتیجه درگیری بین آنها ۳ نیروی پلیس و تعدادی از تروریست‌ها کشته شدند.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، این منبع امنیتی گفت که در این درگیری همچنین ۳ غیرنظامی نیز کشته شدند و کارشناسان مواد منفجره در حال خنثی‌سازی بمب‌های اطراف بانک هستند و پاکسازی منطقه و تعقیب تروریست‌ها نیز ادامه دارد.

صبح امروز همچنین یک منبع امنیتی از حمله افراد مسلح به نیروهای امنیتی مستقر در اطراف کلیسای «مار جرجس» در العریش و وقوع درگیری بین‌ آنها خبر داد.

سخنگوی نیروهای مسلح مصر دیشب اعلام کرد که ۶ نفر از این نیروها در جریان دفع حمله گروه‌های مسلح به یک ایست امنیتی در منطقه القوادیس واقع در شمال سیناء کشته شدند.

«تامر الرفاعی» افزود که نیروهای مصر در راستای اجرای عملیات «حق الشهید» موفق شدند حمله تروریست‌ها به منطقه القوادیس را دفع کنند.

به گفته وی در این حمله ۲۴ فرد مسلح نیز کشته و تعدادی نیز زخمی شدند و علاوه بر آن دو خودروی متعلق به تروریست‌ها نیز منهدم شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.