پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی مازندرانه/
نخستین نشست پنج هفته پنج فیلم برگزار شد+ عکس
نجمن فیلم بهار نارنج شهرداری ساری، اولین برنامه "پنج هفته پنج فیلم" خود را با نمایش و بررسی مستند "سقا تالار" کاری از مجید قربانی آهو دشتی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

با توجه به برنامه ریزی قبلی این کار گروه مبنی بر نمایش ۵فیلم مستند آیینی عاشورایی از پنج فیلمساز ساروی در هفته های متوالی، از ۲۰ مهر ۹۶، عصر پنجشنبه بیستم مهر ماه، مستند سقا تالار به کارگردانی مجید قربانی آهو دشتی در معرض تماشای علاقمندان قرار گرفت.

در این نشست که با حضور تنی چند از فیلمسازان و هنرمندان رشته های مختلف برگزار شد، پس از اکران فیلم یاد شده، یاسر یمینی کارشناس برنامه ضمن قدردانی از پیگیری و تلاش معاونت فرهنگی شهرداری ساری در اجرای این سری نشستها، با دعوت از فیلمساز و طرح سوالاتی به بررسی ابعاد مختلف ساختار فیلم پرداخت.
گفتنی است در ادامه ابراهیم باقری حمید آبادی -نویسنده و پژوهشگر- از منظر پژوهش های آیینی و بوم شناختی به ارزیابی فیلم پرداخت.
وی ضمن بررسی ساختمان سقا تالارها و جایگاه این سازه ها در اعتقادات دینی مردم، تحقیق فیلم را پر قدرت دانست و خاطر نشان کرد: فیلمساز به رغم اطلاعات بیشمار پیرامون سقا تالار و تاریخ آن، تلاش میکند به تمام زوایای پیدا و پنهان ان بپردازد.
در پایان پس از طرح پرسش و مواردی از سوی حاضرین، از مجید قربانی آهو دشتی کارگردان ساروی فیلم ” سقا تالار ” تجلیل شد.

شایان ذکر آنکه، انجمن فیلم بهار نارنج معاونت فرهنگی شهرداری ساری، در ادامه برنامه “پنج هفته پنج فیلم” پنجشنبه هفته آینده، (۲۷ مهر ۹۶) به نمایش و بررسی فیلم “پیرغلام” ساخته ی “محمد حیدری خلیلی”خواهد پرداخت.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.