پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مرکز «کتاب پارک» افتتاح شد
مرکز «کتاب پارک» با هدف خرید آسان‌تر کتاب برای کودکان، در بوستان هروی تهران تأسیس شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مرکز «کتاب پارک» با هدف خرید آسان‌تر کتاب برای کودکان در بوستان هروی تهران تأسیس شد.

در این مرکز فروش کتاب که برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است، فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی متنوعی ویژه کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده و بخش های متنوعی برای خرید کتاب، اسباب بازی و لوازم التحریر مناسب این گروه سنی طراحی شده است.

این کتاب پارک از ۶ بخش و با محوریت کتاب تشکیل شده است. بخش های دیگر نیز با عناوین بخش گل و گیاه، بخش بازی و سرگرمی، بخش لوازم التحریر، بخش هدایا و صنایع دستی و بخش مد و لباس در کنار بخش کتاب فعالیت خود را دنبال می‌کنند. یکی از ویژگی‌های این مجموعه، خدمات محور بودن آن است. بدین معنی که در کنار فروش کالا، خدمات زیادی از جمله کلاس های آموزشی و کارگاه های مختلف برگزار می‌شود.

در حقیقت، هر بخش بر اساس عنوان خود، کلاس ها و کارگاه هایی برگزار می‌کند که در کنار سرگرمی، به آموزش و فعالیت فرهنگی نیز می‌پردازد. برای مثال در بخش گل و گیاه، آموزش حفاظت از محیط زیست و خواندن کتاب های سبز داده می‌شود و بچه ها در کاشتن گل و گیاه و حفاظت از آن تا بزرگ شدن شرکت دارند. یا در بخش بازی و سرگرمی، کارگاه‌های مادر و کودک برگزار شده و بازی های مخصوص مادر و کودک زیر نظر مربی انجام می‌شود. همچنین در بخش کتاب، کارگاه های قصه خوانی، داستان گویی، نقد و بررسی کتاب، رونمایی کتاب و … برگزار می‌شود. کارگاه‌های کیف دوزی، دوختن با سوزن، شماره دوزی و … از دیگر کارگاه هایی است که در بخش مد و لباس برگزار می‌ شود.

یکی از نکات تمایز این مجموعه با دیگر فروشگاه‌ها، انتخاب کتاب‌های مناسب برای هر گروه سنی از میان کتاب‌های فراوان موجود در بازار است. این موضوع باعث می‌شود تا والدین از سردرگمی نجات پیدا و آسان‌تر بتوانند کتاب تهیه کنند. این کار از سوی یک تیم پژوهشی انجام شده است.

حامد سلیمانی، مدیر و طراح ایده اولیه این مرکز است که پس از یک سال کار پژوهشی، یک ماه پیش این مرکز را در میدان هروی، ضلع جنوب غربی پارک هروی افتتاح کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.