پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران خبر داد؛
بیش از چهارهزار راننده سرویس مدارس در مازندران شناسایی و ساماندهی شدند
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت: در سال تحصیلی جدید ، بیش از چهارهزار راننده سرویس مدارس شهری و روستایی مازندران شناسایی و ساماندهی شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ مهدی باقری رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با بیان اینکه موضوع سرویس‌های مدارس از جمله دغدغه‌های خانواده، دانش آموز و مدرسه است، در گفتگویی اظهار داشت : عوامل راننده، خودرو و همکاری دانش آموزان و خانواده‌ها موضوعی مهم در ساماندهی سرویس‌های مدارس است.

وی از انعقاد تفاهمنامه مبنی بر ساماندهی سرویس مدارس بین آموزش و پرورش و سازمان تاکسیرانی و پلیس راهور خبر داد و افزود: سه شرکت در ساماندهی سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان با پلیس راهور همکاری دارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران با تاکید بر ضرورت نظارت بر وضعیت سرویس‌های ایاب و ذهاب مدارس از تهیه و توزیع برچسب یک شکل و یک فرم در میان رانندگان توسط اداره کل آموزش وپرورش استان خبرداد و مطرح کرد : بررسی صلاحیت رانندگان و وضعیت فنی و بیمه خودرو‌های سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان و داشتن گواهینامه پایه دوم از نکات الزامی است و باید مورد توجه دقیق رانندگان قرار گیرد.

سرهنگ باقری افزود: سوار کردن دانش‌آموزان بیش از ظرفیت خودرو توسط رانندگان تخلف بوده که با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی چنین مواردی اعمال قانون شده و با افراد متخلف برخورد می‌شود.

این مقام مسئول گفت : شناسایی و تعیین صلاحیت رانندگان، بهبود بخشی وضعیت حمل و نقل دانش آموزی، کاهش ترافیک شهری، ارتقای سطح امنیت دانش آموزان، کاهش میزان تصادفات و پوشش امنیتی برای رانندگان سرویس‌های مدارس از اهداف ساماندهی سرویس‌های مدارس محسوب می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران در پایان گفت : به منظور تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خط ویژه سرویس مدارس در محور‌های درون شهری استان راه اندازی می‌شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.