پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پروفسور سمیعی: هرکدام از ۵ میلیون دانشجو در ایران می‌توانند قدرت خود را به رخ دنیا بکشند/بابت فعالیت خیرخواهانه‌ام منتظر تشکر هیچ شخصی نبوده‌ام؛ پاداشم را از خداوند می‌گیرم
بزرگ‌ترین جراح مغز و اعصاب جهان گفت: 5 میلیون دانشجو در ایران می‌توانند آینده کشور را پیش‌روی خود مشاهده کنند و امیدوارم مسؤولیت‌های بزرگی را بر عهده گیرند و قدرت خود را به رخ دنیا کشیده و در فراتر از مرزها معرفی شوند و اگر یک دانشمند بزرگ در ایران بتواند کار جدیدی انجام دهد، یقیناً از تمام قدرت‌های دیگر بالاتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

پروفسور مجید سمیعی در نشست اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها و مدیران خراسان شمالی ضمن قدردانی از تلاش مسئولین استان خراسان شمالی گفت: در خطه‌ای از ایران حضور داریم که سابقه بزرگ تاریخی را به نام خود ثبت کرده است و این حضور را مایه افتخار خود می‌دانم.

وی با اشاره به سابقه جهانی ایران در تربیت فرزندان در میان خانواده‌ها اضافه کرد: در ۶۰ سال اخیر با تمامی کشورهای جهان ارتباط نزدیکی داشته‌ام و تاکنون کشوری مانند ایران در تربیت فرزندان خانواده و پدرومادری همچون ایرانیان را ندیده‌ام که با تمامی انگیزه در راستای تربیت، سلامت و موفقیت فرزندانشان تلاش کنند.

بزرگ‌ترین جراح مغز و اعصاب جهان با تأکید بر اینکه باید تلاش اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها در جهت رشد و ارتقا کشور بیشتر شود، عنوان کرد: باید خجالت بکشیم که چرا همان قدرت قبل را نداریم، بنابراین نقش اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها تأثیر بسزایی در رشد و ارتقا علمی کشور خواهد داشت و این را هم بدانیم که همه در قبال تربیت آیندگان مسؤول هستیم.

سمیعی، خطاب به مسئولان و مدیران استان بیان کرد: این را مدنظر داشته باشیم که هر قدمی که برمی‌داریم باید یک موفقیت را برای خود و باقی را برای دیگران برداریم، درغیراینصورت خدمتگزار ملت نخواهیم بود.

رئیس بیمارستان تخصصی علوم اعصاب هانوفر آلمان در ادامه افزود: باید هرکسی روزانه فعالیت‌های خود را حساب کند و اینکه اقدامات روزمره ما چه تأثیری در پیشرفت کشور داشته است.

سمیعی متذکر شد: خواهشمندیم که در زمان حضور این‌جانب در خراسان شمالی و شهرستان بجنورد برگه‌های ویترینی امضا نشود و هر گام مثبتی که برمی‌داریم پروژه‌هایی برای مردم و موفقیت بجنورد و استان خراسان شمالی بوده و تمامی آن‌ها هم به نتیجه قطعی برسد.

وی توضیح داد: هر بیماری که با بهترین شرایط جسمانی از بیمارستان مرخص می‌شود قوت قلبی برای بنده است و هم‌اکنون خداوند را سپاسگزارم که زندگی هزاران نفر را احیا کرده و بهبود اوضاع جسمانی آن‌ها قطعاً به‌ وسیله دعای دستان آن‌ها بوده است.

بزرگ‌ترین جراح مغز و اعصاب جهان با اشاره به کمبود پزشکان مغز و اعصاب در قاره آفریقا گفت: با اینکه حدود یک میلیارد جمعیت در این قاره وجود دارد، اما تنها ۷۴ جراح مغزواعصاب توسط بنده آموزش داده شدند و به طبابت پرداختند.

سمیعی تشریح کرد: تمامی مردم ایران در قلب من هستند و برای من حزب و جناح سیاسی مطرح نیست و اگر کسانی بخواهند با این اقدام، فعالیت‌های بنده را سیاسی کنند قطعاً دشمن ایران هستند.

بزرگ‌ترین جراح مغز و اعصاب جهان تبیین کرد: در هیچ کار اقتصادی حضور نداشته‌ام و تمامی اقدامات و فعالیت‌های خود در کشور را با نیت خیرخواهانه و به‌صورت خیریه پذیرفته‌ام و بزرگ‌ترین لذت این اقدام را در به ثمر رسیدن فعالیت‌های خود چشیده‌ام و منتظر تشکر هیچ شخصی نبوده‌ام، چراکه پاداش‌ها را از خداوند متعال می‌گیرم.

سمیعی با اشاره به نقش مهم دانشجویان در کشور گفت: ۵ میلیون دانشجو در ایران می‌توانند آینده کشور را پیش‌روی خود مشاهده کنند و امیدوارم مسؤولیت‌های بزرگی را بر عهده گیرند و قدرت خود را به رخ دنیا کشیده و در فراتر از مرزها معرفی شوند و اگر یک دانشمند بزرگ در ایران بتواند کار جدیدی انجام دهد، یقیناً از تمام قدرت‌های دیگر بالاتر است.

وی در پایان ضمن تجلیل از حضور مردم و مسؤولان گفت: ما در تمامی رشته‌ها بهترین متخصصان دنیا را داریم که امیدوارم با دعای خیر مردم روزبه‌روز به خدمتگزاری ما به ملت ایران و جهان افزوده شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.