پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

الیاسی از رسیدن به فینال باز ماند/مردانی، قادریان و قوره جیلی حذف شدند؛ تنها در انتظار یک برنز
نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم کشورمان در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان با شکست مقابل حریف لهستانی از رسیدن به فینال باز ماند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مسابقات چهار وزن دوم رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمان جهان از ظهر امروز (به وقت ایران) در پاریس فرانسه آغاز شده است که نمایندگان کشورمان در اوزان ۵۹، ۶۶، ۸۰ و ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفته‌اند.

* نتایج فرنگی‌کاران کشورمان در ۴ وزن دوم به شرح زیر است:

* مردانی با شکست کره‌ای حذف شد

در وزن ۵۹ کیلوگرم که ۳۰ نفر حضور دارند مهرداد مردانی در دور نخست با نتیجه ۳ بر صفر از سد فیروز توختایف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۶ آسیا از ازبکستان گذشت. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل حامت رستم از ترکیه به پیروزی رسید، اما در مرحله یک‌چهارم نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۶ مغلوب سئونگ‌هاک کیم از کره‌جنوبی شد که با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه‌نهایی و عدم راهیابی به فینال از گردونه مسابقات کنار رفت.

* تداوم پیروزی‌های روحیه‌بخش الیاسی

در وزن ۶۶ کیلوگرم محمد الیاسی در دور اول با نتیجه ۲ بر یک مقابل سوسلان دائوروف، نفر سوم ۲۰۱۷ اروپا از بلاروس به پیروزی رسید. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۰ بر یک کنستانتین استاس از بلغارستان را شکست داد و راهی مرحله بعد شد.

وی در این مرحله نیز با ارائه یک کشتی زیبا و منطقی با نتیجه ۴ بر یک علمت کبیسپایف، نایب قهرمان ۲۰۱۷ آسیا و دارنده مدال برنز ۲۰۱۵ جهان در وزن ۵۹ کیلوگرم از قزاقستان را شکست داد و راهی یک‌چهارم نهایی شد.

الیاسی در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک دنیس دمیانکوف از اوکراین را شکست داد و گام به نیمه‌نهایی گذاشت؛ اما برای رسیدن به فینال با نتیجه ۴ بر یک مغلوب ماتئوز برناتک قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از لهستان شد و شانس حضور در فینال و کسب مدال طلا را از دست داد.

الیاسی امشب در دیدار رده‌بندی برای کسب مدال برنز به میدان خواهد رفت.

در این وزن ۳۶ نفر به روی باسکول رفته‌اند.

* قادریان حذف شد

در وزن ۸۰ کیلوگرم که ۲۹ نفر حضور دارند، یوسف قادریان، دارنده مدال برنز ۲۰۱۵ جهان با ارائه عملکردی بسیار ضعیف و دور از انتظار در دور اول با نتیجه ۱۰ بر یک مغلوب ماکسیم مانوکیان از ارمنستان شد که با توجه به حضور حریفش در فینال باشد به گروه شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

قادریان در این مرحله با تساوی ۳ بر ۳ مقابل آلکساندروس کسیدیس، دارنده مدال‌های طلا و نقره زیر ۲۳ سال اروپا از سوئد، از رسیدن به مدال باز ماند.

* حضور قوره‌جیلی در شانس مجدد

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم شهاب قوره‌جیلی در دور نخست مورات رامونوف، دارنده مدال نقره ۲۰۱۶ آسیا از قرقیزستان را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد، اما در دور دوم با نتیجه ۴ بر یک مغلوب هیکی نابی، دارنده مدال برنز ۲۰۱۴ جهان و بازی‌های اروپایی و نفر پنجم المپیک ریو و نایب قهرمان المپیک لندن از فنلاند شد که با توجه به حضور حریفش در فینال باشد به گروه شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز مبارزه کند.

قوره‌جیلی در این مرحله با ماتئو لورنتز از فرانسه را ۵ بر صفر شکست داد، اما در دور بعد با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب نیکولا کوچمی از اوکراین شد و شانس حضور در دیدار رده‌بندی و مدال برنز را از دست داد.

در این وزن ۲۷ نفر حضور داشتند.

به گزارش فارس، در روز اول نیز فرنگی‌کاران کشورمان در ۴ وزن نخست موفق به کسب ۳ مدال برنز توسط محمدعلی گرایی در ۷۱، سعید عبدولی در ۷۵ و حسین نوری در ۸۵ کیلوگرم شده بودند. سیدمصطفی صالحی‌زاده نیز در وزن ۹۸ کیلوکرم به عنوانی بهتر از دوازدهمی نرسید.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.