پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی مازندرانه/
دیدار مدیرعامل شرکت بهره برداری و توزیع آب مازندران با فرماندار ویژه آمل+عکس
روز گذشته مديرعامل شرکت بهره برداري و توزيع آب استان مازندران با فرماندار ويژه شهرستان آمل ديدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در این دیدار که صبح امروز انجام شد، متاجی مدیرعامل شرکت بهره برداری و توزیع آب مازندران ضمن تبریک به فرماندار آمل به خاطر سالروز بازگشت آزادگان به میهن، به تشریح فعالیتهای این شرکت پرداخت. وی اعلام کرد وظایف این شرکت ارائه خدمات به مشترکین و توزیع آب، وصول حقوق دولت و تعمیر و نگهداری از تأسیسات آبی می باشد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری و توزیع آب استان با اظهار شرایط نامناسب آبی استان بدلیل عدم وجود سدهای مخزنی کافی و کانالهای انتقال آب مدرن شبکه های آبیاری و زهکشی اعلام کرد که کشاورزی مازندران شدیداً وابسته به بارندگی های به هنگام می باشد. لذا انتقال و توزیع آب برای اراضی آبی از طریق رودخانه ها، انهار سنتی، شبکه مدرن و تلفیقی و زهکش و کانال درجه یک ، دو ، سه صورت میگیرد.
متاجی در ادامه تصریح کرد اراضی کشاورزی استان در سطح روستاها و ۱۷ شهر و شهرستان پراکنده می باشند که تمامی فعالیتها و ارائه خدمات توسط پرسنل در ستاد و امورهایی که در ۱۱ شهر بزرگ این استان تاسیس شده است صورت می گیرد.
سید جعفر رسولی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل با خیر مقدم گویی به مدیر عامل امور بهره برداری و توزیع آب استان، از تلاشهای مدیر این شرکت در شهرستان آمل بخاطر مدیریت آب در فصل کشاورزی قدردانی نمود.
فرماندار آمل با محق دانستن کشاورزان در مطالبه آب کشاورزی از شرکت توزیع آب اعلام کرد: نباید با اعلام کم بودن میزان آب، نسبت به تعهدی که به کشاورزان داریم رفع مسئولیت نماییم.
وی اظهار داشت: امسال که به لطف خدا محصول خوبی از زمینهای کشاورزی برداشت گردید و نیز با تدبیر دولت محترم جلوی واردات بی رویه برنج به کشور گرفته شده است، و به این دلایل انگیزه خوبی برای کشت برنج در بین کشاورزان بوجود آمده است، میطلبد تا با فراهم آوردن شرایط مناسب کشاورزی، در جهت افزایش تولید بستر سازی کنیم.
معاون استاندار با اشاره به بهره برداری هرچه سریعتر از سد کبیرهراز و کانالهای مدرن انتقال آب این سد به اراضی کشاورزی شهرستان آمل و دیگر شهرهای استان مازندران، اظهار امیدواری کرد: با این اقدام آب مورد نیاز برای کشت نوبت اول و دوم در اراضی این شهرستان و استان به اندازه کافی فراهم گردد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.