پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده انتظامی مازندران خبر داد;
کشف فرار مالیاتی ۱۸ میلیارد ریالی در مازندران
فرمانده انتظامی مازندران از کشف پرونده فرار مالیاتی 18میلیارد و 829 میلیون ریالی یک شرکت بازرگانی در یکی از شهرستان های غرب استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار سید محمود میرفیضی  در تشریح این خبر، افزود: در راستای مقابله با فرار مالیاتی و برخورد با مخلان نظام اقتصادی در پی کسب خبری مبنی بر بدهکاری و فرار مالیاتی مدیر عامل یک شرکت بازرگانی در غرب استان، موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران و کارشناسان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: کارشناسان پلیس آگاهی با همکاری کارشناسان حقوقی اداره امور مالیاتی شهرستان مربوطه با انجام تحقیقات و اقدامات اطلاعاتی دریافتند، متهم به فرار مالیاتی که در حوزه صادرات و واردات کالا فعالیت داشته، جزء بدهکاران مالیاتی است.
فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره هماهنگی های قضائی لازم از دستگیری متهم خبر داد و افزود: در بازجویی های فنی پلیس از متهم و همچنین کنترل اسناد مالی و قراردادهای مربوط به اجناس مشخص شد، متهم بیش از ۱۸میلیارد و ۸۲۹ میلیون ریال بدهی مالیاتی دارد که در این خصوص پرونده ای تشکیل و به مرجع قضائی تحویل شد.
سردار میرفیضی با اشاره به اینکه پرداخت مالیات  از سوی مودیان مالیاتی وافرادی که مشمول پرداخت مالیات هستند، نقش مهمی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارد، تصریح کرد: با پرداخت به موقع مالیات توسعه و رشد اقتصادی در سایه افزایش تولیدات ناخالص داخلی و کاهش نرخ بیکاری میسر خواهد شد.
وی گفت: بدون تردید مالیات و نظام مالیاتی نقش موثری در روند توسعه کشور دارد و فرار مالیاتی موضوعی جز مقابله با توسعه و پیشرفت کشور نیست.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.