پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رایزنی هیأت رژیم صهیونیستی با لاوروف درباره تحویل اس ۳۰۰ به ایران
هیأتی از رژیم صهیونیستی به سرپرستی مدیرکل وزارت خارجه این رژیم با وزیر خارجه روسیه درباره تحویل سامانه دفاع موشکی اس 300 به ایران رایزنی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

هیئتی از رژیم صهیونیستی، به سرپرستی «دوری گلد»، مدیر کل وزارت خارجه این رژیم دیروز پنجشنبه با سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه دیدار و درباره تحویل سامانه‌‌های دفاع موشکی اس‌۳۰۰ به ایران رایزنی کرد.

بر اساس گزارش پایگاه آی‌۲۴، موضوع تحولات سوریه، دیگر محور گفت‌وگوهای دو طرف را تشکیل داده است.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین امروز پنجشنبه با رد گمانه‌زنی‌های قبلی درباره تحویل این سامانه‌های موشکی به ایران در روز پنجشنبه اعلام کرد، هنوز خیلی زود است که بخواهیم درباره تاریخ دقیق تحویل اس‌۳۰۰ به ایران اظهار نظر کنیم.

روسیه به موجب قراردادی که در سال ۲۰۰۷ با ایران امضا کرد باید دست‌کم پنج سامانه دفاع هوایی اس-۳۰۰ را به ایران تحویل می‌داد. مسکو در سال ۲۰۱۰ با این بهانه که فروش این سامانه به ایران خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل علیه ایران است از تحویل آن به تهران امتناع کرده بود.

وزارت دفاع ایران به دنبال این تصمیم مسکو، از طرف روسی به دادگاه بین المللی شکایت کرده و خواستار دریافت غرامتی معادل ۴ میلیارد دلار شده بود.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه روز ۲۴ فروردین با صدور حکمی، ممنوعیت خودخوانده تحویل این سامانه دفاعی به ایران را لغو کرد. با این حال، مسکو تاکنون تاریخ مشخصی برای تحویل این سامانه مشخص نکرده است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.