پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

برگزاری آیین تجلیل از خبرنگاران توسط شورای اسلامی و شهرداری آمل
آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان آمل به میزبانی شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل با حضور مسئولان و اصحاب رسانه شب چهارشنبه 18 مرداد ماه در سرای مهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری آمل، آیین تجلیل از خبرنگاران شهرستان آمل به میزبانی شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل با حضور اعضای شورای اسلامی شهر ، شهردار آمل، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل و اصحاب رسانه شب چهارشنبه ۱۸ مرداد ماه در سرای مهر برگزار شد.

احمد امیرسلیمانی شهردار آمل در این آیین اظهار کرد: خبرنگاران در سخت ترین شرایط سعی در انتقال اخبار و مفاهیم به مردم بوده و همگان بر حساس بودن شغل خبرنگاری واقف هستند.
وی با بیان این که منتقدان خود را بیشتر از حامیانمان دوست داریم گفت: انتقادها سبب می شود در رفتارهای خود درست تصمیم بگیریم و همیشه حواسمان باشد که چشم های تیز بینی نظاره ما هستند.
وی با اشاره به اینکه تهدیدهای خبری به یک مجموعه خدمتگزار موجب ضایع شدن توان و بی انگیزگی می شود افزود: همه ما شهر آمل را دوست داریم و هرکاری کردیم برای ما و نسل های بعدی است.
شهردار آمل خاطر نشان کرد: خبرنگاران زحمات مجموعه شهرداری را به خوبی انعکاس دادند که جای قدردانی و سپاس دارد.
وی با اشاره به این که آمل در اجرای پروژه های عمرانی در سطح استان پیشرو است بیان داشت: در تمام سال های مدیریتی بنده به بودجه پیش بینی شده رسیدیم.
امیرسلیمانی با بیان اینکه شهرداری ها وابسته به صنعت ساختمان هستند و با رکود این صنعت درآمد شهرداری ها نیزکاهش پیدا می کند گفت: برای مدیریت در این اوضاع باید از تعریف پروژه های موازی خودداری کرد.
شهردار آمل تملک و احداث بلوار ولایت شمالی را یک دانشگاه برای سایر شهرها تعبیر کرد و افزود: حدود ۲۵۰ پلاک در این پروژه را شهرداری آمل با توافق و حتی بدون شکایت تملک کرده است و یکی از بزرگترین پروژه های بافت فرسوده کشور محسوب می شود.
امیرسلیمانی بخش دیگری از سخنانش گفت:در کار کردن در شهر آمل خیلی سخت است و خداوند ۷ سال ما را حفظ کرد که در این مدت بسیاری از عزیزان به بنده کمک کردند تا توانستیم توفیقاتی داشته باشیم.
وی ادامه داد: امیدواریم مدیران بعدی شهرداری با توان و انگیزه بیشتری کار کنند که قطعا هر عزیزی بعد ما شهردار شود کار خواهد کرد و دعا خواهیم کرد تا موفق باشد.
امیرسلیمانی تصریح کرد: ۷ سالی که در خدمت همشهریان عزیز آملی بودیم تلاش کردیم تا جوگیر نشویم و کم فروشی نداشته باشیم.
شهردار آمل ادامه داد: همیشه به مدیران مجموعه شهرداری گفتیم به گونه ای رفتار کنیم که مردم بعد از مدیریت ما رفتار خوبی داشته باشند و از سوی آنان مورد پذیرش قرار بگیریم.
وی خاطرنشان کرد: خدمت ۲۰ عضو شورای اسلامی شهر در دو دوره بودیم و احدی در این شهر اگر مواردی از بنده و مدیران ارشد شهرداری دارد که تضییع بیت المال شده و منافعی به ما رسیده است معرفی کند.
شهردار آمل با بیان این که تک تک اعضای شورای اسلامی شهر افراد شریف و پاکدستی بودند ادامه داد: پروژه هایی را با همت شورای اسلامی شهر و فرمانداران به سرانجام رساندیم و امیدواریم در هر سنگری هستیم بتوانیم روسفید باشیم و برای شهر بزرگ آمل قدم های وسیعی داشته باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر آمل نیز در سخنانی با اشاره سهم خبرنگاران در توسعه منطقه های مختلف باید مشخص شود، عنوان کرد: بیان رسانه ها باید به گونه ای باشد که حضور مردم به مشارکت افزایش یابد. رسانه ها مطالبی ننویسند که مردم ناامید شده و در توسعه شهر مشارکت نکنند.
اسدالله تورنگ با تاکید بر اینکه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری آمل مصوب شده و به زودی راه اندازی می شود، گفت: اساسنامه این سازمان تدوین شده و امیدواریم راه اندازی آن در راستای خدمت رسانی به بخش فرهنگی و هنری موثر باشد.
وی تصریح کرد: با وجود مشکلات بودجه ای اقدامات خوبی در شهر آمل صورت گرفته است که استمرار آن نیاز است.
رئیس شورای اسلامی شهر آمل با تاکید بر اینکه رسانه ها بیان کننده واقعیت باشند و صادقانه و حقیقی بنویسند، گفت: رسانه ها همچنین در راستای افزایش سواد رسانه ای اقدام کنند، زیرا گاهی برداشت های نادرست از برخی مسایل موجب می شود که خبری نادرست منتشر شود.
امیر امیرنیا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آمل نیز در این آیین اظهار کرد:شهر فقط نیاز به ساخت و سازهای عمرانی ندارد بلکه در کنار این ساخت و سازها به متا فیزیک و روح شهر نیاز دارد و شهرداری ها هم باید به این امر توجه داشته باشند.
وی از شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل به دلیل اهمیت دادن به مباحث فرهنگی و هنری تقدیر کرد وگفت:این رویکرد مشارکت مردم را در توسعه شهری افزایش می دهد.
امیر نیا تصریح کرد:همه ما دارای نواقص و ضعف هایی هستیم که قلم خبرنگاران راه رفع نقصان را نشان می‌دهد.
وی با بیان اینکه خبرهای امید بخش را خبرنگاران به مردم می رسانند و برای گذر از سختی‌ها این امید به زندگی را خبرنگاران می دهند افزود: از مسئولان خواستاریم تا این آینه ها نشکافیم تا نواقص خود را با استفاده از این آینه ها رفع کنیم .

امیر نیا کسب رتبه ۵ نفر از خبرنگاران در جشنواره استانی مطبوعات رتبه برتر را از افتخارات شهر آمل عنوان کرد و گفت: امسال این شهرستان میزبانی استانی جشنواره بسیج رسانه را به دبیری سینا قربانی به عهده دارد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.