پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد;
کاهش ۳۹ درصدی غریق در طرح ساماندهی دریا در مازندران
فرمانده انتظامی استان از کاهش 39 درصدی آمار غریق از آغاز طرح ساماندهی دریا در سواحل دریای مازندران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار سید محمود میرفیضی با اعلام این خبر، افزود: از آغاز طرح ساماندهی دریا در سواحل که از ۳۱ خردادماه آغاز شد، برابر آمار تاکنون ۲۵ نفر از مسافران و هموطنان عزیزمان در دریا غرق شده و جان خود را از دست دادند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به کاهش ۳۹ درصدی غریق در سواحل دریا نسبت به مدت مشابه سال قبل ، افزود: از این تعداد غریق ۲۳ نفر مرد و دو نفر زن بوده اند.

سردار میرفیضی همچنین با اشاره به ایثارگری و فداکاری ماموران انتظامی و دریابانی در سواحل دریا، از نجات جان بیش از ۱۹۶ نفر از هموطنان از غرق شدگی طی این مدت خبر داد و افزود: برابر آمار جمعیت هلال احمر استان از آغاز طرح ساماندهی دریا تاکنون بیش از دو  هزار و ۳۷۹ نفر از مسافران از سوی ناجیان غریق و یگان های عمل کننده در طرح دریا از غرق شدن و مرگ نجات یافتند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه در ۶۷ نقطه بیش از ۱۱۸ طرح سالم سازی دریا راه اندازی شده است، افزود: ۱۲۰ شهرک ساحلی و ۱۰۹ تفرجگاه نیز در این ایام فعال بوده که نیروی انتظامی با همکاری دیگر دستگاه ها در حوزه نظم و امنیت ارائه خدمات می کند.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه ۳۵۸ نقطه شنا ممنوع در سواحل دریا شناسایی شده به شهروندان و مسافران توصیه کرد تا برای استفاده از دریا به مناطق تعیین شده و طرح سالم سازی دریا مراجعه کنند.

وی از فعالیت دو  هزار و ۵۰۰ نیرو در قالب نیروهای انتظامی، دریابانی، یگان ویژه و شرکت های خدمات انتظام در راستای برقراری نظم و امنیت در طرح دریا خبر داد و افزود: این تعدا نیرو روزانه وظیفه برقراری نظم و امنیت در طرح ساماندهی دریا را برعهده دارند.

میرفیضی، ارتقاء امنیت اجتماعی و احساس امنیت برای مردم و ایجاد بستری مناسب برای استفاده عامه مردم از مواهب الهی و گردشگری استان را از مهمترین مولفه های اجرای طرح تابستانه برشمرد و گفت: اقدامات نیروی انتظامی در طرح های تابستانه در چندین بخش پیش بینی و تعریف شده است که از آن جمله می توان به اقدامات انتظامی، ترافیکی، امنیتی و اجتماعی اشاره داشت.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه اقدامات ایجابی پلیس در طرح دریا یکی از رویکردهای موثر برای کاهش آسیب های اجتماعی است، افزود: راه اندازی نمایشگاه آسیب های اجتماعی ،طرح مشاوره فعال، تئاتر درمانی، استفاده از ظرفیت های رسانه استانی، فضای مجازی و استفاده از توانمندی های گروه های تبلیغی و فرهنگی مردم نهاد از جمله این اقدامات است

فرمانده انتظامی استان مازندران به مسافران ، گردشگران و هم استانی ها، توصیه کرد: از حضور در نقاط ممنوعه شنا اکیداً خودداری و به هشدارها و توصیه های پلیس، مسئولان طرح های دریا و ناجیان غریق توجه کنند تا خود و خانواده آنان دچار حادثه نشوند.

طرح دریا در استان مازندران با مساحتی برابر با ۲۳ هزار و ۷۵۶ کیلومتر مربع و با داشتن ۴۷۸ کیلومتر نوار ساحلی در ۱۳ شهرستان ساحلی استان به مرحله اجرا در آمده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.