پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

به قلم سمانه قلی پور;
تحریم ناز نازی رو لولو برد
از چند ماه پیش که شنیدم داد و هوار راه انداخته بودند که ای بابا تحریم ها را لولو برد فهمیدم که این پیوستن تحریم به تاریخ هماناو پدر جدش آمدن نیز همانا !

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

از چند ماه پیش که شنیدم داد و هوار راه انداخته بودند که ای بابا تحریم ها را لولو برد فهمیدم که این پیوستن تحریم به تاریخ هماناو پدر جدش آمدن نیز همانا ! حالا پدرش نه ،مادرش نه ،عمه اش; در هر صورت از وقتی که آن تحریم ناز نازی رو لولو برد هر روز شاهد نسخه آپدیت شده آن هستیم.

البته خدارو شکر گوش شیطون کر این مادر تحریم که می گفتن را ندیده بودیم که دیدیم و ناکام از دنیا نمیریم حالا این وسط بلغم و سودای بعضی ها قاطی پاتی می شود و یا اسید معده می افزاید به ما ربطی ندارد این راکتورهای اراک روی دوشمان سنگینی می کردند که به لطف تحریم جان حل شد و ما متوجه شدیم که هر چه از دوست رسد نیکوست ،البته چیز دیگری هم فهمیدیم اینکه در این مملکت برای هر شغلی کار هست از لیسانس چسب نواری و آبکی گرفته تا دکترای منگنه کاری و ماله کشی و این کسانی که می گویند بیکارند یا ادا در می آورند یارانه شان حذف نشود و یا شناسنامه ندارند.

حالا که تحریم ها از پسر به مادر دایورت شده است دیگر می توانیم با خیال راحت بنشینیم تا سرمایه گذاران خارجی به ما اعتماد کنند و سرمایه گذاری کنند تا در کشور جوان بیکار روی زمین نماند.

در جواب آنهایی که چشم دیدن این مادر عزیز را ندارند عارض شویم که اشتباه می کنند ؛خوب بود دور کشورمان را حصار می کردند ،اینترنت نداشتیم ،برنج هندی وارد نمی کردیم و سرمایه گذاران عزیز خارجی به ما اعتماد نمی کردند  ما می ماندیم وحوض مان که کاملا خشک شده است نه دیگر راضی نبودید !!  به لطف عقلانیت و تعامل دیپلماتیک و اعتماد توده های پرفشار واردات ،اینترنت نامحدود و هجوم سرمایه گذاران را شاهدیم که به لطف برجام جان عزیز بوده است. حالا هسته ای را کردند توی قوطی شیک مشکل خاصی ایجاد نکرده است عوضش تحریم جان مادر برایمان مک دونالد می آورد و ما هم مانند این خارج رفته ها از آن می خوریم و عقده ای نمی شویم .

در کل مذاکرات چیزی خوبی است و و بقول یک ضرب المثل قدیمی چینی که جدیدا بعد از در رفتن تحریم وارد کشور شد می گوید:هیچ چیزی نیست که با مذاکره و دوش آب سرد حل نشود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.