پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تلاش دشمنان برای جلوگیری از دستیابی ایران به فناوری
ایجاد کمپین به سرکردگی صهیونیست‌ها برای مقابله با پیشرفت علمی ایران/سناریوسازی دشمن برای توقف تولید داخلی
از آنجایی که در جنگ اقتصادی قرار داریم دشمنان ما سعی می‌کنند هر اقدامی را انجام دهند تا ما نتوانیم به دانش فنی و پیشرفت علمی دست پیدا کنیم، حتی در این رابطه به سرکردگی صهیونیست‌ها کمپینی تشکیل شده و تلاش آنها مقابله با تولیدات علمی ما است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

مقام معظم رهبری بهمن ماه سال گذشته بحث جنگ اقتصادی را مطرح کردند و فرمودند «… جنگ واقعی جنگ اقتصادی و تحریم و گرفتن عرصه‌های کار، فعالیت و فناوری در داخل کشور است، ما را به جنگ نظامی متوجه می‌کنند تا از این جنگ غفلت کنیم»، اگرچه این هشدار مقام معظم رهبری پیامی بود به مسئولان تا حواس خود را جمع کنند تا در جنگ اقتصادی با دشمن شکست نخورند، ولی دشمنان ما هم بسیار حساب شده وارد عمل شده تا در سایه بی‌توجهی مسئولان بتوانند به نفوذ خود در عرصه اقتصادی کشور ادامه دهند.

بی شک همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما به نوعی درگیر جنگ اقتصادی هستیم و با وجود اقتصاد مقاومتی است که می‌توان در مقابل تهدیدها مقاومت و از مسائلی همچون از هم پاشیدگی اقتصاد جلوگیری کرد. اقتصاد به‌عنوان بستر و ابزاری برای جنگ است و ما باید بپذیریم که وارد جنگ اقتصادی شده‌ایم به هیمن دلیل هم باید موضوع جنگ اقتصادی را جدی بگیریم.

* ترور دانشمندان علمی برای جلوگیری از دست‌یابی ما به علم

دشمن برای حضور در میدان جنگ اقتصادی با ما راه‌های مختلفی را بکار می‌گیرید، از جلوگیری از دست‌یافتن ما به دانش فنی و پیشرفت علمی تا تحریم و در جایی هم که لازم باشد حاضر است تکنولوژی‌های مختلف را با قیمت پائین به ما بدهد تا ما به دنبال ساخت آن تکنوژی نرویم. ترور دانشمندان علمی و هسته‌ای ما نیز در هیمن راستا انجام شد که کشور ما نتواند به پیشرفت علمی برسد.

* جنگ اقتصادی و تلاش دشمنان برای از میان برداشتن تولیدکنندگان داخلی

یکی از علومی که کشور ما در چند سال گذشته توانسته در آن بسیار موفق باشد بیوتکنولوژی است. اهمیت و ارزش اقتصادی بالای محصولات این حوزه باعث شده تا دشمنان ما تمام تلاش خود را بکار بگیرند تا ایران در این حوزه پیشرفت نداشته باشد. برای جلوگیری از پیشرفت ما و دست یابی ما به دانش فنی تولید این محصولات، دشمن از روشهای مختلف استفاده می‌کند که مقابله و رقابت نابرابر اقتصادی با شرکت‌های دانش بنیان و تولیدکنندگان داخلی ما یکی از این راه‌ها است.

  در کشور ما ماجرای بیوتکنولوژی فراز و نشیب‌های زیادی را ازدهه هفتاد تا کنون داشته است. از طرفی کشور ما از ابتدای انقلاب تاکنون همواره با تحریم‌های مختلفی روبرو بوده است و گروه‌های مختلفی برای مقابله با کشور ما شکل گرفته و اقداماتی را علیه ما انجام داده‌اند تا پیشرفت‌های علمی دانشمندان ما را متوقف کنند. دشمنان وقتی دیدند چاره‌ای ندارند و نمی‌توانند جلوی پیشرفت علمی ما را در صنایع موشکی و هسته‌ای بگیرند، دست به ترور فیزیکی دانشمندان ما زدند.

در عراق هم بعد از حمله آمریکا دیدیم تعداد زیادی از دانشمندان این کشور را از بین بردند.

علت حساسیت به خاورمیانه این است که بیشتر انرژی جهان از منطقه خاورمیانه تأمین می‌شود و همین امر باعث شده که غرب و آمریکا نسبت به کشورهای خاورمیانه علی‌الخصوص ایران بی‌تفاوت نباشند.

* ایجاد کمپین به سرکردگی صهیونیست‌ها برای مقابله با پیشرفت علمی ایران

یکی از مسئولان و کارشناسان حوزه فناوری که در حوزه رصد فناوری‌های جدید فعالیت چندین ساله دارد، در گفت‌وگو با فارس، از وجود کمپینی پرده برداشت که در غرب علیه ایران شکل گرفته است. کمپینی که اسرائیل در رأس آن است، آمریکا، انگلیس، کانادا و کشورهای دیگری هستند که در این کمپین حضور دارند. هدف اصلی این کمپین این است که ما به فناوری دست پیدا نکنیم و در این راستا برنامه‌های مقابله‌ای مختلفی را پیگیری می‌کنند.

به زبان ساده، کشورهای غربی همواره سعی کرده‌اند ماده اولیه یک محصول فناوری را به ما بفروشند و دانش تهیه آن را به ما نداده‌اند، مگر اینکه دانشمندان و نخبگان ما با تلاش خود آن را بدست آورده‌اند، در حوزه فناوری های زیستی غرب و آمریکا چنین کاری را تاب نیاورده‌اند و با روشهای مختلف سعی کرده‌اند ما را از ادامه این مسیر بازدارند.

* ارتباط با آمریکا و غرب باعث نمی‌شود به ما دانش فنی بدهند

اینکه غرب و آمریکا تلاش می‌کنند که کشورهای منطقه به دانش فنی و علم دست پیدا نکنند واقعیتی روشن است، عربستان با اینکه امروز به عنوان یک کشور حلقه به گوش آمریکا در منطقه است هنوز نتوانسته از آنها دانش بگیرد. پس ارتباط با آمریکا و غرب دلیل به این مسئله نیست که آنها به ما دانش فنی یک فناوری را می‌دهند. بطور مثال مردم مصر قبل از ارتباط با اسرائیل و آمریکا خوشبخت‌‌تر بودند یا امروز که با آنها رابطه دارند؟ آیا امروز سطح پیشرفت، رفاه و تکنولوژی توانسته خودش را در این کشور نشان دهد؟ پاسخ منفی است. پس نتیجه می‌گیریم آمریکا و غرب به دنبال این هستند که منطقه به رشد واقعی نرسد و ارتباط با این کشورها هم باعث نمی‌شود تا آنها به ما دانش فنی بدهند.

هر تکنولوژی جدیدی که در دنیا بوجود می‌آید کشورهای غربی فعالانه سعی می‌کنند از دسترسی کشورهایی همانند ایران برای رسیدن به آن جلوگیری کنند. پیشرفت ما در صنعتی مانند بیوتکنولوژی که عمر طولانی ندارد و ما هم نیروی انسانی قابلی در این حوزه داریم، غرب را نگران کرده است و غرب تلاش می‌کند جلوی ما را بگیرد تا ما نتوانیم در این حوزه پیشرفت کنیم.

بیوتکنولوژی از دهه هفتاد در ایران وارد فاز اجرایی شده است و کشورهای فوق الذکر تمامی توان خود را بکار می‌گیرند تا به هر ترتیب جمهوری اسلامی ایران را در این حوزه محدود کنند.

* تولید محصولات بیوتکنولژی در ایران از اواخر دهه ۷۰

در دهه هشتاد شرکت‌هایی در کشور ما ایجاد شد که توانستنه اند پنجه در پنجه شرکت‌های بزرگ دنیا بیاندازند و به عنوان رقیب شرکت‌های چند ملیتی دنیا خود را نشان دهند. این شرکت ها حتی در بازار های سطح منطقه هم در حال رقابت با شرکت های بزرگ غربی هستند.

به عنوان مثال یک شرکت ایرانی در سوریه توانسته بود در حضور شرکت‌های بزرگ غربی در مناقصات برنده شود و بازار چند میلیون دلاری را برای داروهای بیوتک کشور فراهم آورد، هرچند در سال گذشته شرکت‌های رقیب آرژانتینی و آلمانی به کمک نمایندگی خود در ایران (با پوشش یک شرکت داروئی تولیدی کاذب) با پیشنهاد قیمتی در حد رایگان و فقط برای پس گرفتن بازار خود و شکست شرکت ایرانی توانستند برنده شوند.

اگرچه مبلغ حاصل از بازار سوریه در جمع درآمدهای آن شرکتها ناچیز است ولی برای اینکه اجازه ورود شرکت ایرانی به عرصه جهانی را ندهند این اقدام صورت گرفت. مهم به زانو درآوردن شرکت تولیدکننده ایرانی و اجازه ندادن به صادرات داروی تولید ایران و با برند ایران است.

در پاکستان و مکزیک هم شاهد چنین مسائلی هستیم. هرچند این مبارزه، موجب کاهش سرعت پیشرفت ایران نشده است و امروز ایران در زمینه بیوتکنولوژی داروئی در حال انتقال تکنولوژی به مالزی و ترکیه می‌باشد. به طور قطع این مسائل توانسته آمریکا و غرب را نگران کند.

* با اتکا به توانمندی داخلی توانستیم انحصار صنعت بیوتکنولوژی را در دنیا بشکنیم

ما با اتکا به توانمندی داخلی توانسته‌ایم در  صنعت بیوتکنولوژی انحصار را در دنیا بشکنیم و نخبگان داخلی کشورمان بدون التماس از آمریکا و غرب، به این علم و دانش فنی دست پیدا کردند.

برای تولید، ساخت کارخانه برای ما کار مشکلی نیست، اینجا دانش فنی است که ارزش دارد.

یک کیلوگرم داروی فناوری بیوتکنولوژی ارزش چند صد میلیون دلاری دارد، این دارو در مقایسه با فناوری ماهواره، دوربین دیجیتال و فرش بسیار گران‌ قیمت تر است. پس آن چیزی که باعث ارزش افزوده در کشور ما می‌شود رویکرد به سمت تکنولوژی‌هایی با سطح بالاست. به همین دلیل هم است که آمریکا و غرب از اینکه ما به چنین دانشی دست پیدا کنیم نگران می‌شوند و حتی برای مقابله با ما دست به ترور می‌زنند. چون این فناوری‌ها موجب اقتدار اقتصادی کشور عزیز ایران است.

* برطرف شدن رکود دهه ۹۰ آمریکا توسط افزایش تولید داروهای زیستی

تولید داروهای زیستی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، طبق برخی تحلیل‌ها رکود دهه ۹۰ آمریکا توسط افزایش تولید داروهای زیستی برطرف شد.

* تلاش کمپانی‌های غربی برای نفوذ در دستگاه‌های مختلف ایران

امروز کمپانی‌های غربی و نمایندگی‌های آنها در داخل کشور تلاش می‌کنند تا با نفوذ در دستگاه‌های مختلف جلوی پیشرفت‌های علمی کشور را بگیرند. شاید در یک نگاه سطحی احساس کنیم این کمپانی‌ها فقط در تلاش هستند تا سود بیشتری از کشور ما ببرند ولی وقتی عمیق‌تر می‌شویم می‌بینیم که یکی از اهداف عمده آنها این است که تولید کنندگان داخلی به دانش فنی یک تکنولوژی دست پیدا نکنند که البته در این صورت هم هست که می‌توانند بازار بهتری داشته باشند.

این کمپانی‌ها با سناریوسازی سعی می‌کنند تولیدات داخلی را یک تولید بی‌کیفیت نشان دهند. به طور مثال در حوزه دارو با نفوذی که در دستگاه‌های مختلف پیدا می‌کنند، تولیدات داخلی ما را بی‌کیفیت نشان می‌دهند، حتی گاهی دیده می‌شود این شرکت‌ها با نفوذ در نهادهای انقلابی برای خود یک پوشش درست می‌کنند تا در قالب این پوشش فعالیت‌های خود را با امنیت بیشتری انجام دهند. چیزی که مبرهن است اینکه کمپانی‌های خارجی و افراد وابسته به آنها از دشمنان اصلی اجرایی نشدن اقتصاد مقاومتی در کشور هستند.

* اقتصاد مقاومتی از مترقی‌ترین سناریوهای پیشرفت کشور

بی‌شک اقتصاد مقاومتی از مترقی‌ترین سناریوهای پیشرفت کشور است، این مدل در کشورهای دیگری هم اجرا شده و آنها را به پیشرفت رسانده است و ما برای اینکه بتوانیم از شرایط اقتصادی نامناسب امروز عبور کنیم راهی نداریم جز اینکه اقتصاد مقاومتی را به درستی اجرا کنیم و لازمه این مهم هم مبارزه با افراد و شرکت‌هایی است که تلاش دارند در مقابل تولید داخلی و پیشرفت علمی کشور بایستند.

متأسفانه برخی از شرکت‌های داخلی  که تولید کاذب دارند و مانند ستون پنجم شرکت‌های خارجی در این جنگ اقتصادی عمل می‌کنند وقتی دیدند یکسری شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی با کسب دانش فنی به دنبال تولید واقعی هستند و قیمت داروها را پائین می‌آورند، به دنبال راه‌هایی همانند «دامپینگ» برای مقابله با این شرکت‌های دانش بنیان داخلی افتادند.

قله گذر ما برای تبدیل شدن به تولید کننده واقعی داروهای بیوتک شکل گیری شرکت های دانش بنیان است. اگر از این قله گذر کنیم به راه بی بازگشت پیشرفت در بیوتکنولوژی همانند دانش هسته ای و موشکی خواهیم رسید. دشمنان ما حتی با ترور دانشمندان ما هم قادر به جلوگیری از این راه نیستند.

شاید دور نباشد که دانشمندان عرصه بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی نیز اماج ترورهای ناجوانمردانه عوامل رژیم صهیونیستی قرار گیرند تنها به این دلیل که توانسته‌اند با ستون پنجم عوامل اقتصادی در عرصه علم و فناوری مقابله موثر بکنند.

* سناریوسازی دشمنان برای مقابله با محصولات دانش‌بنیان ایران

شرکت‌های چند ملیتی غالباً در داخل کشور نماینده‌هایی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم دارند. برای اینکه با عملکرد این کمپانی‌ها آشنا شویم نیاز است مثالی را مطرح کنیم. فرض کنید یک دارو وارد بازار دنیا می‌شود، این دارو در ابتدا قیمت خیلی بالایی دارد. ما اگر بخواهیم تکنولوژی این دارو را وارد کنیم ممکن است ۵ سالی طول بکشد.

حال این دارو از کجا وارد کشور می‌شود؟ چه کسی این را وارد می‌کند؟ شرکت‌های چند ملیتی در ایران نمایندگی دارند، این نمایندگی‌ها به انجمن‌های تخصصی و معرفی داروهای غربی در صدد بازاریابی هستند. جامعه پزشکی نیز درپی این است که بیماران هرچه سریع‌تر بهبود پیدا کنند، از این داروها استقبال می‌کنند.

این شرکت‌ها سودجو از این موقعیت سوء استفاده می‌کنند و یک دارویی که به فرض ۵۰ یورو است را با قیمت ۱۰۰ یورو به بیماران ما می‌فروشند. از آنجایی که کشور ما برای واردات دارو محدودیت ارزی دارد، وقتی این درخواست ها برای این دارو بالا می‌رود با افزایش تقاضا و کمبود دارو، و درخواست‌ بیماران و پزشکان یک موج در کشور ایجاد می‌شود حال این موج را چه کسانی راه انداخته‌اند؟ مسلماً پزشکان قصدی ندارند و هدف آنها تنها بهبود بیماران است پس این موج و موج سواری توسط همین شرکت‌های نمایندگی کمپانی‌های خارجی است که ایجاد می‌شود.

 متأسفانه تحقیقات نشان می‌دهد گاهی جناح‌های سیاسی بازیچه دست این شرکت‌ها می‌شوند. این شرایط باعث می‌شود مجموعه‌های مختلف به این نتیجه برسند که داروی مشخص یا محصول مشخصی باید وارد کشور شود.

ما نخبگان توانمندی داریم و وقتی این نخبگان می‌بینند دارو یا محصول مشخصی با قیمت بسیار بالا وارد می‌شود به دنبال تولید آن در داخل می‌روند و با تحقیقاتی که انجام می‌دهند این محصول را با قیمت تمام شده بسیار کمتری تولید می‌کنند.

شرکت‌های غربی وقتی می‌بیند ما  به دانش فنی فلان محصول دست پیدا می‌کنیم، در تقابلی مخفی و مزورانه به جای اینکه دانش فنی را به ما بدهند خط تولید آن را به ما می‌فروشند تا نتوانیم به دانش فنی آن دست پیدا کنیم، ایجاد خط تولید در داخل کشور اگرچه ما را در زمینه‌هایی جلو می‌برد اما بازار ما همچنان برای خرید مواد اولیه و تعمیر و نگهداری بایستی به غرب وابسته باشد این وابستگی در شرایطی مثل تحریم بشدت کشور را در تنگنا قرار می‌دهد.

گاهی هم می‌بینیم قراردادهایی می‌بندند که طبق آن زمانی دانش فنی یک محصول را به ما می‌دهند که دیگر آن محصول از دور خارج شده است.

* رقابت تولیدکنندگان داخلی با تولیدکنندگان کاذب در حوزه محصولات دانش‌بنیان

 اما اصل داستان از این به بعد جالب‌تر می‌شود. متأسفانه در حوزه دانش بنیان ما در کنار تولیدکنندگان واقعی در کشور تولید کنندگان کاذب هم داریم. ما الان چند شرکت داریم که از شرکت‌های وابسته به اکتیویست‌های یهودی دارو می‌خرند منافع این کار به جیب چه کسی می‌رود؟ ابنها مقابل شرکت‌های داخلی ما هستند و به اقتصاد مقاومتی ضربه می‌زنند.

ما شرکت‌های تولیدکننده واقعی و شرکت‌های تولیدکننده کاذب داریم. یعنی خود را تولید کننده معرفی می‌کنند ولی در اصل با شرکت‌های غربی یا صهیونیستی در ارتباط اند. امروز چون دیدند که ما در حال دسترسی به تکنولوژی هستیم به مقابله با ما پرداخته ‌اند.  داروی آماده را از خارج وارد کرده و بسته بندی می‌کنند و حتی بعضی مواقع داروی بسته بندی شده را دوباره با بسته بندی جدید به فروش می‌رسانند.

ما در حوزه بیوتکنولوژی در کشورهای خاورمیانه اول هستیم در کشورهای آسیای غربی و آفریقا هم اول هستیم، ما ۲۸ قلم داروی بیوتکنولوژی تولید می‌کنیم که از این تعداد ۱۳ قلم در بازار در حال فروش است. در حالیکه عربستان اصلاً توانمندی تولید یک دارو را هم ندارد. این نشان از توانمندی دانشمندان کشور ماست.

بنابراین استراتژی آنها برای مقابله با ما فرق کرده و به این نتیجه رسیدند که شرکت‌هایی در ایران راه اندازی کنند به این شرکت‌ها تکنولوژی ندهند ولی کاری کنند که از نظر اقتصادی برای این شرکت‌ها صرفه داشته باشد و به آنها می‌گویند که خودشان را در ایران به عنوان تولیدکننده جا بیاندازند. شرکتی که به این صورت ایجاد می‌شود سودهای بسیاری هم از ایران به دست می‌آورد.

در ابتدا با قیمت پایین‌تر محصولشان را عرضه می‌کنند تا شرکت‌های داخلی زمین بخورند. وزارت بهداشت هم هدفش رساندن داروی ارزان‌تر به مردم است. بنابراین برای این وزارت هم خرید از آن شرکت وابسته صرف بیشتری دارد تا خرید از شرکت داخلی. بنابراین می‌بینیم که سناریوی بسیار دقیقی برنامه ریزی شده است طوری که قربانیان این سناریو اول وزارت بهداشت است که در بسیاری از مواقع مظلومانه اماج تهمت قرار می‌گیرد و سپس مردم کشور هستند. سال‌ها می‌گذرد و این داستان ادامه دارد.

این شرکت‌ها هم با این شرایط به قدرت دست می‌یابند و می‌توانند حتی در نهادهای ما هم نفوذ کنند. اینها به اضافه افرادی که نادانسته در اختیار منافع اینها قرار می‌گیرند موانعی برای تولید داخلی ایجاد می‌کنند. حتی گاهی اوقات نهادهای پوششی درست می کنند یعنی با یک شرکت وابسته به نهادهای معتبر ما همکاری می‌کنند و حتی ممکن است آن نهاد نداند که این شرکت وابسته به صهیونیست است.

مثلا فردی صاحب یک شرکت دارویی اروپایی که یک اکتیویست صهیونیست است و جزء کمیته آمریکای جنوبی بیوتکنولوژی ویزمن اسرائیل است، رسالت این موسسه حمایت از دانشمندان یهودی است که در حوزه بیوتکنولوژی کار شایانی انجام دهند و به تقویت روابط اسرائیل با دیگر کشورها کمک بکنند. حال مشاهده شده است شرکت متعلق به این فرد صهیونیست با هدایت شرکت همکار داخلی خود (شرکت ا.ک) وارد مشارکت با یکی از نهادهای حاکمیتی کشور به نام نهاد دارویی (نام محفوظ است) شده است. آن هم در داروهایی که به شدت مورد حساسیت است و نسل آینده این کشور را هدف می‌تواند بگیرد. بنابراین افراد صهیونیستی از طریق شرکت‌های وابسته به نهادهای معتبر ما همکاری می‌کنند و به دلیل وجود آن نهاد معتبر از اعتبار هم برخوردار می‌شوند و دیگر کسی نمی‌تواند آنها را زیر سوال ببرد.

یک منبع آگاه گفت: دارویی برای خانم‌های در سنین بارداری استفاده می‌شود که تولید داخل آن را هم داریم. ما رصد کردیم که یکی از این شرکت‌ها این دارو را وارد می‌کرد. ولی سازمان غذا و دارو بدلیل اینکه شرکت تولید کننده آن توسط اسرائیل خریداری شد واردات آن را ممنوع کرد.

سپس شرکت وارد کننده، دارو را از جایی وارد کردند که شرکت تولید داروی انسانی نبود و تولیدکننده داروی حیوانی است. محموله‌های این شرکت که در گمرک وجود دارد دارای فاکتور خرید کشور اسپانیاست ولی محموله از کشور مصر وارد می‌شود. آن هم بدون اینکه مجوز گرفته باشد. سازمان غذا و دارو مدتی است که اماج سوالات و تهمت‌ها از سوی دوست و اشناست که چرا جلوی واردات یک محصول اسرائیلی را گرفته است. راستی شکایت را به کجا باید برد که در ام القری اسلام نمی توان جلوی ستون پنجم اقتصادی غرب و اسرائیل را گرفت.

شگرد دیگر صهیونیست‌ها این است که شرکت‌های پوششی درست کنند تا کشورها متوجه نشوند که دارو متعلق به صهیونیست‌ها است. نمونه آن شرکتی است که به تازگی در انگلستان شکل گرفته و داروهای آن همگی متعلق به شرکت توای اسرائیل است.

* لزوم اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی

امروز نیاز است از تمام کسانی که از اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی و دانش بومی حمایت می‌کنند، حمایت شود. ما نباید فریب غرب و آمریکا و وابستگان آنها را در داخل بخوریم. باید ببینیم چه کسی دارد از تولید داخلی حمایت می‌کند چه کسی در مقابل واردات بی‌رویه ایستاده است و به دنبال تقویت شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی است.

متاسفانه گاهی دیده می‌شود برخی از واردکنندگان این ادعا را دارند که تولیدکننده داخلی است و وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که بخش بزرگی از آنها از همان تولیدکنندگان کاذب هستند، کسانی که ادعا دارند تولیدکننده و حامی تولید داخلی هستند ولی ماشین زیر پای آنها از لوکس‌ترین ماشین‌های خارجی است ولی در مناظرات تلویزیونی ادعاهای عجیب و غریب دارند.

* دست‌های پشت پرده اجازه نمی‌دهند تولیدات دانش‌بنیان داخلی به فروش برسند

امروز حداقل ۲۵ تا ۳۰ درصد داروهای وارداتی در کشور تولید می‌شود ولی دست‌های پشت پرده اجازه نمی‌دهند تولیدات داخلی به فروش برسند. وقتی ما تولیدکننده داخلی داریم چرا باید از خارج وارد شود.

مقام معظم رهبری می‌فرمایند «وقتی تولید داخلی وجود دارد نباید واردات داشته باشیم.» کسانی که دلشان برای صنعت داخل و جوانان این کشور می‌سوزد نباید نسبت به این مسائل بی‌تفاوت باشند.

باید در مقابل با قاچاق کالا جدی تر عمل کرد مسئولان نباید اجازه دهند شرکت‌های دانش‌بنیان و هر تولید کننده داخلی هم از قاچاق کالا ضربه بخورد و هم از سناریوهایی که دشمنان برای ضربه به اقتصاد این کشور می‌چینند.

 صاحب‌نظران معتقدند پشت پرده برخی از شرکت‌هایی که تولیدات دارویی و تجهیزات را به ایران وارد می‌کنند رژیم صهیونیستی است و برخی دانسته یا ندانسته به خاطر منافع شخصی دست به واردات می‌زنند و دشمنان را هم برای رسیدن به اهداف خود در جنگ اقتصادی با کشور یاری می‌کنند.

یک روزی دانشمندان هسته‌ای ما ترور شدند چون دشمنان ما متوجه شدند نمی‌توانند در مقابل پیشرفت ما ایستادگی کنند. امروز دلسوزان حوزه بیوتکنولوژی نگران این مسئله هستند که روزی دشمنان رو به ترور دانشمندان بیوتکنولوژی ما بیاورند.

به هر حال مسئولان ما باید جدی‌تر به این مسائل ورود کنند و اجازه ندهند تا دشمنان این مرز و بوم با روش‌های مختلف به تولیدات دانش‌بنیان ما ضربه بزنند و باعث سرخوردگی، دلسردی و در نهایت مهاجرت نخبگان و دانشمندان ما شوند.

مسلما اگر این افراد و نهادها به فعالیت‌های خود در حمایت از دشمنان ادامه دهند نیاز است که مراکز قانونی با انها برخورد کرده و رسانه‌ها نیز به روشنگری بیشتری در مورد این افراد و شرکت‌ها بپردازند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.