پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قیمت نفت یک دلار افزایش یافت
توافق بر سر تثبیت تولید نفت در سطح ماه ژانویه، بازار نفت را افزایشی کرد و قیمت نفت در بازارهای جهانی با یک دلار افزایش 33.18دلار در هر بشکه فروخته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

قیمت نفت در معاملات امروز پس از توافق روسیه و عربستان برای تثبیت سطح تولید نفت و کاهش اشباع جهانی افزایش یافت.

به گزارش فارس، پیش از این نیز وزیر نفت کشور نسبت به مذاکره با عربستان ابراز تمایل کرده بود. این اظهارات و توافق صورت گرفته سبب افزایش قیمت نفت شده است.

اما رسانه‌های خارجی در تلاشند، در صورت عدم به نتیجه رسیدن توافق، تمایل ایران برای باز پس گرفتن سهم خود از بازار را عامل شکست معرفی کنند درحالی‌که عربستان و روسیه در حال حاضر در بالاترین سطح در حال تولید هستند.

هرچند قیمت نفت بالا رفته است اما رسانه‌های غربی افزایش قیمت نفت را موضع سخت ایران برای عدم حفظ سطح تولید مرتبط می‌کنند درحالی‌که اگر همچنین تاثیری بر بازار داشت باید قیمت نفت نزولی می‌شد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲۷ سنت افزایش یافت و ۳۲٫۴۵ دلار در هر بشکه فروخته شد. این نوع نفت روز گذشته ۱٫۲۱ دلار کاهش یافته بود.

نفت خام آمریکا نیز با ۶۶سنت کاهش ۲۹٫۷۰دلار در هر بشکه معامله شد.

عربستان روز گذشته اعلام کرد که توافق به همکاری دیگر تولیدکنندگان بستگی دارد.

تحلیلگران اف‌جی‌ایی در یادداشتی اعلام کردند اقدام برای تثبیت سطح تولید در سطح ژانویه تفاوت اندکی بر روی توازن عرضه و تقاضا در سال جاری ایجاد می‌کند و برای از بین بردن  ۶۰۰ هزار بشکه نفت در روز مازاد در سال جاری کافی نیست.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.