پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

«معمای شاه» انتخاباتی می‌شود
با نزدیک شدن به هفتم اسفند ماه و برگزاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، سریال تلویزیونی معمای شاه نیز حال و هوایی انتخاباتی به خود می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در این قسمت که جمعه سی‌ام بهمن پخش خواهد شد، در ادامه پرداختن به رویدادهای تاریخ معاصر این سریال، بینندگان شاهد پرداختن سریال به انتخابات شانزدهمین دوره مجلس شورای ملی در سال ۱۳۲۸ خواهند بود. بهانه ورود داستان به موضوع انتخابات نیز تمایل «محمود وزیری» برای ثبت نام در انتخابات است. محمود با حضور در جلسات گروه‌های مذهبی، به کاندیداتوری علاقه مند می‌شود و در این مسیر با چالش‌های گوناگونی مواجه می‌شود.

همچنین در این قسمت ترور «عبدالحسین هژیر» توسط فدائیان اسلام نیز به تصویر کشیده می‌شود.

همزمان با پخش قسمت شانزدهم معمای شاه، بازی «محمود مقامی» در نقش مهدی عراقی و «علی دهکردی» در نقش آیت الله مرحوم طالقانی در این سریال آغاز خواهد شد. «جلیل فرجاد» در نقش یک روحانی از دیگر بازیگران قسمت جدید معمای شاه است.

این سریال ۸۰ قسمتی به نویسندگی و کارگردانی «محمدرضا ورزی» و تهیه‌کنندگی «علی لدنی» در سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخته‌شده است. ۸۰ بازیگر اصلی، ۵۲۰ بازیگر فرعی و بیش از ۵۶۰ نفر از عوامل پشت دوربین از اردیبهشت سال ۱۳۹۱ تاکنون در ساخت این اثر همکاری داشته‌اند.

معمای شاه به‌مرور وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ هم‌زمان با دوران پهلوی دوم می‌پردازد. علاقه‌مندان علاوه بر رسانه‌های عمومی و رسمی می‌توانند اخبار و عکس‌های مربوط به این سریال را از طریق سایت رسمی معمای شاه به نشانی www. moamaeshah. ir، صفحه رسمی این سریال در اینستاگرام به نشانی moamaeshahofficialtv و کانال رسمی سریال در تله گرام به نشانی https: //telegram. me/moamaeshah دنبال کنند.

زمان پخش و تکرار معمای شاه

این سریال جمعه‌شب‌ها ساعت ۲۲ به‌صورت هم‌زمان از شبکه یک سیما و شبکه HD پخش و در این زمان‌ها تکرار خواهد شد:

بامداد شنبه ساعت: ۳۰/۱ شبکه یک سیما

روز شنبه هر هفته: ساعت ۳۰/۹ و ۴۰/۱۴ شبکه یک سیما

روزهای دوشنبه: ساعت ۴۵/۱۹ شبکه یک سیما

روزهای پنج‌شنبه: ساعت ۴۰/۱۷ شبکه سه سیما

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.