پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نصرالله: بگذار نیروی زمینی به سوریه بفرستند تا بحران کل منطقه را تمام کنیم/ سوریه ستون خیمه مقاومت باقی می‌ماند
دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه سوریه برای مردمش و ستون خیمه مقاومت باقی می‌ماند، اعلام کرد که عربستان و ترکیه نیروی زمینی به سوریه بفرستند یا نفرستند هر دو خوب است. بگذار بفرستند تا بحران منطقه را تمام کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

«سید حسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت فرماندهان و سران شهید مقاومت، در سالروز شهادت «سید عباس موسوی» در مجتمع فرهنگی «سید الشهدا» (ع) در ضاحیه جنوبی بیروت سخنان مهمی در خصوص منطقه و بحران سوریه مطرح کرد.

دبیر کل حزب‌الله لبنان با یادآوری سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: این سالروز را به مقام معظم رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و برادرانمان در ایران و دولت و مردم این کشور تبریک می‌گوییم و آرزوی عزت و اقتدار و پیشرفت بیش از این را برای این کشور داریم.

وی همچنین با تسلیت یازدهمین سالگرد ترور «رفیق حریری» نیز گفت: با وجود اختلاف و خصومت با برخی ورثه رفیق حریری، واجب اخلاقی است که تسلیت و احساسات خود ابراز کنیم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان، همچنین دهمین سالروز تفاهم و ائتلاف با جریان آزاد ملی و پنجمین سالگرد انقلاب بحرین را نگرامی داشت و با یادآوری جنگ یمن، تأکید کرد که ارتش و گروههای مردمی در مقابل دشمن ایستاده‌اند و این مقاومت را برای تمامی مردم مقاوم یمن تبریک می‌گوییم.

سید حسن نصرالله تاکید کرد که رهبران شهید راه مقاومت که با نام و ایثارگری هایشان همواره در کنار ما هستند، بخشی از جنگ باز ما با دشمن صهیونیستی آمریکایی هستند.

تلاش اسرائیل برای دوست نشان دادن خود برای عرب‌های اهل سنت

وی در ادامه با اشاره اینکه تحلیلگران رژیم صهیونیستی در گزارش‌های خود بر این مسئله تاکید دارند که اسرائیل در برابر دو تهدید و دو فرصت قرار گرفته، گفت: فرصت اسرائیلی‌ها این است که اکنون فضا لازم برای آنها در راستای ایجاد رابطه با کشورهای اهل تسنن فراهم شده است.

نصرالله افزود: ائتلاف کشورهای سنی با اسرائیل علیه ایران به سود تل آویو است و فرصت دومی که در اختیار اسرائیل است، به تعبیر خودشان تغییر نظام سوریه است. سقوط ارتش و نظام سوریه ضربه‌ای محکم بر محور مقاومت است چرا که ارتش سوریه یکی از نیروهای مشارکت کننده در هرگونه نبرد علیه اسرائیل بوده است.

دبیر کل حزب الله در ادامه اظهار داشت: در شرایط کنونی هماهنگی میان ادبیات رسانه‌های اسرائیلی و رسانه‌های عربی به ویژه رسانه‌های سعودی و کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد که آن معرفی ایران به عنوان دشمن و همینطور نظام سوریه و حزب الله و نادیده گرفتن دشمن واقعی یعنی اسرائیل.

وی تصریح کرد: اسرائیل باور دارد که اکنون فرصتی طلایی برایش فراهم شده تا خود را به عنوان دوست اعراب سنی در جهان عرب و اسلام معرفی نماید و این همان مرحله ای است که خود را به عنوان دوست مسیحیان لبنان معرفی می‌نمود و همینطور در سال ۱۹۸۲ خود را حامی شیعیان نشان می داد در برابر فلسطینیان و اکنون خود را با وقاحت دوست اهل تسنن نشان می‌دهد.

دبیرکل حزب الله با اشاره به اینکه هدف اصلی از معرفی ایران و مقاومت به عنوان تهدید، ایجاد جنگ مذهبی میان شیعه و سنی است ابراز داشت که نشان دادن منازعات سیاسی یمن، بحرین، لبنان و عراق به عنوان جنگ مذهبی در راستای منافع اسرائیل است.

وی در ادامه افزود: چگونه است که فلسطینیان هر روز و هر ساعت در معرض حقارت قرار دارند؛ آیا آنها از اهل سنت نیستند؟ کدام عاقلی در میان اهل سنت می‌پذیرد که اسرائیل دوست و حامی آن‌ها باشد؟ این چه فریبی است که رسانه‌های عربی انجام می‌دهند و از دیگران دشمن به وجود می‌آورند؟

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: کسانی که امروز سالگرد آن‌ها را گرفته‌ایم، با گلوله و بمباران هوایی و خودروهای انفجاری به دست اسرائیل به شهادت رسیده‌اند. اسرائیلی ها همچنان به ترور و کشتار خود ادامه می‌دهند. آیا دولت‌های عربی می‌پذیرند اسرائیل دوست آن‌ها باشد؟؛ در حالیکه کماکان خاک کشورهای عربی را در اشغال خود دارد. آیا  رژیمی را به رسمیت می‌شناسید که در طول تاریخ جنایت‌های هولناکی را در حق اهل سنت انجام داده است. چه کسی است که مانع بازگشت میلیون‌ها فلسطینی به کشورشان شده است؟. چه کسی است که هر ساله قتل و کشتار در غزه به وجود می‌آورد؟

توافق عربستان، ترکیه و اسرائیل برای براندازی دولت سوریه

سید حسن نصرالله تأکید کرد: چرا که آن‌ها نظام سوریه را کماکان یک خطر برای منافع اسرائیل در منطقه می‌داند. آن‌ها از روز اول با حمایت‌های اطلاعاتی و لجستیکی و ایجاد امکان عبور از مرزها برای تروریست‌ها، جزئی از معرکه بودند. اسرائیل از پشت پرده هر آن‌چه که ممکن بود را علیه سوریه به کار می‌برد. اسرائیل با عربستان و ترکیه به این توافق رسیده است که تحت هر شرایطی اجازه بقای بشار اسد را ندهد و همچنین اجازه حل بحران به شکل سوری-سوری را نیز ندهد. راه‌حل سوری- سوری از سوی اسرائیل، عربستان و ترکیه رد می‌شود. آن‌ها برای مذاکرات پیش‌شرط قائل می‌شوند و گفت‌و گوها را به تعطیلی کشانده‌اند و با ادامه دار شدن جنگ مشکلی ندارند.

نصرالله ادامه داد: اسرائیلی‌ها در نشست‌های اخیر خود، فهمیده‌اند که فروپاشی نظام سوریه ممکن نیست و با وقاحت تمام تجزیه سوریه را خواستار شده است و حکومت‌های سنی،علوی و کردی سخن می‌گویند.

وی ابراز داشت که فرصت دوم در برابر اسرائیل یعنی جنگ در سوریه این شرایط را برای تل اویو فراهم نموده است تا بتواند ستون خیمه مقاومت را هدف قرار دهد و ضربه‌ای مهلک بر آن وارد نماید.

وی با اشاره به اینکه سرنگونی نظام سوریه در راستای منافع اسرائیل است تاکید کرد که اسرائیل به دنبال ضربه زدن به مقاومت از طریق بحران سوریه است.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه بحث درباره تقسیم القاعده به جبهه النصره و داعش مطرح شده است، تصریح کرد که اسرائیل القاعده داعش و جبهه النصره را برای حکومت در سوریه بهتر از حکومت کنونی می داند.

وی با اشاره به اینکه اجماع در میان سیاستمداران صهیونیست درباره اینکه گزینه داعش القاعده و النصره بهتر از دولت کنونی دمشق‌اند افزود: هر گزینه ای غیر از باقی ماندن رژیم کنونی سوریه برای تل آویو بهتر است.

اجازه سیطره طاغوتیان بر سوریه را نمی‌دهیم

سید حسن نصرالله در ادامه با تاکید بر اینکه سوریه به عنوان ستون مقاومت باقی خواهد ماند، گفت: نه به داعش، آمریکا، عربستان، اسرائیل و نه به هر متجاوز دیگر اجازه نخواهیم داد که بر سوریه سیطره یابند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه گفت: مواضعی که اعلام شده ما را بر آن می‌دارد تا تصمیمات و مواضع خود را روشن بسازیم. امروزه اسرائیل در سوریه که با هدف فروپاشی نظام این کشور آمده بود، با شکست مواجه شده است. اسرائیل همچنین در تجزیه سوریه نیز به بن بست خورده است؛ چرا که ارتش و نیروهای مردمی که در حلب، حمص، حماه و لاذقیه می‌جنگند، تجزیه سوریه را رد می‌کنند و این‌که گفته می‌شود،این جنگ برای ایجاد یک کشور کوچک است، کذب و افترا محسوب می‌شود. امروزه پس از پنج سال از گذشت بحران، می توانیم بگوییم که القاعده با دو زیر مجموعه خود یعنی داعش و النصره به سمت ایجاد یک حکومت جاهلی در امتداد دیگر کشورهای منطقه می‌رفتند اما امروز مشخص است که شکست خورده‌اند و در تسلط بر سوریه و ایجاد یک حکومت جاهلی وحشیانه با نام اسلام ناکام مانده‌اند.

حسن نصرالله در مورد امیال و آرزوهای ترکیه در سوریه نیز تأکید کرد: طرح ترکیه برای ایجاد امپراتوری عثمانی جدید که تا لبنان، عراق، اردن و شمال مصر امتداد یابد نیز به شکست انجامیده است. سعودی‌ها نیز طرحشان در سوریه به ناکامی خورده است و آن ها این روزها در حال نوشیدن جام کینه و شکستشان هستند. از شکست طرح‌هایشان صحبت می‌کنیم و نه عقب‌نشینی کامل آن‌ها، دشمنان با هدف جنگ با سوریه و کسانی که در محور سوریه می‌جنگنده آمده بودند اما در رسیدن به اهدافشان تا کنون ناکام بوده‌اند. آن‌ها حمایت آمریکا، عربستان، ترکیه و کشورهای خلیج [فارس] را با خود داشتند. بیشتر ذخایر اسلحه و ذخایر مالی و تبلیغات رسانه ای با آن‌ها بود؛ هر جنایتی را انجام دادند تا به هدفشان برسند؛ اما در نهایت ناکام ماندند. تمام این‌ها به خاطر ایستادگی ارتش و رهبری سوریه بود، اصل در اینجا ارتش و رهبری سوریه است؛ وگرنه اگر این ایستادگی نبود؛ حامیان سوریه نیز نمی‌توانستند موفقیتی در جنگ کسب کنند.

دبیر کل حزب الله در ادامه گفت: اسرائیلی ها در خلال یک سال گذشته در نشست ها و سخنرانی های خود بر تقویت حزب الله و پیشرفته شدن تسلیحات موشک‌ها و سازماندهی آن سخن گفتند و حزب الله را سومین تهدید برای خودشان دانستند.

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها از جنگ سوم لبنان سخن می‌گویند تصریح کرد که حزب الله خطری اساسی برای طرح صهیونیست ها و مانعی در برابر خواست ها و مطامع آن است.

سید حسن نصرالله افزود: اسرائیل برای مقابله با این تهدید دو راه حل دارد اول اینکه بار دیگر وارد جنگ با آن شود و دیگر آنکه با محاصره سیاسی مالی رسانه ای و مردمی و قطع کردن مسیرهای لجستیکی و ترور رهبرانش و توطئه چینی برای آن از طریق جاسوس هایش در راستای تخریب چهره ان در جهان، این مقاومت را تضعیف کند.

وی افزود: اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه این مسیر را تجربه کرد و در شرایط کنونی راه دوم را در پیش گرفته است.

نصرالله گفت: ما در محور مقاومت اخیرا به پیروزی ها بزرگی در سوریه بویژه در ریف حلب و لاذقیه دست یافتیم. این نشان می دهد که روندی جدیدی در سوریه و منطقه آغاز شده و فضای جدید در عرصه تحولات باز شده است که انعکاس آن روی سوریه و جهان تاثیرگذار است.

نصرالله گفت: این شکست ها باعث شد که عربستان  ترکیه رو به دخالت زمینی در سوریه به بهانه مبارزه با داعش در چارچوب ائتلاف امریکایی بیاورند و این تحول مهمی است حال چه رخ دهد و چه رخ ندهد. آیا اکنون عربستان و ترکیه بر داعش در الرقه، دیرالزور و شمال حلب پیروز شدند؟ اکنون ترکیه و عربستان بیدار شدند چون این دو کشور شکست خوردند.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد که هدف ترکیه و عربستان از حمله زمینی به سوریه مبارزه با داعش نیست. زیرا ترکیه اگر می خواست از دست داعش رهایی یابد کافی بود گذرگاه های خود را به روی آنها ببندد و خرید نفت از داعش را متوقف کند. عربستان می خواهد ما را متقاعد که با داعش مبارزه کند؟ القاعده و داعش بر عدن در یمن با کمک و حمایت عربستان مسلط شدند و این عربستان است که جنوب یمن را تحویل داعش داده است حال سعودی ها می خواهند با داعش در سوریه مبارزه کنند؟

بگذار نیروی زمینی بفرستند تا بحران منطقه را تمام کنیم

دبیر کل حزب‌الله در ادامه گفت: سعودی‌ها و ترک‌ها [ترکیه] می‌خواند جای پایی در سوریه برای خود باز کنند. برای همین آنها آماده‌اند تا کل منطقه را درگیر جنگی منطقه‌ای کنند تا منافعشان تامین شود، آنها دنبال حل سیاسی در سوریه نیستند. برای ترکیه کاری ندارد که مرزش را ببندد و حمایتش [از داعش] را متوقف و فورش نفت را قطع تا داعش را نابود کند. در این حال داعش سریع پژمرده می‌شود. آیا کسانی که [جنوب] یمن را تسلیم داعش کرده‌اند، میخواهند با داعش در سوریه مبارزه کنند؟ آنها [سعودی‌ها] در یمن ناتوانند. نه عزمی نه قاطعیتی [کنایه به عملیات توفان قاطع] ، آنها مزدور از همه جای دنیا آورده‌اند و هنوز موفق نشدند کار را یکسره کنند پس چگونه می‌خواهند در سوریه موفق شوند؟

نصرالله گفت: بگذارید آخرش را بگویم. اگر [ترک‌ها و سعودی‌ها] به سوریه نیایند خوب است اگر هم نیروهایشان را بفرستید باز هم خوب است. اگر نیایند بحران سوریه حل می‌شود هر چند مدتی زمان می‌برد و اگر نیایند شاید خیر باشد برای منطقه تا داستان کل منطقه تمام شود، باز هم زمان می‌برد.

او تاکید کرد: به طاغوت‌های زمان از آمریکا گرفته تا عربستان و ترکیه هرگز اجازه داده نخواهد شد که بر سوریه مسلط شوند همچنانکه به اسرائیل اجازه داده نخواهد شد که رؤیاهایش را محقق کند… سوریه ستون خیمه مقاومت باقی خواهد ماند و برای مردمش بابرجا باقی خواهند ماند… ما از موضع اینکه همراه سوری‌ها خون‌ خود را فدا می‌کنیم، افتخار می‌کنیم که در حد توانمان با این طرح‌های خطرناک مقابله کردیم تا محقق نشود.

وی بار دیگر با طرح معادله «هر جا لازم باشد هستیم»، گفت: شهدای مقاومت در سوریه مانند شهدای مقاومت در جنگ تموز [۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶] هستند، همان مقاومتی که «طرح خاورمیانه جدید» را ساقط کرد زیرا اهداف همان اهداف است.. و بار دیگر تکرار می‌کنیم که «آنجا که باید باشیم، خواهیم بود».

وی تصریح کرد: جنگ روانی اثری نخواهد داشت و ما عقب نشینی نمی کنیم هرگز تسلیم نمی شویم و ضعف نشان نخواهیم داد و به مسیرمان در حفظ آمادگی نظامی و حفظ انسجام نیروی انسانی ادامه می دهیم.

وی با اشاره به اینکه حزب الله دشمنان را به نبرد رسانه‌ای فرا نمی‌خواند و با پیشینه‌ای که دارد به مصاف جنگ روانی می رود، ابراز داشت که ما با پاکی شیخ راغب و پاکی شهید سید عباس موسوی و پاکی شهید عماد مغنیه به نبردشان می‌رویم.

سید حسن نصرالله گفت: اکنون تلاش می کنند تا حزب الله را پس از معرفی کردن به عنوان گروه تروریستی به عنوان گروه تبهکار معرفی نمایند که در قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا تجاوز به زنان و قتل کودکان دست دارد و این تبلیغاتی است که رسانه های کشورهای حاشیه خلیج فارس مطرح  می نمایند که در راستای منافع اسرائیل است.

مقاومت قادر است در جنگ آینده، شکست را بر اسرائیل تحمیل کند

نصرالله در خصوص جنگ احتمالی آینده اسرائیل علیه لبنان گفت: آنچه اسرائیل را از آغاز جنگی جدید علیه لبنان منع می‌کند، مقاومت است. اسرائیل وقتی جنگ شروع می‌کند که نتیجه [خوب] را قطعی، سریع و تأمین کننده اهدافش بداند اما آنچه در لبنان مانع میشود که دشمن این پیروزی را به دست نیاورد، مقاومت است؛ مقاومت قادر است مانع این پیروزی اسرائیل شود.

وی خطاب به مردم لبنان گفت: شما در لبنان مقاومتی قدرتمند و توانمند دارید که توانایی هایی دفاعی جدیدی دارد که قادر است شکست را در جنگ آینده به اسرائیل تحمیل کند.

نصرالله توضیح داد: صهیونیست‌ها از جنگ بعدی [احتمالی] می‌ترسند. میترسند که مقاومت مخزن‌های گاز در حیفاء را که به مرگ و جراحت ۸۰۰ هزار فرد در رژیم غاصب می‌شود، هدف بگیرد و معتقدند که آسیبی که از انفجار این مخزن‌ها ایجاد خواهد شد، معادل یک بمب اتم است. از دید آنان، ما بمب اتم داریم [خنده..].

دبیر کل حزب‌الله ادامه داد: اینکه ما در جایی دیگر مشغولیت داشته باشیم، ما را از دشمن صهونیستی غافل نمی‌کند بلکه موضع‌مان را تقویت میکند که سلاح را در دست نگاه داریم و با خون خود مقاومت را حفظ کنیم و با همان سطح تلاش و کوشش دستاوردهای حاج عماد مغنیه [فرمانده شهید حزب الله] را حفظ کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.