پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

قانون گذاری اتحادیه اروپایی برای پرواز پهپادها
کمیسیون اروپایی وابسته به اتحادیه اروپا در حال قانون گذاری در زمینه پرواز پهپادهاست تا با توجه به کثرت این پرنده‌ها از وقوع مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از اسین ایج، نسخه اولیه این قوانین در دست تهیه است و احتمالا تکمیل و اجرایی شدن آنها تا سال ۲۰۱۹ به طول می انجامد تا پرواز پهپادهای تجاری در قاره اروپا سر و شکل منظم تری پیدا کند.

ویولتا بالک وزیر امور حمل و نقل اتحادیه اروپا در این مورد گفته است: پهپاد یعنی نوآوری، خدمات جدید برای شهروندان، مدل های تازه کسب و کار و پتانسیلی عظیم برای رشد اقتصادی. ما قصد داریم اتحادیه اروپایی را به نیروی پیش برنده این جریان مبدل کنیم و ارائه خدمات ایمن با پهپادها بازاری مناسب در این زمینه تا سال ۲۰۱۹ برایمان ایجاد می کند.

وی افزوده که اتحادیه اروپایی امیدوار به ایفای نقش پیشرو در این بازار در حال توسعه است و امیدوار است بخش های اقتصادی از مزایای آن بهره مند شوند. بخش اصلی این قانون ایجاد یک سیستم مرکزی مدیریت ترافیک هوایی است که دسترسی به اطلاعات پرواز پهپادها را تسهیل کرده و از برخورد و تصادم آنها با یکدیگر جلوگیری می کند.

مذاکرات اولیه در این زمینه بین پارلمان های اروپایی و ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپایی آغاز شده و قرار است توافق های کلیدی در این زمینه تا قبل از پایان سال ۲۰۱۷ حاصل شود.

ارزش تجاری بازار پهپادها تا چند سال آینده بالغ بر ۱۲۷ میلیارد یورو پیش بینی شده است. قوانین اتحادیه اروپایی هم تنها پهپادهایی که بیش از ۱۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشند را در برمی گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.