پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختلاف من و کریس اخبار داغ رسانه‌هاست
کی‌روش: سرالکس از سختی‌های مادرید برایم سخن گفت/ به منچستریونایتد گفتم، رونالدو و کوارشما را بخرید
مربی تیم ملی ایران در مصاحبه با نشریه پرتغالی از دوران خود در منچستریونایتد سخن گفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

کارلوس کی‌روش با صعود مقتدرانه تیم ملی ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ به تیتر یک جهان بدل شده است. تاریخ سازی در ایران با صعود متوالی به جام جهانی، کلین‌شیت و عدم شکست در ۸ دیدار دستاورد بزرگی بوده و همه جهان را به خود واداشته است.

عکس وی در صفحه اصلی نشریه «اسپرسو» پرتغال، یکی از معتبرترین مجله‌های این کشور کار شد و کی‌روش از دوران خود در منچستریونایتد سخن گفت. کارلوس در ۲ بازه زمانی ۲۰۰۲-۲۰۰۳ و ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ دستیار فرگوسن بود و در موفقیت این تیم سهیم بود.

وی در خصوص پیشنهاد رئال‌مادرید و مربیگری یک فصله (۲۰۰۴-۲۰۰۳) در این تیم گفت:‌ فرگوسن به من از سختی‌های این تیم گفت و به من هشدار داد. پس از یک سال نیز به من گفت که به یونایتد بازگردم. در منچستر من مربی‌ای بین‌المللی بودم زیرا انگلیسی صحبت کرده و کمی از زبان‌های ایتالیایی، اسپانیایی و فرانسوی می‌دانستم و برایم اینکه دستیار مربی بشوم ساده نبود. اما منچستریونایتد باشگاه بزرگی بود و این حرکت می‌ارزید.

مربی سابق تیم ملی پرتغال در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر جانشینی فرگوسن در منچستر اظهار داشت: بله، به یک توافقی با سرالکس رسیدم اما پس از آن برای هدایت تیم ملی کشورم برآمدم. فرگوسن یک مربی فوق‌العاده بود و من از وی بسیار زیاد یاد گرفتم.

کی‌روش در رابطه با رونالدو نیز تصریح کرد: به سران باشگاه گفتم رونالدو و کوارشما را بخرید. هر دو آنها را و تنها به یکی بسنده نکنید. به نظرم کریستیانو چیزی برای منچستر آورد که تنها گیگز آن کار را کرده بود.

وی ادامه داد:‌ رونالدو در تیم ملی پرتغالی بد زمانی بازوبند کاپیتانی را در اختیار گرفت. فرناندو کونتو، لوویس فیگو و روی کاشتا، همه رفته بودند و علاوه بر اینها، کریستیانو با بدشانسی، مصدومیت سختی نیز به همراه داشت.

کی‌روش گفت: بعد از قضایای رونالدو و رونی در جام جهانی ۲۰۰۶ من وی را متقاعد کردم به منچستریونایتد بازگردد. زمانی که پیشنهاد رئال در ۲۰۰۸ پس از قهرمانی لیگ قهرمانان آمد، دوباره به او گفتم یک سال دیگر در این تیم بمان بعد به رئال برو. ما هیچ دینی به گردن همدیگر نداریم و رابطه ما چیزی که مردم فکر می‌کنند نبوده و بالاتر از یک اختلاف در تیم ملی پرتغال است.

مربی تیم ملی ایران در خصوص این شایعات رسانه‌ها گفت: این‌ اخبار داغ رسانه‌ها است. مثلا داستان فرگوسن و بکام بسیار بزرگ شد. گرچه او سختگیر بود ولی کفش او پس از خوردن به چیزهای مختلف به صورت بکام خورد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.