پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مناظره یک وطن پرست با یک ایرانی
تو واقعا اینقدر ساده ای؟...فهم چیزی که گفتم با اتفاقاتی که تو اروپا افتاد سخت نیست...ضمنا ما برای کودک سوری و فلسطینی نون نمیبریم که مقایسه ش کنی با فقیرای کشور خودمون. ما براشون امنیت می بریم. از چیزی که خودمون داریم بهشون میدیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

وبلاگ”شیفتگان” نوشت:

    تو نژاد پرستی!

–          من وطن پرستم.

–          میشه اونوقت فرقش رو برام توضیح بدی؟

–          من کشورم و سرزمینم و بقیه چیزایی که متعلق به این آب و خاک هست رو دوست دارم. فرقش اینه که با کس دیگه کاری ندارم.

–          واقعا؟

–          بله. هرکس در کشور خودش آزاده هرکاری میخواد بکنه. اما اینکه تو بخوای از شکم مردم خودت بزنی و به دیگران کمک کنی، این خیانته!

–          اون بچه ای که زیر سایه جنگ داره از گرسنگی میمیره انسان نیست و فقط کودکان کار تو خیابون های تهران انسان هستن؟

–          اولویت با مردم خودته.وقتی هنوز مردم خودت فقیر هستن نباید پولتو صرف کشور دیگه کنی!

–          تو واقعا این حرفای عوامانه رو قبول داری؟

–          تو عادت داری که هرچیزی رو که نمیپذیری متهم میکنی…حتی اگر حرفهای من عوامانه باشه حقه!

–          یعنی تو واقعا فکر میکنی کودک گرسنه ایرانی و غیرایرانی فرق داره؟…اونوقت میگی نژادپرست نیستی؟

–          بله. عقل حکم میکنه اول به کسانی که بهت نزدیکن کمک کنی. وقتی عضو خانواده ت مریضه تو اول به همسایه کمک میکنی؟

–          من به هرکی بیشتر محتاجه کمک میکنم.

–          شعار نده. باید تو موقعیت معلوم بشه…تازه ما داریم از دولت های ظالمشون دفاع میکنیم.باز اگه از کودکان و آواره ها بود یه چیزی!

–          داریم با تروریست در مبدا مبارزه میکنیم. ما داریم از امنیت مسلمون ها دفاع میکنیم؛ از امنیت خودمون. امنیت همون کودکان کاری که میگی. خوبه اون بچه هم گرسنه باشه هم سایه جنگ بالا سرش باشه؟

–          به ما چه ربطی داره؟

–          تو واقعا اینقدر ساده ای؟…فهم چیزی که گفتم با اتفاقاتی که تو اروپا افتاد سخت نیست…ضمنا ما برای کودک سوری و فلسطینی نون نمیبریم که مقایسه ش کنی با فقیرای کشور خودمون. ما براشون امنیت می بریم. از چیزی که خودمون داریم بهشون میدیم.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

  1. مردمی گفت:

    تو مسائل دینی هم بهش اشاره شده اول باید به نزدیکان خودمون کمک کنیم وقتی تو فامیل خودمون ادمی وجود داره که باید بهش کمک کرد نباید بری تو صندوق کمیته امداد پول بندازی که معلوم نیست کجاها خرج میشه به قول معروف چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است البته الان این جور افراد از رو نمیرن الان باز یه جور دیگه تفسیر میکنن تو از حق و حقوق ۸۰ میلیون نمیخوای بزنی بری کمک کنی شما از حقوق خودت راست میگی کمک کن داداش اقا امام علی فقط بود که یک شمع رو حتی خاموش میکرد وقتی میدید اونی که اومده باهاش کار داره برای مسائل حکومت نیست و کار شخصی داره نه اینکه الان طرف با ماشین دولتی با امکانات دولتی که ای کاش فقط اینها بود میره کارای شخصی خودش رو انجام میده الهی که خدا از اونی که حقوق امثال ما قشر ضعیف جامعه داره میخوره تا خودش رو بالا بکشه الهی بدترین گرفتاریها بدترین مریضی ها رو تو همین دنیا بکشه به وضع بدی گرفتار بشه تو این دنیا الهی امین

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.